Kroatija 2020 TOP atostogų vieta

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn

Ar jau 2020 metų vasaros sezonas baigėsi dar neprasidėjęs?

Viskas nuo pradžių

Daugeliui mūsų šių metų pradžia buvo atostogų planavimo ir laukimo metas. 2019 metų pabaigoje Ryanair ir AirBaltic, pristačius naujas kryptis iš Vilniaus ir Kauno oro uostų į įvairius Kroatijos kurortus, nemažai jūsų planavote ir įsigijote skrydžius, ypatingai tie, kurie jokiu būdu nevažiuotumėte automobiliu į tokią santykinai tolimą kelionę.

Sulaukėme nemažai jūsų užklausimų, ką būtų galima nuveikti, pamatyti, kur apsistoti, ir kitų su laisvalaikiu Kroatijoje susijusių klausimų. Kroatija tiesiog tapo viena geidžiamiausių Europos šalių, kuri brovėsi į daugelių žmonių mintis, planus ir kalendorius, kėlė teigiamas emocijas, belaukiant kelionės į šią nuostabią šalį. Mes taip pat turėjome įsigyję skrydžių į Lietuvą, taip pat laukėme draugų atvykstant į svečius čia į Kroatiją, pildėme savo kalendorių planuojamais įspūdžiais, žodžiu, turėjome tokias pačias viltis kaip ir jūs.

Tačiau, atslinkus šiam paslaptingam virusui į Europą ir žaibišku greičiu jam plintant visame Pasaulyje, visa žmonija turėjo sustoti. Žinoma, tai vyko ne iš karto, o po truputį. Beveik tuo pačiu metu visoje Europoje įvedinėjamas karantinas neatrodė toks baisus. Dar kovo pražia nieko blogo nežadėjo. Buvo sunku patikėti, jog šalys imsis drąstiškų priemonių ir turbūt niekas nenorėjo tikėti, jog tai galėtų sujaukti atostogų ar kitus visų mūsų planus. Mes bent tikėjome, jog vėliausiai iki balandžio mėnesio pabaigos viskas normalizuosis ir grįš į savas vėžes. Tačiau kasdien situacija keitėsi ir keitėsi kardinaliai, daugėjo susirgimų laipsniškai. Socialiniuose tinkluose pasipylė pranešimai, jog atšaukiami skrydžiai masiškai. Mūsų ir mūsų draugų bei artimųjų skrydžiai netrukus irgi buvo atšaukti. Galų gale Europos padangė irgi ištuštėjo ir visi mes likome namie su laukimu ir nežinomybe.

Turizmas Kroatijoje

Kroatijos ekonomika stipriai priklausoma nuo turizmo. Beveik ketvirtadalis BVP sudaro pajamos iš turizmo ir tai yra labai daug. Šiai dienai yra įvairių kalbų apie 2020 metus ir daugelis vietinių prognozuoja liūdną sezoną, ypatingai tiems, kurie išskirtinai gyvena tik iš jo. Tačiau vietiniai gyventojai, nedirbantys turizmo srityje įžvelgia ir privalumų: ištuštėję kurortai bus atgaiva patiems kroatams mėgautis ramybe.

Kaip bebūtų, nieko negalime pakeisti, tačiau ar tikrai reikėtų nurašyti šį sezoną? Aplinkui girdime įvairias nuomones ir spekuliacijas apie atostogas Kroatijoje, ir visgi yra įdomių minčių, bet apie tai vėliau apžvelgsime straipsnyje.

kroatija pandemija korona
Photo by Bára Buri on Unsplash

Korona virusas Kroatijoje

Kroatijoje apytiksliai yra 4 mln. gyventojų, o susirgimų COVID-19 viso 05.26 dienai fiksuojama 2244 iš kurių 2046 jau pasveiko, o mirusiųjų žmonių skaičius siekia 101. Realius skaičius, ar kitą, su virusu Kroatijoje susijusią  oficialią informaciją rasite puslapyje https://www.koronavirus.hr/ Procentaliai koronaviruso atvejų skaičius panašus į Lietuvos susirgusiųjų skaičių. Skaitoma, jog šalis išvengė didelio viruso protrūkio. Lietuva buvo pirmesnė šalis nei Kroatija, kuri įvedė karantiną šalyje, tačiau įvedus jį Kroatijoje jis buvo griežtesnis. Apribojimai buvo taikomi visiems gyventojams. Buvo draudžiama išvykti iš registruotos gyvenamosios vietos. Mūsų atveju Splitas buvo visiškai užblokuotas policijos, kaip ir kiti didesni miestai. Judėjimas be specialių leidimų buvo neįmanomas ir taip daugiau nei 3 savaites. 

Balandžio 27 dieną judėjimas buvo sušvelnintas ir apribojimai buvo išplėsti iki apskrities ribų. Nuo gegužės 11 dienos galima laisvai judėti visos Kroatijos ribose, išskyrus Brač salą, kurioje gegužės 9 dieną buvo užfiksuotas koronaviruso protrūkis. Šioje turistų populiarioje saloje užsikrėtęs asmuo turėjo 37 kontaktus su kitais žmonėmis, iš kurių užsikrėtė 22 asmenys. Kroatijos valdžia apribojo patekimą ir išvykimą iš salos iki pat gegužės 24 dienos.

Karantino švelninimas

Europoje pamažu šalys švelnina apribojimus, juos taip pat švelnina ir pati Kroatija. Tai jau galima justi ir Splito mieste. Žmonės vis dažniau išeina į gatves, parkus, paplūdimius bei kitas lankytinas vietas. Na mes irgi nebegalime sėdėti namuose, ypač kai lauke puikus ir šiltas oras. Be aukščiau minėtų apribojimų, nuo gegužės 11 dienos gyvenimas šalyje grįžta į įprastas vėžes. Vėl atidaromi prekybos centrai, viešbučiai, kavinės ir restoranai. Žinoma su įprastiniais atstumo laikymosi reikalavimais, dezinfekavimais įeinant į patalpas ir t.t. Žodžiu, Kroatijoje kaip ir Lietuvoje, galima sakyti, jog epidemiologinė situacija suvaldyta. Galime bent šiek tiek atsipūsti ir tikėtis, jog daugiau apribojimų nebus, bent jau artimiausiu laiku, bet jokiu būdu neatsipalaiduoti, nes kaip parodė atvejis Brač saloje, net ir vienas žmogus gali sukelti didelių rūpesčių.

Atostogos Lietuvoje

Turbūt daugelis svarstote, kur praleisite atostogas šią vasarą. Na, su šiandieniniais apribojimais nėra daug pasirinkimų, kaip turbūt tik atostogauti Lietuvoje. Lietuviai jau net pavasarį užgulė Lietuvos pajūrius ir sodybas prie ežerų, kad bent galėtų pabūti gamtoje ar kaip kitaip „saviizoliuotis“, kad tik nereikėtų dirbti iš namų. Netrūksta kalbų, jog panašus scenarijus piešiasi ir visą šią vasarą. Jau dabar Lietuvos kurortai ruošiasi Lietuvių turistų antplūdžiui, juk greičiausiai tai vienintelis būdas Lietuviams pabėgti nuo rutinos ar tiesiog pailsėti.

Na atostogos Lietuvoje skamba tikrai viliojančiai, ypač kai esame labai pasiilgę gimtųjų namų bei artimųjų, ir tikrai neprarandame vilties grįžti čia aplankyti mūsų smėlėto pajūrio. Tačiau tikrai yra žmonių, kurių ši idėja nė kiek nežavi, ypatingai jeigu visos poilsio vietos bus perpildytos ar tiesiog nėra tikri, jog oras nesugadins atostogų. Na kodėl tada neatvažiuoti dar šią vasarą atostogų į Kroatiją? Taip taip, į Kroatiją! Pabandykime sudėlioti kodėl.

Prenumeruok naujienlaiškį

Kroatija - 2020 TOP atostogų vieta

Kroatija, kaip ir Lietuva, šalis neblogai tvarkosi su viruso plitimu ir palyginus yra saugi visiems, o paskutinėmis dienomis susirgimų atvejų beveik nėra;

Skrydžiai su lėktuvais yra didelė rizika, todėl retas, kuris ryšis pirkti bilietus dabar. Nusipirkus yra didelė rizika, jog bus atšaukti, o paskutinės minutės bilietai gali brangiai kainuoti, na ir užsikrėsti yra rizika sėdint su kitais keliautojais. Todėl mes išbraukiame Europos kurortus tokius kaip Italiją, Ispaniją, Kiprą, Prancūziją, net ir tą pačią Graikiją, jau nekalbame apie Turkiją, Egiptą ir kitus šiltus kraštus, į kuriuos būtų sunku važiuoti automobiliu.

Kroatija yra puikioje geografinėje padėtyje. Artimiausias saulėtas kurortas nuo Lietuvos yra būtent Kroatija prie Adrijos jūros, kurią lengviausiai pasieksite automobiliu.

Automobilis šiai dienai yra saugiausia priemonė keliauti išlaikant saugų atstumą ir taip apsisaugant nuo koronaviruso. Tai reiškia, su nedidele kompanija ar šeima, nesunkiai galite susiorganizuoti kelionę per Europą iki pat Kroatijos.

  1. Automobilis yra “lanksti” transporto priemonė, į jį galite sėsti bet kada, kai tik atsidaro visos sienos ar panaikinami bet kokie apribojimai. O įvedant apribojimus vėl, nesunkiai sėdate į jį ir važiuojate namo į Lietuvą. Dar geriau, jeigu važiuojate su kemperiu, taip sumažinate visas rizikas kontaktuoti su bet kokiais asmenimis.
  1. Dėl sumažėjusio turistų skaičiaus šį sezoną, Kroatija turės didesnį pasirinkimą apgyvendinimui, todėl atsiranda tikimybė, jog paskutinę minutę nesunkiai rasite, kur apsistoti šioje šalyje. Be to, kitų paslaugų, tokių kaip jachtų nuomos, įvairių turų, aktyvių pramogų, kainos irgi kris.
  2.  

Kroatija yra stipriai priklausoma nuo turizmo, todėl, pasitaikius bet kokiai progai, ši nuostabi šalis tikrai įsileis svečius į vidų.

Papildyta

Paprastesnis ir greitesnis būdas kirsti Kroatijos sieną

Norint greičiau ir lengviau kirsti valstybės sieną, visiems užsienio piliečiams rekomenduojame registruotis svetainėje entercroatia.mup.hr.

Gegužės 28 dieną, Kroatijos Respublikos civilinės saugos būstinė priėmė sprendimą, iš dalies keičiantį sprendimą dėl laikino draudimo kirsti Kroatijos Respublikos sieną. Šiuo sprendimu Europos Sąjungos valstybių narių (Čekijos Respublika, Vengrija, Austrijos Respublika, Estijos Respublika, Latvijos Respublika, Lietuvos Respublika, Lenkijos Respublika, Slovėnijos Respublika, Vokietijos Federacinė Respublika ir Slovakijos Respublika), piliečiai, dėl patenkinamos epidemiologinės situacijos, neprivalės pateikti atvykimo priežastį į Kroatijos Respubliką, (verslo, ekonominės, turistinės ir kt.), ir galės patekti tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir prieš COVID-19 protrūkį, tačiau vis dar išlieka epidemiologinė kontrolė ir įsipareigojimas laikytis bendrųjų ir specialiųjų Kroatijos visuomenės sveikatos instituto rekomendacijų.

Šių valstybių narių piliečiams atvykus į Kroatijos Respubliką, jų atvykimas bus užregistruojamas surenkant papildomus duomenis (kelionės tikslą, mobiliojo telefono numerį ir el. pašto adresą), atsižvelgiant į galimą poreikį susisiekti dėl epidemiologinių priežasčių. 

Norėdami sumažinti spūstis kertant sienas ir sutrumpinti laukimo laiką, kuris dėl papildomų duomenų rinkimo bus kur kas ilgesnis, palyginti su pasienio kontrole pastaraisiais metais, rekomenduojama užsienio piliečiams, ketinantiems viešėti kurį laiką Kroatijoje, pateikti jų duomenys per entercroatia.mup.hr.

Tinklapis yra lengvai prieinamas, jame informacija skelbiama kroatų ir anglų kalbomis, o per artimiausias kelias dienas ji bus parengta ir kitomis kalbomis, ir tomis pačiomis kalbomis keleiviai gaus instrukcijas (pvz., vokiečių, slovėnų, vengrų, čekų, slovakų, lenkų ir kt., t.y.  informacija bus prieinami daugiau nei 10 skirtingų kalbų).

Keleiviams, pateikiantiems duomenis tokiu būdu, nereikės papildomai laukti eilėse kertant sieną, kad būtų pateikti reikalingi duomenys, nes pasienio policija šiuos duomenis turės sistemoje. 

Taip pat keleiviai, kurie tokiu būdu pateiks duomenis, gaus grąžinimo patvirtinimą apie gautą pranešimą ir visą reikiamą informaciją, susijusią su Kroatijos visuomenės sveikatos instituto instrukcijomis ir rekomendacijomis. 

Keleiviai, nepateikę savo duomenų iš anksto per minėta tinklapį, visa tai galės padaryti pasienio kontrolės punkte įvažiuojant į Kroatijos Respubliką, tačiau jiems reikės skirti kur kas daugiau laiko laukti atskiroje juostoje.

Susirgimų skaičius

DataSusirgimai per dieną
06.2330
06.2219
06.2118
06.2019
06.1911
06.1811
06.173
06.161
06.152
06.141
06.132
06.120
06.110
06.102
06.090
06.080
06.070
06.060
06.050
06.041
06.030
06.020
06.010

Ar aš turiu saviizoliuotis atvykus į Kroatijos Respubliką?

Ne. Visiems keliautojams, kertantiems sienos kirtimo punktus, atvykstant į Kroatijos Respubliką, nereikalujama saviizoliuotis. Saviizoliacija privaloma tik tiems asmenims, kuriems atliekant patikrinimus pasienyje nustatoma, jog jie turėjo kontaktą su asmeniu, užkrėstu COVID-19. Įvažiuodami į Kroatijos Respubliką pasienio policijos pareigūnai pateiks jums lankstinuką su Kroatijos visuomenės sveikatos instituto pateiktomis instrukcijomis ir rekomendacijomis, kurių turite laikytis.

Sekite naujienas šiame puslapyje