Savaitgalis Dubrovnike

Dubrovnikas – miestas piečiausioje Kroatijos dalyje, įkurtas VII amžiuje prie Adrijos jūros. Garsus savo senamiesčiu, saugomu UNESCO, ne veltui vadinamas “Adrijos perlu”.

Dubrovniką pastaraisiais metais dar labiau išgarsino tai, kad čia buvo filmuojama nemažai serialo „Games of Thrones“ epizodų. Todėl Dubrovnikas šiuo metu labiausiai turistinis Kroatijos miestas tiek lankytojų gausa, tiek kainų prasme.

Turinys

Kaip atvykti į Dubrovniką iš oro uosto?

Dubrovniko oro uostas Čilipi nutolęs nuo miesto centro 20, 5 km. Kelionė nuo oro uosto iki Dubrovniko trunka nuo 25 iki 40 min, priklausomai su kokiu transportu vykstate ir nuo eismo intensyvumo kelyje. 

Būdai, kuriasi galite atvykti į miestą iš oro uosto:

Autobusų įmonių tinklalapiai: Arriva, Libertas, Planatus

Jeigu jūsų tik 2-3 žmonės, tai autobusas geriausias variantas, jeigu daugiau, pagalvokite ir apie Uber ar Bolt – taip jus nuveš iki galutinio taško. Kitu atveju, Dubrovnikas gana status, todėl gali tekti palipėti, kas gali būti nepatogu, turint sunkesnius bagažus.

Viešojo transporto sistema Dubrovnike

Dubrovnike yra puikiai išvystyta viešojo transporto sistema. Vienkartinis bilietas perkant iš vairuotojo kainuoja 15 HRK (~ 2 €), paros bilietas – 30 HRK (~4 €). Visuomet turėkite grynais lygią sumą, jei perkate autobuse. Galite įsigyti bilietą ir kioskelyje. Tokiu atveju bilietėlis kainuos pigiau – 12 HRK (1,60 €).

Nemokamai viešuoju transportu gali naudotis tie, kurie įsigyja Dubrovnik City Card (tam tikras važiavimų skaičius).

Visą informasiją, susijusijusią su vietiniais pervežimais autobusais, rasite ČIA.

REKOMENDACIJA: Jei ketinate naudotis viešuoju transportu, parsisiųskite programėlę Moovit. Puikiai suplanuoja maršrutą viešuoju transportu. 

viešasis transportas dubrovnika
Autobusų linijos Dubrovnike

1 DIENA. Dubrovnikas ir Srd kalnas

Dubrovnikas pasižymi išskirtiniu grožiu, todėl čia netrūksta lankytojų iš viso pasaulio. Dubrovnikas taip pat garsėja itin spalvinga miesto praeitimi.

Graikai, įkūrę miestą, pavadino jį Ragusium. Kurortu Dubrovnikas tapo jau VII a, o XII a. miestas pateko venecijiečių įtakon, vėliau atiteko Vengrijai, Osmanų imperijai. 1667 m. žemės drebėjimas beveik sugriovė klestintį miestą.

Šiai dienai miesto senamiestis saugomas UNESCO. 

Įdomu tai, jog visą senamiestį supa tvirta gynybinė siena, kuria netgi jūs patys galite pasivaikščioti ir pasigrožėti iš ten atsiveriančiais vaizdais. 

dubrovnikas kroatija

Gynybinės miesto sienos

Dubrovniko miesto sienos (City walls), pastatytos XII-XVII a., yra vienas įspūdingiausių Viduramžių gynybinių įtvirtinimų visoje Europoje. 

Visą senamiestį nenutrūkstamai juosianti siena tęsiasi beveik 2 km ir kai kur siekia net 25 m aukštį. Iš vienos sienos pusės atsiveria vaizdas į Adrijos jūrą, iš kitos į savo istorija ir architektūra turtingą senamiestį.

Pasivaikščiojimas užtrunka apie 2 val. Esant dideliam turistų srautui, gali užtrukti ir ilgiau.

Previous
Next

Informacija:

 • Bilieto kaina vienam suaugusiam – 200 HRK (~27 ), o vaikams nuo 7-18 metų 50 HRK (~6,70 ). Vaikams iki 7 metų – nemokamai.
 • Darbo laikas: vasaros metu 8:00-19:00, tačiau kinta kiekvieną mėnesį nežymiai. Tikslų darbo laiką tikrinti ČIA.
 • Bilietus galite įsigyti viename iš įėjimų, praėję pro Pile vartus, iškart kairėje pusėje, greta Sv. Spas cerkvės.  Jei norite įsigyti pasivaikščiojimą su gidu, tai padaryti galite internetu ČIA.

Lovrenso (Lovrijenac) fortas

dubrovnikas

Neišmeskite gynybinių sienų lankymo bilieto, nes į jo kainą įskaičiuotas ir Lovrenso (Lovrijenac) forto lankymas. Pastarasis fortas – miesto gynybinių įtvirtinimų dalis, tačiau skirtingai nei kiti fortai, esantis šalia Dubrovniko gynybinių sienų, o ne jų teritorijoje. Lovresno forto pagrindinė funkcija buvo apsaugoti miestą iš vakarų pusės nuo Venecijos laivyno, tad kai kurių išorinių sienų storis siekia net iki 12 m. PASTABA: Jei neturėsite gynybinių sienų bilieto, tuomet reikės mokėti 50 HRK (~6,70 €), norint patekti į fortą.

Senamiestis

 • Stradun – pagrindinė miesto pėsčiųjų gatvė, prasidedanti prie Pile vartų ir besitęsianti iki Senojo Dubrovniko uosto. XV a. nutiesta gatvė yra 300 metrų ilgio. Čia visada vyksta gyvenimas: aplinkiniuose namuose rasite daugybę parduotuvių, kavinių bei restoranų. 
 • Iškart įėję pro Pile vartus, dešinėje pusėje pamatysite didžiulį daugiakampį Onofrio fontaną su 16 akmenyje išraižytų kaukių, iš kurių teka vanduo. Fontanas buvo pastatytas visuomeniniam naudojimui miesto vandentiekio užbaigimo proga 1438 m., kai šaltinio vanduo buvo atvestas Dubrovačkos upės, esančios už 12 km. Kaip matote, senoji vandentiekio sistema naudojama ir dabar. 
 • Eidami Stradun gatve galite pasukti kairėn ir užlipti laiptukais bet kuriuo skerstgatviu iki Prijeko gatvės. Pagal 1272 m. miesto statuto numatytą plėtros planą, Prijeko teritoriją sudaro 14 stačių skersgatvių taisyklingai vedančių nuo kalvos šlaito link Stradun. Šioje teritorijoje išvysite Renesanso ir baroko stiliaus namus, jaukius balkonėlius ir restoranus.
 • Dubrovniko katedra – vienas gražiausių architektūrinių paminklų Dubrovniko senamiestyje. Fasadas dekoruotas kolonomis ir statulomis. Katedros viduje rasite vertingų meno kūrinių.
 • Rektoriaus rūmai – tai buvusios Ragusos respublikos (tuometinis Dubrovniko pavadinimas) buveinė. Šiandien ten įsikūręs miesto kultūros istorijos muziejus. Atvira kolonada ir vidinis kiemas yra ypač gražūs. Tačiau juos galima pamatyti tik apsilankius muziejuje. Tarp svarbiausių eksponatų – įvairūs vertingi italų ir kroatų menininkų paveikslai, gausi Ragusos Respublikos laikų monetų kolekcija ir ginklų kolekcijos. Bilieto kaina suaugusiam yra 100 kn (~13 €). Dirba 9:00 to 18:00.

Jei esate serialo”Games of Thrones” gerbėjai, vaikščiodami po senamiestį jūs daug atpažinsite filmavimo vietų, bet jei norite būti tikri, kad pamatėte visas, sekite šį žemėlapį:

Srd kalnas

Pasigrožėti senamiesčio panorama ir Adrijos jūra nuo šio kalno tiesiog privaloma. Kalnas pakilęs 405 m virš jūros lygio ir jo viršuje yra įsikūręs restoranas “Panorama. Puiki vieta vakarienei su saulėlydžiu, tačiau staliuką reikia rezervuotis gerokai iš anksto. Meniu kainomis galite pasidomėti ČIA.  Dirba nuo balandžio iki spalio mėnesio.

Taip pat kalno viršuje yra Imperatoriaus fortas (pastatytas 1806–1812 m., valdant Napoleonui). Forto viduje įrengtas karo muziejus, kuriame rasite 1991-1995 m vykusio šalies karo istoriją. 

dudrovnikas funikulierius srd kalnas

Kaip pasiekti kalno viršūnę:

 • Greičiausias būdas pasiekti kalno viršūnę – kilti funikulieriumi iš senamiesčio. Pakilti iki viršaus truksite vos 4 min.
 • Kaina į abi puses: 200 HRK (~27 ). Vaikams iki 4 m  – nemokamai. Nuo 4 iki 12 m – 50 HRK (~6,70 €).  Kaina į vieną pusę: 110 HRK (~14,70 ). Nuo 4 iki 12 m – 30 HRK (4 €).   
 •                                                                                            Funikulieriaus tvarkaraštis. Sezono metu, paprastai prie funikulieriaus nusidriekia labai ilgos eilės. 
 • Antras būdas važiuoti su autobusu Nr. 17 nuo Pile vartų iki kaimelio Bosanka. Nuo kaimelio reiktų eiti iki galutinio taško apie 20-30 min. asfaltuotu keliu.  Autobuso bilieto kaina perkant autobuse 15 HRK, kioskelyje – 12 HRK. 
 • Trečias būdas – lipti į kalno viršūnę pėsčiomis. Takas prasideda prie pagrindinio Jadranska kelio už senamiesčio ribų. Iš pradžių takas driekiasi miško takeliu, o vėliau – žvyruotu keliu zigzagais su nuostabia panorama į senamiestį. Kopimas į viršų užtrunka maždaug 1 valandą, nors pagal google maps neva užtruksite tik 30 min.                                                                PATARIMAS: avėkite uždarą sportinę avalynę ar hikinimo batus, turėkite su savimi daug vandens ir apsaugą nuo saulės.
 • Paskutinis būdas – tiesiog užvažiuoti nuosavu arba nuomotu automobiliu iki kalno viršūnės. Šalia forto yra nemokama stovėjimo aikštelė. Kelias nėra sudėtingas ar labai pavojingas. Posūkio į kalną koordinatės. Esant daugiau nei 2 žmonėms, verta pasižiūrėti kainą Uber ir Bolt programėlėse. Galbūt bus visai tinkamas variantas, o nusileisti galėsite, sakykim, pėsčiomis.

2 DIENA. Elefiti salynas ARBA Lokrum sala

Antrai atostogų dienai turiu Jums keletą pasiūlymų. Pasirinkite Jums tinkamiausią. 

Previous
Next

Rekomenduoju dieną skirti turui su laivu po pietinėje Kroatijos pakrantėje esančias salas, vadinamomis Elafito salomis. Tai nedidelis salynas, susidedantis iš kelių salų. Elafitų bendras žemės plotas yra apie 30 kv. km., o gyventojų skaičius – 850.

Ekskursijos metu aplankysite 3 skirtingas salas (Koločep, Lopud, Šipan)  ir pasimėgausite jų grožiu bei floros ir faunos turtingumu. Aplankysite net keletą smėlėtų paplūdimių. Turėsite galimybę mėgautis kvapą gniaužiančiais Dubrovniko regiono vaizdais iš jūros. 

Laivas nemažas ir ne kateris, tad pats plaukimas lėtesnis. Tačiau  būtų kur pavaikščioti laive, o ir plaukimas ne ištįsai. Būtų skiriamas laikas kiekvienoje saloje pasivaikščiojimui tam tikras ir maudynėms paplūdimyje. 3 val Lopud saloje (įskaitant pietus laive), 1 val Šipan saloje, 1 val Koločep saloje. 

Turo trukmė ~8 val, vykdomas kasdien nuo 9:00.

Kaina asmeniui 40 €. Vaikams iki 3 metų (imtinai) nemokamai. Vaikams 4 – 12 metų amžiaus – 20 €. 

Į kainą įskaičiuota: plaukimas laivu, gidas, pietūs (mėsa arba žuvis su daržovėmis) ir gėrimai.  

Previous
Next

Jei norite trumpesnio turo, bet pamatyti gražiausius Elefito salyno akcentus, galite plaukti su katamaranu iki 16 asmenų grupėje. Per 4 valandas turo aplankysite Mėlynąjį urvą Koločep saloje, Šunj smėlėtą paplūdimį Lopud saloje ir keletą urvų Lokrum saloje grįžtant į Dubrovniką. 

Turo trukmė ~4 val. Turas vykdomas 2 kartus per dieną: 10:00-14:00 ir 15:00-19:00.

Kaina asmeniui 60 €. Vaikams iki 3 metų (imtinai) nemokamai. Vaikams 4 – 12 metų amžiaus – 47 €

Į kainą įskaičiuota: plaukimas katamaranu, paviršinio nardymo įranga, gėrimai. 

SVARBU:

Jei norėsite pasinaudoti vienu iš šių variantų, susisiekite su manimi Facebooke, Instagrame ar el. paštu. 

Jei nenorite turo, galite savarankiškai plaukti su keltu į greta Dubrovniko krantų esančią nuostabią Lokrum salą. Plaukimas keltu trunka tik ~15 min iš Dubrovniko senamiesčio uosto, bet ir tiek laiko užtenka pasigrožėti Dubrovniko senamiesčiu iš jūros perspektyvos.

Lokrum sala yra gamtos rezervatas ir joje  nėra nuolatinių gyventojų bei automobilių. Čia rasite laukinę gamtą, pasivaikščiojimo takus, nuostabius vaizdus, ​​vietas maudynėms, istorines vietas ir šiuolaikiškesnes vietas (pavyzdžiui, geležinį sostą iš „Game of Thrones“). Taip pat saloje laisvėje gyvena povai. 

Keltas iš uosto kursuoja kas valandą. Paprastai pirmasis išvyksta į salą 09:00, o iš salos paskutinis 19:00. Kelto tvarkaraštis.

Nemažai lankytinų salos objektų bus netoli Lokrum salos  laivų uosto, tačiau išlipus iš laivo jus pasitiks stendas su salos žemėlapiu. Nusifotografuokite jį. 

 

Kaina persikelti į abi puses yra 200 HRK (~27 €) suaugusiam, vaikui nuo 5 – 12 metų – 30 HRK (4 €).

Į kainą įskaičiuotas ir apsilankymo bilietas Lokrum saloje, nes visa sala yra gamtos rezervatas.  

3 DIENA. Pusdienis paplūdimyje

Kadangi skrydis į Lietuvą yra popiet, tad pusdienį praleiskite paplūdimyje ir pasimėgaukite poilsiu prieš kelionę. Pateikiu keletą paplūdimių, kurie yra netoli miesto centro. 

Šulicmažas paplūdimys, gilioje įlankoje, tarp didelių, aukštų uolų. Siauras smulkių akmenukų kranto ruožas ir betoniniai takai aplink išnaudojami saulės vonioms. Šalia paplūdimio yra labai jaukus baras Ala Mizerija, kuriame yra supynės.

Banje –  miesto paplūdimys senamiestyje beveik. Šio paplūdimio nuotrauką dažnai pamatysite ant Dubrovniko atvirukų. Paplūdimys padalintas į dvi dalis: vienoje yra viešas paplūdimys, o kitoje – teritorija priklauso „Banje Beach Club“ klubui. Jei norėsite mėgautis saulės voniomis šioje paplūdimio pusėje, teks susimokėti už gultą ir užsisakyti maisto bei gėrimų.

Đivovićiuolėtas, vietomis išpiltu betonu, nedidelis paplūdimys su panorama į Dubrovniko senamiestį. Nuo centro galima ateiti per 20 min. Beje, ištvermingesni plaukikai gali nuplaukti į netoliese esantį Betina Cave – unikalus mažas paplūdimys, kuris yra oloje, tačiau pasiekiamas tik iš jūros pusės. Norintys pasiekti šį paplūdimį, dažniausiai nuomojasi baidares senamiestyje ir jomis atplaukia čia. Baidarių nuoma 

Sveti Jakovvaizdingas paplūdimys įlankoje. Aplink paplūdimio teritoriją stūkso didelės uolos, vešlūs miškai ir spalvingos vilos. Paplūdimys gana lengvai gali būti pasiekiamas pėsčiomis nuo senamiesčio (apie 30 min kelio). Priėjus bažnytėlę, už jos veda laiptukai žemyn į paplūdimį. 

Arba galite važiuoti su autobusu Nr. 8. (iš stotelės Zagrebačka 3 iki stotelės Zlatni Potok). Nuo stotelės reikės dar eiti apie 13 min. 

Copacabana ir  Cava beach  – vienas šalia kito esantys paplūdimiai, Lapad rajone. Šiuose paplūdimiuose yra paplūdimio barai, dažnai groja DJ’ai, galima išsinuomoti paplūdimio lovas, gultus, tad labai tinkami jaunimui.

Rekomendacijos konobų/barų/restoranų

 • Buža Bar Neįprastoje vietoje ant uolų, virš jūros įsikūręs baras vilioja atsigaivinti ir pasigerėti vaizdu į jūrą. Šį barą galima rasti už miesto gynybinių sienų, tačiau jokios ryškios iškabos jūs nepamatysite. Nors juokingai skamba, bet tiesiog tai bus “skylė sienoje” su greta stovinčiu užrašu “Cold Drinks”. 
 • Cave Bar More – unikalus baras Lapad rajone, įrengtas olos viduje. Yra lauko terasa prie vandens.
 • Barbanedidelė greito jūros gėrybių maisto užeiga senamiestyje. Porcijos didelės ir kainos, kaip kad Dubrovnike, tikrai normalios. Jei mėgstate jūros gėrybes, garantuoju, apsilaižysite pirštus! Burgeris su aštunkoju, kodėl neparagavus, ar ne?
 • Lady Pi-Pi vienas romantiškiausių Dubrovniko restoranėlių, prie pat senamiesčio gynybinių sienų. Iš terasos, apaugusios vynuogynais, matosi raudonieji Dubrovniko stogai. Vieta gana populiari ir vietos ten labai nedaug, tad gali tekti palaukti staliuko. 
 • Bonaca – šiek tiek toliau nuo senamiesčio (reiktų važiuoti su Uber/Boltu arba 1A autobusu iki stotelės Sustjepan 1), konoba tiekianti labai skanų ir šviežią maistą, porcijos nemažos, o kainos nedidelės. Beje, terasa su puikiu vaizdu, prie pat vandens. Ant griliaus keptas kalmaras – labai giriamas patiekalas.
 • Taj Mahal – senamiesčio širdyje šaunus bosnietiškos virtuvės restoranėlis. Labai gardus ir šviežias maistas.
 •  

PATARIMAI

 1. Pasitikrinkite asmens dokumentų galiojimo laiką.
 2. Nepamirškite pasiimti galvos apdangalų, saulės akinių, vandens batų ir akvalangą (galite įsigyti juos ir čia) bei teptis apsauginiais kremais, jei ir negulit paplūdimyje 🙂
 3. Kroatijoje dar gana populiarus atsiskaitymas grynaisiais. Ypač kavos baruose arba jei kažkur sustosite kokioj pakelės konoboje (kavinėje) ar greito maisto užeigoje, prieš tai pasiteiraukite kokias būdais galėsite atsiskaityti. Pinigus keiskitės už ne mažesnį kaip 7,3 kursą Kroatijoje keitykloje arba pašte, venkite senamiesčio ribose ryškios geltonos spalvos keityklų, nes ten duoda prastą kursą. 
 4. Pigiausia apsipirkti maisto LIDL parduotuvėse, o jei nėra tokios netoliese, tada SPAR ir KONZUM. 
 5. Mėgaukitės šviežia žuvimi ir jūros gėrybėmis. Pasiteiraukite apartamentų savininkų, kur artimiausi žuvies turgeliai ar veisyklos, jei ketinate ir namie gamintis.
 6. Restoranuose ir konobose paragaukite vietinių patiekalų, kuriuos esu aprašiusi ČIA. Papietauti ar pavakarieniauti vidutinės klasės konoboje 4 asmenims tikėkitės mokėti 50 – 60 € (neskaičiuojant gėrimų). Jei valgysite žuvį ir jūros gėrybes, suma, žinoma bus didesnė. 
 7. Kavos baruose, užsisakę kavą, galite valgyti savo atsineštas bandeles ar sumuštinius. 
 8. Dažniausiai konobose ir kavinėse daržoves/salotas prie patiekalo reikia užsisakyti atskirai. Tiesiog salotų mix’ą. Duona, atnešta prieš valgius ir priėmus ją, dažniausiai ji bus įtraukta į sąskaitą. Tad galite mandagiai atsisakyti, jei jos nenorite.
 9. Jei keliaujate liepos-rugpjūčio mėnesiais, būkite nusiteikę turistų srautams ir karščiui +35-38. Kroatija – populiari atostogų kryptis tiek lėktuvu, tiek automobiliu.
 10.