Splitas+Makarskos Riviera

Turinys

1 DIENA. Splitas

splitas kroatija split

Splitas – antras pagal dydį Kroatijos miestas. Pasaulyje nėra jokio kito miesto, pastatyto buvusiuose Romėnų rūmuose. Juos IV amžiuje pastatė imperatorius Diokletianas.  Šie rūmai laikomi vienais įspūdingiausių bei vienais geriausiai išsilaikiusių romėnų rūmų visame pasaulyje. Diokletiano rūmai dabar tapo dalimi Splito senamiesčio, kuriame įsikūrė restoranai, parduotuvės, kavinės, o rūmų teritorija apima net 4 hektarus. Ir taip pat čia buvo filmuota keletas “Games of Thrones” serialo epizodų.

Jei negyvenate Splite, o atvykstate, automobilį patogiausia priparkuoti šioje aikštelėje – koordinatės. (5 HRK – 0,66 €/val). Visas parkingo aikšteles Splite rasite ČIA

Šalia parkingo aikštelės yra itin žalias pušų prieglobstyje esantis parkelis – Sustipan, kuriame tvyro ypatinga atmosfera. Čia rasite buvusio benediktinų vienuolyno, pastatyto 1068 m, liekanas. Kadaise čia buvo pirmosios Splito kapinės. Nuostabūs vaizdai į jūrą ir laivų prieplauką.

splitas
Vaizdas iš Sustipan parko
splitas
Vaizdas iš Sustipan parko
splitas
Sustipan parkas

Nuo parkingo krantine keliaukite iki senamiesčio, praeikite promenada Riva, kuri tarsi yra miesto “podiumas”, pasivaikščiokite po senamiesčio gatveles, Peristil aikštę prie katedros. 

Jei norėsite užlipti į varpinės bokštą pasigrožėti miesto panorama, turėsite įsigyti kompleksinį bilietą. Jo kaina nuo 50 HRK (~6,70 €)  iki 80 HRK (~10,70 €). Įsigyję brangiausią bilietą, jūs galėsite aplankyti:

 • Katedrą (iš pradžių tai buvo imperatoriaus mauzoliejus)
 • Varpinės bokštą (57 m. aukščio)
 • Kriptą (koplyčia katedros požemyje)
 • Jupiterio šventyklą (295 – 305 m)
 • Katedros lobyno muziejų (vertingiausias Kroatijoje)

Iš Peristil aikštės, pakilus laiptukais aukštyn, iškart užeisite į rūmų Vestibiulį. Įspūdingas architektūrinis palikimas iš išorės stačiakampio formos, o iš vidinės pusės – apvalaus. Paskui galite tęsti pasivaikščiojimus po rūmų likučius. 

Vėliau sugrįžę vėl į Peristil aikštę ir iš ten nusileiskite žemyn į Diokletiano rūmų rūsius, kurių dalyje įsikūrę suvenyrų prekeiviai. Ten taip pat už nedidelį mokestį (~ 50 HRK) galima pasivaikščioti po visus rūmų rūsius. 

Visiškai šalia senamiesčio, Rivos pabaigoje, yra didelis vaisių ir daržovių turgus Green market.(kr. Pazar) Jame galite įsigyti šviežių vietinių vaisių ir daržovių ar lauktuvių namiškiams, pavyzdžiui džiovintų figų. Būtinai derėkitės dėl kainos.

O kitoje senamiesčio pusėje yra žuvies turgus –  Ribarnica . Žuvies turguje už papildomą mokestį gali jums žuvį nuvalyti. 

Abu turgūs, žinoma, dirba maždaug iki 11-12 val.

Jei nevengiate ilgesnių pasivaikščiojimų, rekomenduoju pakilti ant Marjan kalvos – iš viršaus atsiveria nuostabus Splito pusiasalio grožis. Norint tai pamatyti, teks įveikti tikrai nemažai laiptelių ikiTelegrin apžvalgos aikštelės. 

Bet pusiaukėlėje į pačią viršūnę yra apžvalgos aikštelė ir restorano terasa Vidilica su vaizdu. Iš tikrųjų ir čia jau pakanka pasimėgauti vaizdais guršnojant kavą ar pietaujant.

Yra keletas kelių, vedančių į Vidilicą, bet aš rekomenduoju eiti tiesesniu keliu, o ne laiptais, per vieną seniausių Splito gyvenamųjų rajonų – Varoš.

Kelio pradžios koordinatės. Nuo čia nueisite iki Vidilicos apžvalgos aikštelės maždaug per 10 min. 

splitas
Vaizdas iš Vidilicos aikštelės
kroatija splitas marjan
Telegrin aikštelė

Splito paplūdimiai

Bačvice

Miesto centrinis paplūdimys. Ilga negili smėlėta krantinė labai tinkama mažiems vaikams, bet reikia paminėti, kad smėlis ant kranto ne toks kaip Baltijos jūros, o tamsus ir, deja, dažnai nešvarus. Taip pat, sezono metu jame lankosi daug turistų, todėl gali tekti pasisprausti ir atsigulti šalia kitų poilsiautojų.

Obojena 

Gana platus akmenukų paplūdimys, galima privažiuoti su automobiliu prie pat. Už nugaros matyti aukštas skardis.  Tolėliau paėjus yra Ježinac paplūdimys ir takelis palei jūrą  pasivaikščiojimui. 

Žnjan

Didžiausias iš visų paplūdimių esančių Splite su keliomis įlankėlėmis. Atokiau nuo miesto centro, viename iš mikrorajonų. Paplūdimyje yra keletas barų\kavinių, batutų vaikams. Daug vietos parkuotis automobiliams.

Kašjuni 

Mūsų nuomone pats gražiausias paplūdimys Splite. Toliau nuo centro, 3.5 km nutolęs nuostabaus grožio akmenuotas paplūdimys, kuriame vienoje pusėje plyti Marjan parko teritorija. Vvakare ten galima pasigrožėti romantiškais saulėlydžiais. Yra keletas barų.

Splito konobos/restoranai

Kaip vietinė Splito gyventoja, negaliu neparekomenduoti Jums keletos vietų, kur pavalgyti 🙂

 • Adriatic Grašo – restoranas prie Sustipan parkelio, terasa su vaizdu į jūrą ir į prieplauką, ypač gražu vakarieniauti vakarėjant, kai saulė leidžias. Greta šio restorano yra ir pizzeria. 
 • Kantun Paulina – skaniausi čevapiai Splite. Pasiimi išsinešimui, na nes čia kaip fast food’o kioskelis 🙂
 • Buffet Fife – gana nebrangus, skanus naminis maistas, todėl visi turistai čia eina valgyti sezono metu, o ne sezono metu – vietiniai 🙂  
 • Konoba Fetivi  – šeimos nedidelis restoranėlis, tradicinė virtuvė ir jūros gėrybės, puikiai vertinamas dėl šviežaus ir skanaus maisto.
 • Lučica – vietinių labai mėgstamas, ypač sekmadienio pietums, tačiau tolėliau nuo senamiesčio.  Restoranas Marjan parko pakraštyje, prie prieplaukos, tad reiktų eiti ilgesnį atstumą. 
 • Galateria Emiliana – skaniausi ledai Splite, o gal net sakyčiau visoje Kroatijoje 🙂

2 DIENA. Klis tvirtovė ir Vranjača urvas

Previous
Next

Visiškai netoli Splito (15 km už miesto) ant kalvos stūkso  Klis tvirtovė. Pastaroji mena daugiau nei 2000 metų istoriją. Žlugus Romos imperijai, ji tapo viduramžių Kroatijos karalystės centru. Vėliau Kliso tvirtovė buvo itin svarbi ginant Balkanus nuo mongolų, tada 1500-ųjų Osmanų apgulties.

Pastaraisiais metais ši tvirtovė itin išpopuliarėjo, nes jame buvo filmuojamas serialas “Games of Thrones”. Beje, nuo tvirtovės puikiai matosi Splito panorama.

Tvirtovės darbo laikas kasdien: 9:00 – 17:00.

Bilieto kaina: suaugusiam 60 HRK (~8 €) , o vaikams iki 15 metų – 20 HRK (~2,70 €). Tinklalapis

Previous
Next

Jei jau apsilankėte tvirtovėje, tai tuo pačiu galite aplankyti ir Vranjačą urvą. Vos už 40 min kelio automobiliu nuo Splito (o jei nuo tvirtovės – 25 min). Urvas yra Mosoro kalno centrinės dalies papėdėje, jo šiauriniuose šlaituose. Urvas užpildytas skirtingos formos stalaktitais ir stalagmitais, kolonomis ir arkadomis. Išties labai gražu jame. Pačiame urve užtruksite ne daugiau kaip 1 valandą. Vasaros mėnesiais dirba nuo 9-20 val. Beje, pasiimkite džemperius, nes urve temperatūra siekia apie 15 laipsnių. 

Įėjimo kaina suaugusiam 50 HRK (~6,70 ), vaikui 25 HRK (~3,30 €). Tinklalapis.

3 DIENA. Deluxe Blue Cave turas

Atostogaujant Kroatijoje, aš labai labai rekomenduoju bent dieną paplaukioti laivu ar greitaeigiu kateriu Adrijos jūroje. Tai yra pats geriausias būdas per vieną dieną pamatyti tikrai daug ir patirti nuostabių įspūdžių. 

Vienas geriausių ir unikaliausių dienos turų yra vykdomas iš Splito – grupinė dienos ekskursija kateriu ” DeluxeBlue Cave” iki 13 žmonių. 

Pamatykite viena unikaliausių gamtos reiškinių Kroatijoje – žydra spalva švytintį urvą vienoje tolimiausių Kroatijos saloje – Biševo. Tai visos dienos ekskursija greitaeigiu kateriu kupina nepamirštamų įspūdžių, aplankant ne vieną, o keletą skirtingų salų!  

Ir tai yra vienas iš geriausių Blue Cave turų Kroatijoje, nes į kainą viskas įskaičiuota ir pajusite “luxury life on the boat” 🙂 Lietuvių, plaukusių šiuo turu, atsiliepimai patys geriausi!

Kaina asmeniui 150 €.  Turas pradedamas anksti, Splito promenadoje reikia būti jau 07:15.

Į kainą įskaičiuota: 

 • šviežios bandelės pusryčiams;
 • gėrimai, kava, vanduo;
 • ant griliaus kepti pietūs arba PEKA ir ledai desertui;
 • degalai, kapitonas;
 • liemenės, paviršinio nardymo įranga, rankšluosčiai;
 • patekimo į urvą mokestis;
 • neperšlampamos striukės arba pledukai;
 • nemokamas Wi-Fi;
 • 5 sustojimai skirtingose vietose maudynėms ar vietos pažinimui.
Play Video
Blue cave
Hvar
Mėlynoji lagūna Budikovac
Previous
Next

SVARBU:

Jei norėsite užsisakyti šį turą, susisiekite su manimi Facebooke, Instagrame ar el. paštu. 

Šis turas labai populiarus, tad reikia rezervuotis vietą kuo anksčiau.

4 DIENA. Trogiras

Trogiras labai žavus ir jaukus viduramžių miestelis, apsuptas nuostabios venecijietiškos architektūros, išraiškingų vaizdų į jūrą ir palmių promenadoje. Beje, verta paminėti, jog Trogiras yra įtrauktas į Unesco Pasaulio paveldų sąrašą. Ypatingai mažas senamiestis yra mažoje salelėje tarp Čiovo salos ir žemyninės Kroatijos (tarp jų yra tiltai). Iš tikrųjų dalis gyvenviečių Čiovo saloje priskiriamos Trogirui. 

Automobilį parkuoti patogu šioje aištelėje.

Paklaidžiokite po nuostabaus grožio siauras senamiesčio gatveles. Galite užlipt į šv. Lauryno katedros varpinės bokštą ir pažvelgti į senamiestį iš aukščiau. Kaina asmeniui apie 25 HRK (~3,50 ). Arba galite pakilti į Kamerlengo tvirtovę, bet lyginant su kitomis Kroatijos tvirtovėmis, ši yra ganėtinai maža. Tvirtovės viduje nieko nėra, tad dažnai čia vyksta miestelio koncertai. Už nedidelį mokestį (2-3 ), galite patekti į tvirtovės vidų, užlipti ant tvirtovės sienų ir pasimėgauti uosto bei senamiesčio vaizdu.

Nepraleiskite progos paragauti tradicinio Dalmatijos regiono saldėsio, kuris ypač populiarus Trogire – Trogirski Rafioli. Tai tradiciniai pyragėliai įdaryti migdolais. Skaniausius gamina pagal seną šeimos receptą – Dovani Restaurant senamiestyje.

Automobiliu vakare galite nuvažiuoti į Prizidnicos šventovę (Gospe od Prizidnice), kuri yra virš stačių uolų ant jūros kranto Čiovo saloje. Takas iki šventovės sutvarkytas ir lengvai prieinamas. Keliaujant iki ten atsiveria puikus gamtovaizdis.

Paplūdimiai Čiovo saloje

trogir

Slatine

Šioje įlankoje yra daug nedidelių paplūdimių, tinkamų saulės vonioms ir maudynės, su keliomis kavinukėmis-barais. Tik minusas, kad paplūdimys gana arti asfaltuoto kelio.

čiovo trogiras kroatija papludimys

Okrug Gornji

Beveik 2 km ilgio paplūdimys turintis daugybę paplūdimio barų bei vandens sporto centrą. Barai ir restoranai suteikia paplūdimiui gyvumo net ir saulei nusileidus.

trogiras

Kava

Laukinis, idiliškas paplūdimys pušų apsuptyje su uolėtais ruožais. Sunkiau pasiekiamas, nes iki jo važiuoti reikia neasfaltuotu keliuku. Vykstant ten, reiktų apsirūpinti viskuo, ko gali prireikti.

trogiras

Labadusa

Vienas gražesnių paplūdimių dėl tin skaidraus ir žydro vandens. Krantas įvairus: smulkūs akmenukai, uolienos. Aplink yra keletasvisai jaukių bariukų.

Konobos/restoranai Trogire - Čiovo

Trogire (tiksliau Čiovo saloje) rekomenduoju Lounge Bar Garden – jauki vieta vakarienei su vaizdu į senamiestį ir jūrą. 

Kristian pizza tiekia gardų, šviežią maistą Trogiro senamiestyje. Ne tik picą. Tik geriausi atsiliepimai. 

Okrug Gornji gyvenvietėje galite apsilankyti Konoba Duga skanus kroatiškas maistas, terasa prie pat jūros, gražus vaizdas. 

Labai unikali ir savita šeimos užeiga Agroturizam Anin Dvor šiek tiek už Trogiro (5 km). Jausmas lyg valgytum naminį maistą šeimos sode. Žinoma, geriausia pasiskambinti iš anksto ir įsitikinti, ar tikrai dirba. Kontaktai.

5 DIENA. Krka nacionalinis parkas

Viena vaizdingiausių Dalmatijos regiono vietų neabejotinai yra Krka nacionalinis parkas, kuriame Krka upės vanduo teka 75 km įvairaus aukščio kaskadomis. Todėl parke galima pamatyti keletą įspūdingų krioklių. 

Dažnai šis parkas lyginamas su garsiuoju Plitvicų ežerų parku. Plitvicų parkas yra kur kas didesnis ir galbūt kai kuriems įspūdingesnis, bet čia vieningos nuomonės nėra. Abu parkai yra verti apsilankymo, tačiau KRKA parkas yra nepalyginamai arčiau Splito nei kad Plitvicų.

INFORMACIJA:

 • Iki Krka parko nuo Splito jums važiuoti reikėtų apie 1 val. (Iki Plitvicų ~3 val ir pačiame parke užtrunkate apie 5-6 val)
 • Autostrados atkarpa iki Krka parko kainuos ~29 HRK (~3,90 ). Galite važiuoti nemokamais keliais, bet kelionė prailgs maždaug 30-40 min. 
 • Suaugusiam bilieto kaina 205 HRK (~27 €), o vaikams nuo 7 iki 18 metų – 125 HRK (~16,50 €). Vaikams iki 7 metų – nemokamai. Bilietus taip pat galite įsigyti internetu ČIA dieną prieš atvykimą arba nuvykę kasoje.

Yra du pagrindiniai parko įėjimai:

 • Lozovac (iš čia autobusas su parko bilietu nuveža iki takų pradžios)
 • Skradinski (Iš čia plauksite su laivu iki pagrindinio ir didžiausio parko krioklio “Skradinski Buk” ir ten galėsite pasivaikščioti) Laivo tvarkaraštis

Po apsilankymo viename iš šių įėjimų, galėsite su tuo pačiu bilietu nuvažiuoti į kitą parko vietą – Roški Slap. Ten galėsite pasigrožėti ne tik nuostabiai kaskadomis tekančio krioklio, bet taip pat  užlipti virš 500 laiptelių iki labai nedidelio Pecina urvo. Šiame tunelio formos urve buvo aptikta daugybė žmonių pėdsakų – nuo titnago peilių, akmeninių įrankių ir keramikos iki kelių žmonių skeletų, gyvūnų kaulų. Pats urvas nėra įspūdingas, bet užtat užlipus į viršų atsiveria nuostabi panorama.

Dar vienas krioklys Krka upės tėkmėje yra Manojlovački krioklys. Jis mažiau kam žinomas ir  laikomas vienas aukščiausių krioklių parke (beveik 60 m). Čia atvykus ir palikus automobilį yra du takai: vienas apie 500 m iki apžvalgos aikštelės ir matote krioklį iš viršaus, o kitas beveik dvigubai ilgesnis ir jau prieinate arčiau krioklio, tačiau tam reikalingi tvirti batai ir su mažais vaikais gali būti sunkiai įveikiama paskutinė atkarpa.

O jei lankysites prie šio krioklio, tai jau visai netoliese bus dar vienas nedidelis kriokliukas –  Bilušica. Takas žemyn iki krioklio yra apie 400 m ilgio, tik grįžtant užtruksite šiek tiek ilgiau, nes jis gana statokas. 

6 DIENA. Omiš

Dėl savo įspūdingos lokacijos, Omiš miestelis  iš tiesų yra vienas gražesnių Kroatijoje.  Vietovė apsupta kalnų, kuriuos skiria viena didžiausių Dalmatijos upių – Cetina, suformavusi nepaprasto grožio kanjoną. Būtent šioje Adrijos pakrantės vietoje galinga kalnų upė sulėtėja, išplatėja ir įteka į jūrą tarsi pro vartus. 

XII ir XIV amžiais Omišo uostas buvo piratų bazė. Per tris šimtmečius laivai buvo intensyviai apiplėšinėjami Cetinos upėje.

Kasmet rugpjūčio viduryje (apie 18 d) miestelyje vyksta piratų mūšio festivalis, pažymintis šios vietovės įdomią istoriją. Tai tikrai įspūdingas renginys.

Galite užlipti į nedidelę XIII a. Mirabelos tvirtovę, kuri yra 200 m aukštyje ir ji pasiekiama iš senamiesčio stačiais siaurais laiptais, o galutiniame taške į patį bokštą reikia užlipti metalinėmis kopėčiomis. Kažkada tai buvo patikima Omišo piratų slėptuvė. Iš jos piratai pamatydavo priešo galeras, kad miestas būtų pasiruošęs dar prieš šiems laivams priartėjus prie Omišo.

Pakilus į fortą atsiveria nuostabi panorama į senamiestį ir upės kanalą. 

Įėjimas į tvirtovę yra mokamas, priklausomai nuo mėnesio 20-30 HRK (3 – 4 ) asmeniui. Darbo laikas nuo 9 iki 22 val.

Omiš
Mirabelos tvirtovė
Vaizdas iš Mirabelos tvirtovės
Mila Gojsalic statula
Previous
Next

Kitas objektas pasigrožėti gamtovaizdžiu – Mila Gojsalić statulos vieta. Legenda byloja, kad jauna mergina vardu Mila, Osmanų imperijos valdymo laikais, suviliojusi turkų kariuomenės vadą, paslapčia padegė jų visą stovyklą. O kai turkai bandė ją pagauti, ji būtent šioje vietoje (kur statula), pati nušoko. Jos atminimui čia pastatyta realaus dydžio merginos statula. 

Ši vieta yra šalia Omišo, tai užtruksite atvažiuoti ~ 10 min.

Dar vienas objektas Omiš miestelyje, nuo kurio atsiveria nuostabi panorama –  XV a. Starigrad tvirtovė.  

Tačiau šiam objektui pasiekti reikia sutelkti nemažai pastangų. 

Į kalną vietomis reikia kopti gana stačiu keliuku, žinoma, kopimo intensyvumas labai priklauso nuo jūsų fizinio pasiruošimo. Užkopti į kalną trunka maždaug 45 – 60 min, tačiau vaizdas į Omišo senamiestį ir žydrąją Adrijos jūrą atperka visus kopimo sunkumus.  Beje, patariu avėti specialius kopimo į kalnus batus (na bent jau tvirtesnius kedus), nes kelyje daug akmenų. Ir žinoma, turėkite pakankamai vandens. 

Yra du keliai pasiekti tvirtovę:

 1. Takas prasideda tik išėjus iš senamiesčio, prie gaisrinės pastato.  
 2. Kitas takas prasideda prie parkingo aikštelės, šalia tunelio. Šis takas yra statesnis nei pirmasis, bet dalis jo eina per pušyną, tad apsisaugote šiek tiek nuo saulės spindulių.

 

PATARIMAS:  galite sutrumpinti kopimą, jei užvažiuosite automobiliu dalį kelio į kalną iki maždaug šios vietos. Ir vasaros mėnesiais labai rekomenduoju eiti į šią tvirtovę, kuo anksčiau, kad išvengti pačios kaitriausios saulės.

O jei jūros vanduo per šiltas ir nebeatgaivina, važiuokite išsimaudyti gėlame Cetinos upės vandenyje. 

Nusistatykite šias Cetinos upės kanjono koordinates į navigaciją ir važiuokite ne daug kam žinomu keliuku. Pasistatysite automobilį prie kelio ir eisite pėsčiųjų taku pagal ženklus. Nuo stendo eisite vos kelis šimtus metrų. Avėkite geriau kedus, ne basutes. Nepamirškite maudymosi kostiumų. Nueisite iki gražaus upės slėnio tarp aukštų uolų ir gal bėgs nedidelis kriokliukas.

Beje, vietos patogiam piknikui ten nelabai bus, nes aplink akmenys daugiausia.  Taip pat didelė tikimybė, jog ten sutiksite vos keletą žmonių, o gal net ir nei vieno. 

Previous
Next

Aktyvios pramogos Omiše

Labai įdomi pramoga adrenalino mėgėjams – 2 km ilgio zip line’as, sudarytas iš 8 sekcijų, įspūdingoje vietovėje – Cetinos upės kanjone. Na tikrai gausite daug teigiamų emocijų ir adrenalino pliūpsnį.

Leidžiama vaikams nuo 7 metų. Pramoga trunka 2-3 val (priklausomai nuo dalyvių skaičiaus. Kaina asmeniui 400 HRK (~53 €).

Jei domina ši pramoga, visą informaciją rasite ČIA. Užsisakykite 1-2 dienas prieš.

Play Video about zipline omis

Raftingas sraunia Cetinos upe –  aktyvi ir smagi pramoga visai šeimai. Nėra tikrai labai ekstremalu. Ir uolom palaipiosit, ir nuo jų galėsit pašokinėti į vandenį. Trukmė plaukimo apie 3,5 – 4 val. Kaina suaugusiam – 34 €. Vaikams nuo 6 iki 12 metų – 23 €. 

Jei domina ši pramoga, visą informaciją rasite ČIA. Užsisakykite 1-2 dienas prieš.

Paplūdimiai aplink Omiš

omiš omišas kroatija papludimys

Velika Plaža

Populiariausias miestelio paplūdimys pačiame centre, kuriame įbridus į vandenį yra smėlis, o ant kranto smulkūs akmenukai. Paplūdimio teritorija gana didelė (700 m), krantas nuožulnus, tad puikiai tinkamas vaikams. Čia rasite visas reikalingas paslaugas ir įvairiausias vandens pramogas.

omiš omišas kroatija papludimys

Brzet

20-25 min pėsčiomis atstumu nuo centro, labai gražus smulkių akmenukų paplūdimys, apgaubtas pušų alėja. Tai vienas geresnių Omišo paplūdimių ir itin mėgstamas šeimų su vaikais.Poilsiautojų patogumui yra dušai, gultų nuoma, maitinimo įstaigų aplink.

Galeb

Omišo priemiestyje Duce, kempingo teritorijoje esantis smėlio ir smulkių akmenukų paplūdimys. Paplūdimio teritorija gana didelė, yra galimybė pasislėpti nuo saulės pušų pavėsyje, taip pat rasite dušus ir vandens pramogų.

kroatija

Mala Luka

Idiliškas, nedidelėje įlankoje esantis paplūdimys smulkių akmenukų su didesniais akmenimis aplink, taip pat pušų apsuptyje. Čia nuo Omišo reiktų vykti automobiliu 5-10 min.

Konobos/restoranai aplink Omiš

Konoba Kremenko – Flinstono stiliaus, beveik oloje įrengtas unikalus restoranas. Konoba yra apie 12 km nuo Omišo. Sunkus privažiavimas su kemperiu ar autobusiuku, nes įvažiavus į kaimelį, keliukas labai siauras. 

Radmanova Mlinice – prie seno vandens malūno įsikūręs restoranėlis, siūlantis tradicinius patiekalus, tame tarpe ir varlytes. Apie 6 km nuo Omišo. Didelė teritorija lauke, vaikų žaidimo aištelė.

Kaštil Slanica  – gražus ir jaukus restoranėlis su terasa ant Cetina upės kranto. Apie 4 km nuo Omišo.

7 DIENA. Makarskos Riviera

makarska riviera kroatija

Makarskos Riviera – taip vadinama 60 km ilgio Kroatijos pakrantės dalis Biokovo kalnų masyvo papėdėje. Ji driekiasi nuo Brelos savivaldybės iki Gradac ir apima visus nuotraukoje išvardintus miestelius, o Rivieros didžiausias miestelis ir centras yra Makarskos miestelis.

Sakoma, jog šioje atkarpoje driekiasi gražiausi Kroatijos paplūdimiai pušų pavėsyje vis kitame miestelyje. Ir aš galiu tai tik patvirtinti 🙂 

Iš tiesų, pasirinkus bet kokį miestelį Makarskos Rivieros ruože, jūs tikrai nenusivilsite. Na..nebent tik dėl poilsiautojų kiekio 🙂 Kiekviename miestelyje rasite vieną už kitą gražesnius paplūdmius, pušų prieglobstyje. 

Patys populiariausi miesteliai – Brela, Baška Voda, Podgora, Makarska ir Tučepi. Mano asmeninė rekomendacija Brelos miesteliui.

 

REKOMENDACIJA: jei poilsiausite Makarskos Rivieroje, galite pasinaudoti puslapiu Makarska Beaches ir pasižiūrėti su nuotraukomis, kokie paplūdimiai yra aplink jūsų gyvenamąją vietą.  

Mano asmeninės simpatijos ir rekomendacijos Brela miesteliui. 

Brela – nedidelis miestelis, kuriuo ir prasideda vadinamoji Makarskos Riviera. Ten labai gražiai sutvarkyta promenada prie jūros, beveik 6 km, vedanti iki sekančio miestelio – Baška Voda.  Brelos simbolis nuotraukoje matomas akmuo-salelė prie Punta Rata paplūdimio.  Paėję toliau už akmens matysite mažą, romatišką paplūdimį Podrače. Dar už šio paplūdimio yra mažytis urvas Špilja Medvidina.

REKOMENDACIJA: Jei būsit apsistoję netoliesi, nepraleiskite progos pavakarieniauti vienoje seniausių šeimos konobų virš Baška Voda miestelio kalnuose – Konoba Panorama Topići. Puikus maistas ir nepakartojama panorama. Staliuką rezervuokitės iš anksto.

8 DIENA. Biokovo gamtos parkas

Šis Dinarų kalnų grandinės parkas driekiasi Splito – Dalmatijos apskrityje (apie 36 km) ir apima apie 20 000 hektarų plotą. Pagrindinis parko akcentas yra Biokovo kalnas, kurio aukščiausia viršūnė Sveti Jure iškyla iki 1 762 m aukščio. Ir kas labai stebina, jog šią viršunę galima pasiekti važiuojant automobiliu iki pat viršaus asfaltuotu keliu. 

Įvažiavimas į parką asmeniui – 60 HRK (~8 €). Vaikams iki 7 metų – nemokamai. Posūkio link parko nuoroda.

Važiuosite serpantinais. Spręskite pagal savo vairavimo įgūdžius, ar atlaikysite 🙂 Nes keliukas siauras, reikės prasilenkti su kitais automobiliais, pavažiuoti ir atgal į “kišenę” ir t.t. Mano instagramo story highlights galite pasižiūrėti šiek tiek apie Biokovo parką arba čia įkeltą video, kad įsivaizduotumėt, koks ten kelias.

Jūs pakeliui sustosite prie Skywalk (stiklinis takas), kuris buvo neseniai atidarytas, ir tada siūlau važiuoti toliau iki Vošac (1422 m) viršūnės parkingo aikštelės ČIA. Viršūnei pasiekti reikės eiti apie 30 – 40 min nuo parkingo aikštelės. Tolumoje matysite ant Vošac viršūnės stovintį akmeninį namuką. Kopimas į viršų sakyčiau nėra labai sunkus, tereikia tiesiog avėti gerus batus, tikrai ne basutes. Na o pasiekę aikštelę, aikčiosite nuo nepaprastai įspūdingo vaizdo. Makarskos Riviera ir Dalmatijos pakrantė su salomis – kaip ant delno.

O tada jau spręskite, ar grįžę atgal į automobilį dar norėsite tęsti kelionę serpantinais iki aukščiausios Sveti Jure viršūnės. Ten aikštelėje telpa vos keli į automobiliai, tad greičiausiai teks pakeliui stoti tiesiog eilėje ir toliau eiti asfaltuotu keliu iki pat viršaus.

Mums asmeniškai Vošac viršūnės panorama žymiai įspūdingesnė, nei kad Sveti Jure.

REKOMENDACIJA: Jei nenorite patys vairuoti ar  laukti eilėje, kol būsit įleisti į parką, galite užsisakyti ekskursiją į Biokovo parką – SAFARI MAKARSKA. Džipas tam tikroje atkarpoje veža net ant stogo jus. Gidai pateikia staigmenėlių, tradicinį gėrimą. Galite vykti pirmoje dienos pusėje arba popiet. Tačiau turėkite omenyje, kad nei iki Vošac, nei Sveti Jure jūsų nenuveš. 

Kaina suaugusiam 53 €, vaikams iki 12 metų – 50 % nuolaida.

9 DIENA. Makarska

Makarska
Kačic aikštė
Šv. Petro pusiasalis
Nugal paplūdimys
Osejevos miškas
Previous
Next

Makarska plyti ypatingoje vietovėje – iš vienos pusės Adrijos jūra, o iš kitos didingas Biokovo kalnas. Pastarasis tikrai suteikia šarmo miesteliui. Retas atvejis matyti tokį didžiulį kalną šalia jūros.

Automobilį geriausia parkuotis šioje aikštelėje, bet turėkite omenyje, kad apskritai Makarskoje pagal lankytojų skaičių labai mažai parkingo vietų. 

Iš tiesų pačioje Makarskoje nėra itin daug lankytinų objektų apart keletos bažnyčių ir pagrindinės aikštės, nes tai nedidelis kurortas. Šiame miestelyje kur kas labiau žavimasi tiesiog gamta, jūra ir paplūdimiais. Senamiesčio širdyje yra pagrindinė miestelio aikštė – Kačic.  Joje dominuoja neogotikinio stiliaus Šv. Marko bažnyčia su varpinės bokštu.

 

Viena gražiausių pasivaikščiojimų vietų kurorte – Šv. Petro pusiasalis, kurį vainikuoja statula matoma iš promenados. Pusiasalyje galite pamatyti likusius senų gynybinių statinių fragmentus. Beveik visą pusiasalio teritoriją dengia tanki augmenija, kurios fone istorinių pastatų fragmentai atrodo paslaptingai. Kitoje pusiasalio pusėje yra Šv. Petro švyturys, kurio vieta populiari saulėlydžių stebėjimui. 

Dar viena puiki vieta pasigrožėti pakrante – Osejevos miško parkas, kuris yra tuoj pat už Makarskos laivų uosto ir nusidriekęs ant kalno šlaito. Besimėgaujant Adrijos jūros vaizdais, galite nukeliauti iki labai gražaus paplūdimio Nugal (per maždaug 30-40 min), tačiau oficialiai jis yra nudistų. Kadangi paplūdimys populiarus, dažnai ateina čia ir ne nudistai pasigrožėti, bet visgi labai didelė tikimybė išvysti ten nuogalių 🙂

Konobos/restoranai ir barai Makarskoje

Restaurant Riva – vienas iš geriausių Makarskos restoranų, kuris tiekia  jūros gėrybių patiekalus. Čia turėtumėt rasti ir austrių. Kainos, žinoma, šiek tiek aukštesnės nei vidutinės. 

Grill Vucko – pagrinde grilintas paprastas maistas, mėsa ar žuvis, kalmarai ir t.t. Kainos nėra aukštos. 

Konoba Kalalarga – tipiška kroatiška taverna su tradicinias patiekalais. 

Stari Mlin – jaukus šeimos restoranėlis, labai giriamas mojito kokteilis čia. 

II Golfo – visiškai ant jūros kranto, paplūdimyje, jaukus restoranas. 

Matteo – dar vienas restoranas su vaizdu į jūrą, kaip ir daugelyje – vyrauja jūros gėrybių maistas. 

Bistro Pizzeria Centrum – nebloga vieta pietums, picos, greitas maistas ir ne tik. 

Sol Lounge Bar – puiki vieta prie pat jūros išgerti kokteilį stebint saulėlydį. 

Deep Makarska – baras-klubas urve prie pat jūros. Unikali vieta mėgstantiems vakarėlius. 

REKOMENDACIJA: Jei tik bus galimybė, būtinai užsirezervuokite staliuką vakarienei Panorama Grill, kuris yra kalnuose, virš Makarskos miestelio, Veliko Brdo gyvenvietėje. Iš terasos atsiveria Makarskos miestelio ir jūros panorama. Automobiliu nuo Makarskos važiuoti apie 15 min. Taip pat čia galite  paragauti tradiciniu būdu ruošiamo patiekalo Peka (gaminamas apie 2 val).  

10 DIENA. Brač sala

Kadangi nuo Makarskos krantų visai netoli nutolusi Brač sala, puiki galimybė aplankyti garsųjį Zlatni Rat paplūdimį ir ne tik. Šis paplūdimys keičia savo formą pagal vėjo kryptį, vienoj pusėj paplūdimio rami jūra, o kitoje – šiek tiek banguota.

Kaip tai galite padaryti? Turite kelis variantus:

 1. Galima išsinuomoti privačiai nedidelį greitaeigį katerį pusdieniui ar dienai su laivavedžiu (skiperiu) TIK jūsų šeimai ar draugų kompanijai ir nuplaukti iki Brač salos.  Su vaikais tai daryti saugu – bandėm 🙂 Jei vaikams kažkas netinka/nepatinka, visada galima pakoreguoti kelionės planą eigoje. Į maršrutą įtraukiami 3-4 sustojimai  įlankose maudynėms ar pietums restorane. 

         Mažesnio katerio nuoma pusdieniui iki 5 asmenų – nuo 370 € 

         Didesnio katerio nuoma pusdieniui iki 11 asmenų – nuo 470 €  

        Galimos tam tikros variacijos už papidomą mokestį (aplankyti kelias salas, visa diena ir pan.)

 1. Grupinė pusdienio ekskursija iš Makarskos kateriu iki 12 žmonių į Brač salą. Na bet jau reiktų kateryje šiek tiek visiems pasispausti, jei plaukiančiųjų būtų visi 11 🙂 Plaukimai vykdomi 9:00 – 14:00 ir 14:00 – 19:00.

         Kaina asmeniui 55 € 

SVARBU:

Jei norėsite pasinaudoti vienu iš šių variantų, susisiekite su manimi Facebooke, Instagrame ar el. paštu. 

PATARIMAI

 1. Pasitikrinkite asmens dokumentų galiojimo laiką.
 2. Nepamirškite pasiimti galvos apdangalų, saulės akinių, vandens batų ir akvalangą (galite įsigyti juos ir čia) bei teptis apsauginiais kremais, jei ir negulit paplūdimyje 🙂
 3. Kroatijoje dar gana populiarus atsiskaitymas grynaisiais. Ypač kavos baruose arba jei kažkur sustosite kokioj pakelės konoboje (kavinėje) ar greito maisto užeigoje, prieš tai pasiteiraukite kokias būdais galėsite atsiskaityti. Pinigus keiskitės už ne mažesnį kaip 7,3 kursą Kroatijoje keitykloje arba pašte, venkite senamiesčio ribose ryškios geltonos spalvos keityklų, nes ten duoda prastą kursą. 
 4. Pigiausia apsipirkti maisto LIDL parduotuvėse, o jei nėra tokios netoliese, tada SPAR ir KONZUM. 
 5. Mėgaukitės šviežia žuvimi ir jūros gėrybėmis. Pasiteiraukite apartamentų savininkų, kur artimiausi žuvies turgeliai ar veisyklos, jei ketinate ir namie gamintis.
 6. Restoranuose ir konobose paragaukite vietinių patiekalų, kuriuos esu aprašiusi ČIA. Papietauti ar pavakarieniauti vidutinės klasės konoboje 4 asmenims tikėkitės mokėti 50 – 60 € (neskaičiuojant gėrimų). Jei valgysite žuvį ir jūros gėrybes, suma, žinoma bus didesnė. 
 7. Kavos baruose, užsisakę kavą, galite valgyti savo atsineštas bandeles ar sumuštinius. 
 8. Dažniausiai konobose ir kavinėse daržoves/salotas prie patiekalo reikia užsisakyti atskirai. Tiesiog salotų mix’ą. Duona, atnešta prieš valgius ir priėmus ją, dažniausiai ji bus įtraukta į sąskaitą. Tad galite mandagiai atsisakyti, jei jos nenorite.
 9. Jei keliaujate liepos-rugpjūčio mėnesiais, būkite nusiteikę turistų srautams ir karščiui +35-38. Kroatija – populiari atostogų kryptis tiek lėktuvu, tiek automobiliu.
 10.  

NAUDINGOS NUORODOS

 1. Kelių mokesčiai Kroatijoje HAC.HR
 2. Informacija apie Covid19 Kroatijoje Koronavirus.hr
 3. Europos kelių vinječių kainos Tolls.eu
 4. Kroatijos parkai ir žemėlapis Parkovihrvatske.hr
 5. Kelionės maršruto išlaidų planuoklis ViaMichelin.com
 6. Paplūdimių paieška Beachsearcher.com
 7. Patarimai pirmą kartą vykstantiems į Kroatiją
 8. Kroatiški tradiciniai patiekalai
 9. Kroatijos vyninių sąrašas

 

 • Policija (+385)192

 • Greitoji (+385)194

 • Pagalba kelyje (+385) 1 4693700

Dalmatijos kruizas

7 dienų kelionė Adrijos jūros pakrante