Turizmas ir korona Kroatijoje 2021

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn

Kroatija ruošiasi turizmo sezonui

Daugelis iš mūsų jau nuo metų pradžios svajojame apie atostogas ir tikimės, jog  pandemija pagaliau stabilizuosis bent jau iki vasaros pradžios. 

Pastaruoju metu gauname nemažai užklausų apie tai, kokia situacija dėl karantino šalyje ir ar bus galima atostogauti šiais metais Kroatijoje. 

Mes sakome – TAIP!

Turizmo prognozės Kroatijoje

Kroatijos ekonomika stipriai priklausoma nuo turizmo. Beveik ketvirtadalis BVP sudaro pajamos iš šio sektoriaus ir tai yra labai daug.

Šiemet kalbos dėl turizmo sezono kur kas pozityvesnės nei praėjusiais metais. Nepaisant finansinių sunkumų ir kitų išorinių veiksnių kaip skiepijimas, judėjimo apribojimai ir epidemiologinė situacija pasaulyje, Kroatija ruošiasi sezonui labai intensyviai. Turizmo sektoriaus darbuotojai jau įtraukti į skiepijimo planą. 

Vasario mėnesį buvo paleista net reklaminė kampanija “Stay safe in Croatia”, teigianti, jog Kroatija bus itin saugi atostogų kryptis šią vasarą, ir siunčia žinutę visiems, kad šalyje bus laikomasi pasaulinių standartizuotų sveikatos ir higienos protokolų.

Prognozuojama, jog šis sezonas bus be turistų iš Azijos šalių, kurie itin pamėgę Kroatiją. Taip pat tikimasi mažiau jaunimo iš vakarų Europos (Britanijos, Nyderlandų, Prancūzijos), kurie plūsdavo į muzikos festivalį ULTRA arba dėl “Games of Thrones” serialo filmavimo vietų. 

Kalbama, jog ir kainos apgyvendinimo gali būti šiek tiek mažesnės nei kad įprastai. 

kroatija pandemija korona
Photo by Bára Buri on Unsplash

Korona, karantinas ir reikalavimai Kroatijoje

Atnaujinta 16/04/2021

Kroatijoje apytiksliai yra 4 mln. gyventojų, o susirgimų COVID-19 viso 04.06 dienai fiksuojama 300.900, iš kurių 279.151 jau pasveiko, o mirusiųjų žmonių skaičius siekia 6.442

Realius skaičius, ar kitą, su virusu Kroatijoje susijusią  oficialią informaciją rasite puslapiuose Koronavirus.hr arba CroatiaCovid19.info

KARANTINAS

Nors kai kurios paslaugos yra ribotos, tačiau Kroatijoje nėra griežto karantino. Prekybos centrai ir parduotuvės veikia. Nuo kovo mėnesio kavinės, restoranai, barai gali aptarnauti klientus lauko terasose, bet ne viduje. Dirba sporto klubai, kazino. Naktiniai klubai uždaryti. 

Įvairiuose Kroatijos regionuose reikalavimai šiek tiek skiriasi. Barai, restoranai ir kavinės daugumoje teritorijų Dubrovniko-Neretvos apskrityje lieka uždarytos. Splito-Dalmatijos ir Šibeniko-Knino apskrityje jie veikia iki 20 val., O Rijekos apskrityje – iki 19 val. 

Operos, muzikos ir šokių spektakliai, vestuvės, prekybos mugės ir mėgėjų sporto renginiai neleidžiami. Alkoholio negalima parduoti nuo 22 iki 6 val., O visi susibūrimai, šventės ir vieši renginiai turi baigtis iki 22 val.

Kitos priemonės: 2 m socialinio atstumo laikymąsis patalpose ir mažiausiai 1,5 m lauke, kaukių dėvėjimas uždarose viešosiose vietose ir parduotuvėse, privačių susibūrimų apribojimas iki 10 žmonių iš dviejų skirtingų namų ūkių ir žmonių skaičiaus ribojimas kino teatruose, galerijose, bažnyčiose ir parduotuvėse.

REIKALAVIMAI ATVYKSTANTIEMS (Galioja iki 30.04.2021)

– Greitasis antigeno testas arba neigiamas covid-19 testo rezultatas – PGR, ne senesnis kaip 48 val. (skaičiuojant nuo tyrimo atlikimo dienos iki atvykimo į pasienio postą dienos).

Asmenys, pateikę greituosius antigeno testus ir ketinantys būti Kroatijoje ilgiau nei 10 dienų, turi pakartoti testą per dešimt dienų nuo pirmo testo atlikimo dienos.

SARS-CoV-2 PGR ar greitąjį antigeno testą galima atlikti ir atvykus į Kroatiją, tačiau testo rezultato reikia laukti saviizoliacijoje. Jei nėra galimybės atlikti testą, asmuo privalo saviizoliuotis 10 (dešimties) dienų laikotarpiui.

Neigiamo testo pasienyje pateikti nereikia, jei turite:

-Skiepų pažymėjimą, įrodantį, kad antroji COVID-19 vakcinos dozė gauta mažiausiai prieš 14 dienų. Jei asmuo buvo paskiepytas vakcina, kuria numatyta, kad užtenka vienos vakcinos dozės, skiepų pažymėjime turi būti nurodyta, jog ji yra gauta mažiausiai prieš 14 dienų iki atvykimo į pasienio postą dienos;

-Pažymą, patvirtinančią, kad asmuo yra pasveikęs nuo SARS-COV-2 viruso infekcinės ligos. Tokia pažyma laikoma galiojančia, jei ji yra išduota ne anksčiau nei 11-ą dieną nuo teigiamo SARS-COV-2 PGR testo ar greitojo antigeno testo gavimo ir jei yra ne senesnė nei 180 dienų.

Prieš atvykstant į Kroatiją,  rekomenduojame užpildyti internetinį klausimyną “Enter Croatia” svetainėje. Tai gali šiek tiek paspartinti sienos kirtimo procedūrą.

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar reikia dėvėti kaukes?

Kaukes privaloma dėvėti tik uždarose patalpose ar kur neįmanoma išlaikyti socialinio atstumo. Lauke dėvėti kaukės nereikia. 

Ar Kroatijoje laisvai galima judėti tarp apskričių?

Taip, šalies viduje judėjimas nevaržomas. 

Ką daryti, jei susisirgsiu korona Kroatijoje?

Jei būdami Kroatijoje nesijaučiate gerai ir įtariate „Covid-19“, turėtumėte pranešti apartamentų savininkams ar viešbučio administracijai. Jie susisieks su vietiniu gydytoju ir gydytojas nuspręs, ar jums reikia atlikti Covid tyrimą, ar ne. Jei jums reikėstestuotis, turėsite savarankiškai izoliuotis, kol gausite savo rezultatus. Jei jūsų rezultatai bus neigiami –  izoliacija bus nutraukta. Bet jei jūsų testas bus teigiamas, turėsite 10 dienų izoliuotis. Praėjusią vasarą kiekviename mieste, kiekvienoje savivaldybėje buvo įrengtos specialios patalpos tokioje situacijoje atsidūrusiems žmonėms. 

Kur galima pasidaryti testą Kroatijoje ir kainos

PGR testas Kroatijoje daugumoje tyrimų centrų kainuoja nuo 700 Kn iki 800 Kn (apytiksliai 100 €). Tačiau Zagrebe galite rasti 400 Kn (55 €) testą, o Dubrovnike turėsite sumokėti nuo 1.200 Kn iki 1.500 Kn (160 € iki 200 €).

Greito antigeno tyrimo kaina yra apie 250 Kn (35 €).

Žemiau pateiksiu turistų labiausiai  lankomų Kroatijos miestų „Covid-19“ testavimo centrus. Tačiau šiame puslapyje galite rasti visų „Covid“ testavimo centrų Kroatijoje sąrašą.

Jei tam tikruose  centruose nėra nurodytos aiškios kainos už tyrimus, tai reiškia, kad jie neima privačių klientų, o tik tikrina žmones, kurie turi gydytojo siuntimą.

SPLITAS

Splito ligoninė KBC Split, 698 Kn (95 €), rezultatai gaunami per 12 val

Visuomenės sveikatos institutas, 400 Kn (55 €), rezultatai gaunami per 24–48 valandas, susitarus per šią internetinę formą. 

DUBROVNIKAS

Dubrovniko ligoninė, 1200 Kn (160 €), rezultatai gaunami per 12–24 val., Susitarus el. paštu: [email protected]

Visuomenės sveikatos institutas, 1507 Kn (200 €), rezultatus gaunate per 6 valandas, susitarus el. paštu: [email protected]

POREČAS, ROVINJAS, PULA

Visuomenės sveikatos institutas Puloje, 750 Kn (100 €), rezultatai gaunami per 24 valandas, susitarus telefonu: 099 5298 222 arba el. paštu: [email protected]

Kodėl verta rinktis Kroatiją 2021 atostogoms?

Didžiausias Kroatijos privalumas – ji lengvai pasiekiama automobiliu iš bet kurios vidurio Europos šalies. Kroatija yra puikioje geografinėje padėtyje. Artimiausias saulėtas kurortas nuo Lietuvos yra būtent Kroatija prie Adrijos jūros. 

Be to, automobilis šiai dienai yra saugiausia priemonė keliauti išlaikant saugų atstumą ir taip apsisaugant nuo koronaviruso. Tai reiškia, su nedidele kompanija ar šeima, nesunkiai galite susiorganizuoti kelionę per Europą iki pat Kroatijos.

Kitas dalykas, šiais metais turistų bus kur kas mažiau nei įprastai  prieš visą pandemiją. Nežymiai, bet apgyvendinimo ir kai kurių paslaugų, pramogų kainos tikėtina, kad bus šiek tiek žemesnės. 

Kroatijoje didžiulis pasirinkimas apartamentų, vilų ar mobilių namelių kempinguose, taip turėsite daugiau privatumo ir mažiau kontakto su kitais nei kad viešbutyje. 

Galėsite mėgautis Kroatijos paplūdimiais (yra daugybė nuošalesnių ir laukinių, ypač salose), gamtos parkais ir visomis kitomis pramogomis lauke. 

 

Prenumeruok naujienlaiškį