Zadaro regionas

Zadaras – miestas pietinėje Kroatijoje, šiaurinės Dalmatijos regione. Šio miesto istorija siekia net IX a. pr. Kr. ir yra laikomas seniausiu nuolat apgyvendintu miestu Kroatijoje. I a. pr. Kr. Zadarą valdė romėnai. Būtent jų valdymo laikotarpiu buvo pastatyta pagrindinė miesto aikštė – Forumas, kuris išlikęs iki šių dienų.  

Turinys

zadaras zadar kroatija

Daugybę kartų Zadaras buvo sugriautas ir vėl atstatytas. Tai miestas, kuriame dažnai susiduria niūri praeitis ir daug žadanti ateitis. Unikalus senamiestis su savo 3000 metų istorija ypač žavi daugybe istorinių pastatų ir  svarbių lankytinų vietų.

Šiame puslapyje rasite visas Zadaro parkingo aišteles, su zonomis ir įkainiais. Galite bandyti laimę rasti vietą šioje nemokamoje aikštelėje netoli senamiesčio. 

 • Forumas tai vieta, kurios negalite praleisti būdami Zadare. Romos imperijos laikus menantys išlikę forumo griuvėsiai miesto centre. Forumą įkūrė imperatorius Augustas I – III a.  Besidomintiems istorija, vertėtų pasinaudoti gido paslaugomis ir sužinoti visas istorines detales apie šį forumą.
 • Narodni Trg – Arba kitaip pagrindinė miesto aikštė, beveik iš visų pusių apsupta pastatų ir kavinių. Puiki vieta prisėsti šaltam gėrimui ar pietums ir stebėti gyvenimą Zadare. 
 • Zadaro katedraXII a. šventykla skirta Šv. Anastazijai, kuri yra didžiausia bažnyčia visame Dalmatijos regione. Bažnyčia įdomi tuo, jog jos architektūroje persipina du stiliai – romaninis ir gotikinis.
 • Trg Pet Bunara – Peto Bunaro aikštė dar vienas istorinis objektas ir Zadaro simbolis. Aikštėje 5 šuliniai pastatyti dar XVI a., kad miestui būtų tiekiamas geriamas vanduo. Šuliniai šiek tiek įspūdingiau atrodo sutemus, kuomet jie yra apšviesti iš apačios. 
 • Senamiesčio gatvelės – vaikštant po Zadarą, tikrai verta apžiūrėti vaizdingas senamiesčio gatveles, nes beveik ant kiekvieno kampo yra gražių aikščių su venecijietiška architektūra. Viena gražiausių miesto centro gatvių yra maždaug 1 kilometro ilgio Kalelarga, vadinamoji „plačia gatvė“ (kr.Široka ulica), einanti tiesiai per senamiestį.
 • Kopnena Vrata – arba “Land gate” svarbus istorinis objektas mieste. Romėnų laikais tai buvo pagrindinis įėjimas į miestą, o turistai vis dar žavisi šiais gražiais Renesanso vartais ir šiandien. Vartai buvo pastatyti 1543 m. 
 • Turgūs – užsukite į vietinį turgų įsigyti šviežių sezoninių vaisių ir daržovių. Kroatiškai vadinamą Tržnica. Netoliese bus ir žuvies turgus
 • Jūros vargonai – žymiausias Zadaro turistų traukos objektas. Einant plačia promenada palei jūrą, jos pabaigoje po plačiais laiptais slepiasi muzikos instrumentas – jūros vargonai (Morske orgulje), į kuriuos atsimušančios bangos sukuria gana harmoningą muziką. Beje, čia puiki vieta stebėti saulėlydį.
 • Šalia jūros vargonų yra kita, labai moderni instaliacija – pasveikinimas saulei.  Tai apskritimas, sudėliotas stiklo plokščių, po kuriomis sudėtos saulės baterijos. Vakare nusileidus saulei prasideda tikras šviesų šou. Per dieną, kol šviečia saulė, baterijos prikaupia pakankamai elektros energijos, kad šis šviesų šou galėtų džiuginti praeivius visą naktį.

Kelios rekomendacijos restoranų/barų

Butler Gourment – moderniai patiekiama tradicinės virtuvės patiekalai ir labai skanūs kokteiliai, gana jauki aplinka. 

Gricko grill – labiausiai giriama ši vieta dėl skanių mėsos patiekalų, keptų ant griliaus, ir kainos ganėtinai nedidelės.

Foša – vienas geriausių Zadaro jūros maisto restoranų, įsikūręs nedideliame Foša uostelyje, prie pat vandens. Maloni atmosfera tiktų romantiškai prabangesnei vakarienei. Siūlo degustacinius meniu nuo 350 HRK asmeniui (~47 €).

Bruschetta – taip pat restorano lygio, tačiau kainos adekvačios. Estetiškas maisto patiekimas, aptarnavimas, puikūs lankytojų atsiliepimai. 

Zadaro apylinkių paplūdimiai

zadar zadaras kroatija papludimys

Kolovare

Pagrindinis miesto paplūdimys. Krantas akmenuotas, tačiau yra ir betoninių takų, taip pat galimybė pasislėpti pušų pavėsyje nuo kaitrios saulės. Dėl itin švaraus jūros vandens, paplūdimys turi Mėlynąją vėliavą bei teikia visas paslaugas komfortiškam poilsiui: skėčius, gultus, dušus, persirengimo kabinas, vandens pramogas.

zadaras

Borik

1,5 km ilgio pakrantės ruožas su įvairiom maudymosi galimybėm - mažos įlankėlės, kai kur nuožulnus krantas, betoniniai tilteliai. PASTABA: „Falkensteiner Club Borik“ yra populiarus šeimos viešbutis, įsikūręs tiesiai ant Boriko pakrantės, prie smėlėto paplūdimio.

zadaras

Kraljičina

"Karalienės" paplūdimys yra netoli Nin miestelio, 15 kilometrų nuo Zadaro. Tai vienas žinomiausių Kroatijos smėlėtų paplūdimių, tiksliau lagūna. Dėl šios priežasties, tai puiki vieta mažiems vaikams, bet jei norėsite paplaukioti, gali tekti nueiti nuo kranto beveik pusę kilometro. O Velebito kalnai matomi iš paplūdimio tiesiog kerintys. Tiesa, yra tik keletas vietų įsigyti užkandžių.

zadar

Bilotinjak

Dar vienas smėlėtas paplūdimys, taipogi 15 km nuo Zadaro. Rausvos aukštos uolienos suteikia žavesio šiam paplūdimiui. Krantas nuožulnus, tad tinkamas mažiems vaikams.Tai laukinis paplūdimys, tad jokios infrastruktūros ir paslaugų nerasite.

Dugi Otok

Dugi Otok yra turbūt viena gražiausių Kroatijos salų, ypač dėl savo nuostabaus gamtos peizažo ir idiliškų paplūdimių, bet labiausiai sala garsėja įspūdingu Telašcica gamtos parku su itin aukštomis uolomis, klifais. Dugi Otok yra Zadaro salyno dalis ir yra didžiausia Šiaurės Dalmatijos regiono sala. Ji yra 45 km ilgio.

Daugeliui keliautojų tai dar nelabai atrastas gamtos kampelis. Labai rekomenduoju čia praleisti keletą dienų ir patyrinėti salą. Geriausia, jei persikeltumėte su automobiliu į salą. 

Beje, turėkite omenyje, kad saloje bus mažiau turistų negu žemyninėje dalyje. 

Kaip persikelti į salą?

Persikelti į salą galima 2 būdais:

Iš Zadaro senamiesčio laivų uosto į Zaglav miestelį Dugi otok saloje. Tvarkaraštis. Kaina 33 kn (4,40 €) asmeniui. Kelionės trukmė 1:05 val. 

Iš Zadaro miesto laivų uosto į Božava miestelį Dugi otok saloje su greituoju keltu. Tvarkaraštis. Kaina 80 kn (10,70 €) asmeniui į vieną pusę. Kelionės trukmė 50 min. 

PATARIMAS: jei persikeliate į salą be automobilio ir norite šiek tiek daugiau ją patirinėti, galite tiesiog išsinuomoti automobilį keletai dienų pačioje saloje.

Iš Zadaro (Gaženica uosto) į Brbinj miestelį Dugi Otok saloje.

Kaina asmeniui 38 kn (5 €) + automobilis 176 kn (23,50 €)  tvarkaraštis. Persikėlimas trunka 1:40 val.

KAIP VYKSTA PERSIKĖLIMAS SU AUTOMOBILIU?  Sezono piko metu (liepos ir rugpjūčio mėnesiais) geriausia įsigyti kelto bilietą iš anksto internetu, nes atvykus į uostą galite nebegauti bilieto, nes tiesiog viskas tai dienai bus išparduota.  Atvykti prie kelto reikia mažiausiai 1 valanda iki išplaukimo ir atsistoti į automobilių eilę. 

Ką aplankyti saloje?

Sakarun paplūdimys

Teigiama, kad šiame paplūdimyje yra gražiausias Kroatijos smėlis (gana baltas), bet labai svarbu šiame paplūdimyje apsilankyti, kada saulė aukščiausiai, nes tada prieš akis atsiveria visa vandens žydrynė. Nes jei lankysitės vakarėjant, tokių spalvų jau nebebus.  Parkingas sezono metu gali būti mokamas, turėkite grynųjų. 

Veli Žal paplūdimys

Baltų akmenukų paplūdimys su nepaprastai žydru ir skaidriu jūros vandeniu. Parkingas sezono metu gali būti mokamas, turėkite grynųjų. Tai labiau laukinės gamtos paplūdimys, bet ten veikia vienas baras-užkandinė.

Telašcica parkas

Pietiniame salos gale yra Telašcica gamtos parkas, vienas iš absoliučiai geriausių Dugi Otok lankytinų vietų. Tai tikrai gamtos brangakmenis. Parkas ypač žavi įspūdingais klifais (galima pamatyti pačias didžiausias uolas Kroatijoje, kurių aukštis siekia iki 161 m. virš jūros lygio), Svarbiausi objektai šiame parke druskingas ežeras “Mir” ir aukštos uolos “Stene”. 

Įėjimo į parką kaina 50 kn (~6,70 €)

Į abi lankytinas vietas galima patekti per 30-40 min iš automobilių stovėjimo aikštelės. Ypač nuostabus takas palei uolas, nes čia yra daugybė fantastiškų vaizdų!

Geriausia lankyti parką popiet, o saulėlydžiui atvažiuoti į Fort Grpašcak, nuo kurio atsiveria puiki panorama. Beje, ten visai atidarytas naujas edukacijos centras, kuriame ypatingas dėmesys skiriamas saugomų teritorijų svarbai ir vaidmeniui švietime ir gamtos parko vertybių suvokimo stiprinimui bei gamtos apsaugos ir išsaugojimo skatinimui. Pirminė Grpašćak tvirtovė atsirado 1911 m., kai ji buvo pastatyta kaip Austrijos-Vengrijos monarchijos karinė tvirtovė. Ji tarnavo tik kaip Austrijos-Vengrijos karinio jūrų laivyno apžvalgos vieta. Tvirtovė daugelį metų buvo naudojama kaip karinis fortas.

Birbinjšcica & Golubinka 

Pats gamtos grožis yra salos vakarinėje pakrantėje tarp Brbinj ir Savar. Reikia važiuoti gana stačiu keliu link jūros  ir prie kelio priparkavus automobilį eiti dar iki paplūdimio. Nuo paplūdimio į dešinę pusę einant takeliu per miškelį prieisite natūralų baseiną “Drakono akis“, o dar toliau paėjus “Golubinka” urvą. Ištvermingesni gali nušokti nuo olos ir nuplaukti į urvą. Ten bus įmanoma viduje išlipti ir pailsėti. Galima rinktis ir plaukimą baidare. Baidares nuomoja  Birbinjšcica paplūdimyje (100-130 kn/val viena baidarė). Pilnai užtenka nuplaukti iki urvo, jame pabūti šiek tiek ir grįžti. 

Miesteliai

Aplankykite Božava, Sali, Savar miestelius – jaukius žvejų kaimelius ir pasimėgaukite jų ramia atmosfera. 

Veli Rat miestelyje galite nueiti iki šiauriausio salos taško, kur yra ir švyturys.

Kelios rekomendacijos restoranų/konobų saloje

 • Gorgonia Grill – vienas geresnių salos restoranų, tiekia gardu grill maistą ir ne tik, ant jūros kranto. 

 • Konoba Roko – tradicinė kroatiška virtuvė, jūros gėrybės. Taip pat ant jūros kranto. 

 • Konoba Trapula – Sali miestelio senamiesčio gatvelėje įsikūrusi konoba, labai gardus maistas, ypač žalieji njokiai.

 • Konoba Regula – Žman įlankoje įsikūrusi konoba prie pat vandens, troškintas aštunkojis puikus pasirinkimas.

ALTERNATYVA

Jei nenorite keltis į salą savarankiškai, galite pasidairyti siūlomų vienos dienos ekskursijų šiame puslapyje.

Paklenica nacionalinis parkas

Play Video

Paklenica yra seniausias Kroatijos nacionalinis parkas (nuo 1949 m), apimantis net 96 kv.km. plotą. Čia yra didžiausia viso Velebito kalnų masyvo įvairovė. Pietiniame kalnų masyvo gale esantis parkas garsėja dramatiškais Velikos ir Mala Paklenica kanjonais bei juodųjų pušų miškais.

Parkas itin mėgiamas alpinistų, nes didžiulės masyvios kalnų sienos jų laukia jau iškart prie parko įėjimo. 

Bet nebijokite, jums nereikės būti alpinistais. Parke yra apie 150-200 km ilgio įviraus sunkumo  trasų. 

Pasivaikščiosite gana nesunkiai įveikiamu taku, tuo pačiu pailsėsite nuo saulės šiek tiek. Pasirinksite kokį nors objektą (ar tai žygeivių namelį, ar urvą) ir nukeliausite iki jo. Perkant bilietus, informacijos centre jums paaiškins visas galimybes, kur ką galite pamatyti pagal atstumus arba iš anksto galite pasižiūrėti galimus takus ČIA

Mūsų šeima su vaikais rinkosi, aišku, trumpiausią taką, bet tos aukštos ir didingos uolos palieka didžiulį įspūdį jau parko pradžioje. 

Pasirinkite Velika Paklenica įėjimą į parką. Nuo Zadaro iki parko atvažiuoti truksite apie 1 val. 

Įėjimas į parką suaugusiam kainuoja  8 , vaikams 5-14 metų kainuoja 5 .

REKOMENDACIJA: Jei norite įspūdingos dienos su nepakartojamais vaizdais, rinkitės safari ekskursiją su visureigiais po Velebito kalnus, kur paprastai patys nenuvažiuosite. Bus daug nuostabių vaizdų nepaliestos gamtos, sustojimų, trumpų pasivaikščiojimų, įdomių gido pasakojimų, pietūs, gėrimai. Aplankysite net 1963-ųjų metų filmo “Winnetou” filmavimo vietas. 

Ekskursijos trukmė ~8 val. 

Kaina suaugusiam 670 kn (89 €), vaikams iki 12 metų – 335 kn (45  €).

Išvykstama iš Starigrad miestelio arba nuo Maslenica tilto parkingo aikštelės.

Daugiau informacijos apie turą ČIA

Zrmanja upė ir Kudin Most

Previous
Next

Kudin Most – gražiausia Krupos upės dalis, kurią ypatingą daro XVIII a. Pastatytas akmeninis tiltas ir 9 mažos kaskados upėje. Tai ne tokia turistinė vieta, bet dėl gamtos grožio – labai verta apsilankyti.  Tokia žaluma aplink, žalsvas upės vanduo, kriokliai, tiltas, pieva – tiesiog tobulas gamtos kampelis. 

Nuo parkingo aikštelės leistis taku prie upės reikia apie 20-30 min. Atgal eiti užtruksit, aišku, šiek tiek ilgiau . Jei pasiimsit piknikui maisto ir maudymosi kostiumėlius, bus tiesiog tobula.

Atostogaujant Kroatijoje, aš labai labai rekomenduoju bent dieną paplaukioti laivu ar greitaeigiu kateriu Adrijos jūroje. Tai yra pats geriausias būdas per vieną dieną pamatyti tikrai daug ir patirti nuostabių įspūdžių. 

Vienas geriausių ir unikaliausių dienos turų yra vykdomas iš Splito – grupinė dienos ekskursija kateriu ” DeluxeBlue Cave” iki 13 žmonių. 

Pamatykite viena unikaliausių gamtos reiškinių Kroatijoje – žydra spalva švytintį urvą vienoje tolimiausių Kroatijos saloje – Biševo. Tai visos dienos ekskursija greitaeigiu kateriu kupina nepamirštamų įspūdžių, aplankant ne vieną, o keletą skirtingų salų!  

Ir tai yra vienas iš geriausių Blue Cave turų Kroatijoje, nes į kainą viskas įskaičiuota ir pajusite “luxury life on the boat” 🙂 Lietuvių, plaukusių šiuo turu, atsiliepimai patys geriausi!

Kaina asmeniui 150 €.  Turas pradedamas anksti, Splito promenadoje reikia būti jau 07:15.

Į kainą įskaičiuota: 

 • šviežios bandelės pusryčiams;
 • gėrimai, kava, vanduo;
 • ant griliaus kepti pietūs arba PEKA ir ledai desertui;
 • degalai, kapitonas;
 • liemenės, paviršinio nardymo įranga, rankšluosčiai;
 • patekimo į urvą mokestis;
 • neperšlampamos striukės arba pledukai;
 • nemokamas Wi-Fi;
 • 5 sustojimai skirtingose vietose maudynėms ar vietos pažinimui.
Play Video
Blue cave
Hvar
Mėlynoji lagūna Budikovac
Previous
Next

SVARBU:

Jei norėsite užsisakyti šį turą, susisiekite su manimi Facebooke, Instagrame ar el. paštu. 

Šis turas labai populiarus, tad reikia rezervuotis vietą kuo anksčiau.

4 DIENA. Trogiras

Trogiras labai žavus ir jaukus viduramžių miestelis, apsuptas nuostabios venecijietiškos architektūros, išraiškingų vaizdų į jūrą ir palmių promenadoje. Beje, verta paminėti, jog Trogiras yra įtrauktas į Unesco Pasaulio paveldų sąrašą. Ypatingai mažas senamiestis yra mažoje salelėje tarp Čiovo salos ir žemyninės Kroatijos (tarp jų yra tiltai). Iš tikrųjų dalis gyvenviečių Čiovo saloje priskiriamos Trogirui. 

Automobilį parkuoti patogu šioje aištelėje.

Paklaidžiokite po nuostabaus grožio siauras senamiesčio gatveles. Galite užlipt į šv. Lauryno katedros varpinės bokštą ir pažvelgti į senamiestį iš aukščiau. Kaina asmeniui apie 25 HRK (~3,50 ). Arba galite pakilti į Kamerlengo tvirtovę, bet lyginant su kitomis Kroatijos tvirtovėmis, ši yra ganėtinai maža. Tvirtovės viduje nieko nėra, tad dažnai čia vyksta miestelio koncertai. Už nedidelį mokestį (2-3 ), galite patekti į tvirtovės vidų, užlipti ant tvirtovės sienų ir pasimėgauti uosto bei senamiesčio vaizdu.

Nepraleiskite progos paragauti tradicinio Dalmatijos regiono saldėsio, kuris ypač populiarus Trogire – Trogirski Rafioli. Tai tradiciniai pyragėliai įdaryti migdolais. Skaniausius gamina pagal seną šeimos receptą – Dovani Restaurant senamiestyje.

Automobiliu vakare galite nuvažiuoti į Prizidnicos šventovę (Gospe od Prizidnice), kuri yra virš stačių uolų ant jūros kranto Čiovo saloje. Takas iki šventovės sutvarkytas ir lengvai prieinamas. Keliaujant iki ten atsiveria puikus gamtovaizdis.

Paplūdimiai Čiovo saloje

čiovo trogiras kroatija papludimys

Okrug Gornji

Beveik 2 km ilgio paplūdimys turintis daugybę paplūdimio barų bei vandens sporto centrą. Barai ir restoranai suteikia paplūdimiui gyvumo net ir saulei nusileidus.

trogiras

Kava

Laukinis, idiliškas paplūdimys pušų apsuptyje su uolėtais ruožais. Sunkiau pasiekiamas, nes iki jo važiuoti reikia neasfaltuotu keliuku. Vykstant ten, reiktų apsirūpinti viskuo, ko gali prireikti.

trogiras

Labadusa

Vienas gražesnių paplūdimių dėl tin skaidraus ir žydro vandens. Krantas įvairus: smulkūs akmenukai, uolienos. Aplink yra keletasvisai jaukių bariukų.

Konobos/restoranai Trogire - Čiovo

Trogire (tiksliau Čiovo saloje) rekomenduoju Lounge Bar Garden – jauki vieta vakarienei su vaizdu į senamiestį ir jūrą. 

Kristian pizza tiekia gardų, šviežią maistą Trogiro senamiestyje. Ne tik picą. Tik geriausi atsiliepimai. 

Okrug Gornji gyvenvietėje galite apsilankyti Konoba Duga skanus kroatiškas maistas, terasa prie pat jūros, gražus vaizdas. 

Labai unikali ir savita šeimos užeiga Agroturizam Anin Dvor šiek tiek už Trogiro (5 km). Jausmas lyg valgytum naminį maistą šeimos sode. Žinoma, geriausia pasiskambinti iš anksto ir įsitikinti, ar tikrai dirba. Kontaktai.

5 DIENA. Krka nacionalinis parkas

Viena vaizdingiausių Dalmatijos regiono vietų neabejotinai yra Krka nacionalinis parkas, kuriame Krka upės vanduo teka 75 km įvairaus aukščio kaskadomis. Todėl parke galima pamatyti keletą įspūdingų krioklių. 

Dažnai šis parkas lyginamas su garsiuoju Plitvicų ežerų parku. Plitvicų parkas yra kur kas didesnis ir galbūt kai kuriems įspūdingesnis, bet čia vieningos nuomonės nėra. Abu parkai yra verti apsilankymo, tačiau KRKA parkas yra nepalyginamai arčiau Splito nei kad Plitvicų.

INFORMACIJA:

 • Iki Krka parko nuo Splito jums važiuoti reikėtų apie 1 val. (Iki Plitvicų ~3 val ir pačiame parke užtrunkate apie 5-6 val)
 • Autostrados atkarpa iki Krka parko kainuos ~29 HRK (~3,90 ). Galite važiuoti nemokamais keliais, bet kelionė prailgs maždaug 30-40 min. 
 • Suaugusiam bilieto kaina 205 HRK (~27 €), o vaikams nuo 7 iki 18 metų – 125 HRK (~16,50 €). Vaikams iki 7 metų – nemokamai. Bilietus taip pat galite įsigyti internetu ČIA dieną prieš atvykimą arba nuvykę kasoje.

Yra du pagrindiniai parko įėjimai:

 • Lozovac (iš čia autobusas su parko bilietu nuveža iki takų pradžios)
 • Skradinski (Iš čia plauksite su laivu iki pagrindinio ir didžiausio parko krioklio “Skradinski Buk” ir ten galėsite pasivaikščioti) Laivo tvarkaraštis

Po apsilankymo viename iš šių įėjimų, galėsite su tuo pačiu bilietu nuvažiuoti į kitą parko vietą – Roški Slap. Ten galėsite pasigrožėti ne tik nuostabiai kaskadomis tekančio krioklio, bet taip pat  užlipti virš 500 laiptelių iki labai nedidelio Pecina urvo. Šiame tunelio formos urve buvo aptikta daugybė žmonių pėdsakų – nuo titnago peilių, akmeninių įrankių ir keramikos iki kelių žmonių skeletų, gyvūnų kaulų. Pats urvas nėra įspūdingas, bet užtat užlipus į viršų atsiveria nuostabi panorama.

Dar vienas krioklys Krka upės tėkmėje yra Manojlovački krioklys. Jis mažiau kam žinomas ir  laikomas vienas aukščiausių krioklių parke (beveik 60 m). Čia atvykus ir palikus automobilį yra du takai: vienas apie 500 m iki apžvalgos aikštelės ir matote krioklį iš viršaus, o kitas beveik dvigubai ilgesnis ir jau prieinate arčiau krioklio, tačiau tam reikalingi tvirti batai ir su mažais vaikais gali būti sunkiai įveikiama paskutinė atkarpa.

O jei lankysites prie šio krioklio, tai jau visai netoliese bus dar vienas nedidelis kriokliukas –  Bilušica. Takas žemyn iki krioklio yra apie 400 m ilgio, tik grįžtant užtruksite šiek tiek ilgiau, nes jis gana statokas. 

6 DIENA. Omiš

Dėl savo įspūdingos lokacijos, Omiš miestelis  iš tiesų yra vienas gražesnių Kroatijoje.  Vietovė apsupta kalnų, kuriuos skiria viena didžiausių Dalmatijos upių – Cetina, suformavusi nepaprasto grožio kanjoną. Būtent šioje Adrijos pakrantės vietoje galinga kalnų upė sulėtėja, išplatėja ir įteka į jūrą tarsi pro vartus. 

XII ir XIV amžiais Omišo uostas buvo piratų bazė. Per tris šimtmečius laivai buvo intensyviai apiplėšinėjami Cetinos upėje.

Kasmet rugpjūčio viduryje (apie 18 d) miestelyje vyksta piratų mūšio festivalis, pažymintis šios vietovės įdomią istoriją. Tai tikrai įspūdingas renginys.

Galite užlipti į nedidelę XIII a. Mirabelos tvirtovę, kuri yra 200 m aukštyje ir ji pasiekiama iš senamiesčio stačiais siaurais laiptais, o galutiniame taške į patį bokštą reikia užlipti metalinėmis kopėčiomis. Kažkada tai buvo patikima Omišo piratų slėptuvė. Iš jos piratai pamatydavo priešo galeras, kad miestas būtų pasiruošęs dar prieš šiems laivams priartėjus prie Omišo.

Pakilus į fortą atsiveria nuostabi panorama į senamiestį ir upės kanalą. 

Įėjimas į tvirtovę yra mokamas, priklausomai nuo mėnesio 20-30 HRK (3 – 4 ) asmeniui. Darbo laikas nuo 9 iki 22 val.

Omiš
Mirabelos tvirtovė
Vaizdas iš Mirabelos tvirtovės
Mila Gojsalic statula
Previous
Next

Kitas objektas pasigrožėti gamtovaizdžiu – Mila Gojsalić statulos vieta. Legenda byloja, kad jauna mergina vardu Mila, Osmanų imperijos valdymo laikais, suviliojusi turkų kariuomenės vadą, paslapčia padegė jų visą stovyklą. O kai turkai bandė ją pagauti, ji būtent šioje vietoje (kur statula), pati nušoko. Jos atminimui čia pastatyta realaus dydžio merginos statula. 

Ši vieta yra šalia Omišo, tai užtruksite atvažiuoti ~ 10 min.

Dar vienas objektas Omiš miestelyje, nuo kurio atsiveria nuostabi panorama –  XV a. Starigrad tvirtovė.  

Tačiau šiam objektui pasiekti reikia sutelkti nemažai pastangų. 

Į kalną vietomis reikia kopti gana stačiu keliuku, žinoma, kopimo intensyvumas labai priklauso nuo jūsų fizinio pasiruošimo. Užkopti į kalną trunka maždaug 45 – 60 min, tačiau vaizdas į Omišo senamiestį ir žydrąją Adrijos jūrą atperka visus kopimo sunkumus.  Beje, patariu avėti specialius kopimo į kalnus batus (na bent jau tvirtesnius kedus), nes kelyje daug akmenų. Ir žinoma, turėkite pakankamai vandens. 

Yra du keliai pasiekti tvirtovę:

 1. Takas prasideda tik išėjus iš senamiesčio, prie gaisrinės pastato.  
 2. Kitas takas prasideda prie parkingo aikštelės, šalia tunelio. Šis takas yra statesnis nei pirmasis, bet dalis jo eina per pušyną, tad apsisaugote šiek tiek nuo saulės spindulių.

 

PATARIMAS:  galite sutrumpinti kopimą, jei užvažiuosite automobiliu dalį kelio į kalną iki maždaug šios vietos. Ir vasaros mėnesiais labai rekomenduoju eiti į šią tvirtovę, kuo anksčiau, kad išvengti pačios kaitriausios saulės.

O jei jūros vanduo per šiltas ir nebeatgaivina, važiuokite išsimaudyti gėlame Cetinos upės vandenyje. 

Nusistatykite šias Cetinos upės kanjono koordinates į navigaciją ir važiuokite ne daug kam žinomu keliuku. Pasistatysite automobilį prie kelio ir eisite pėsčiųjų taku pagal ženklus. Nuo stendo eisite vos kelis šimtus metrų. Avėkite geriau kedus, ne basutes. Nepamirškite maudymosi kostiumų. Nueisite iki gražaus upės slėnio tarp aukštų uolų ir gal bėgs nedidelis kriokliukas.

Beje, vietos patogiam piknikui ten nelabai bus, nes aplink akmenys daugiausia.  Taip pat didelė tikimybė, jog ten sutiksite vos keletą žmonių, o gal net ir nei vieno. 

Previous
Next

Aktyvios pramogos Omiše

Labai įdomi pramoga adrenalino mėgėjams – 2 km ilgio zip line’as, sudarytas iš 8 sekcijų, įspūdingoje vietovėje – Cetinos upės kanjone. Na tikrai gausite daug teigiamų emocijų ir adrenalino pliūpsnį.

Leidžiama vaikams nuo 7 metų. Pramoga trunka 2-3 val (priklausomai nuo dalyvių skaičiaus. Kaina asmeniui 400 HRK (~53 €).

Jei domina ši pramoga, visą informaciją rasite ČIA. Užsisakykite 1-2 dienas prieš.

Play Video about zipline omis

Raftingas sraunia Cetinos upe –  aktyvi ir smagi pramoga visai šeimai. Nėra tikrai labai ekstremalu. Ir uolom palaipiosit, ir nuo jų galėsit pašokinėti į vandenį. Trukmė plaukimo apie 3,5 – 4 val. Kaina suaugusiam – 34 €. Vaikams nuo 6 iki 12 metų – 23 €. 

Jei domina ši pramoga, visą informaciją rasite ČIA. Užsisakykite 1-2 dienas prieš.

Paplūdimiai aplink Omiš

omiš omišas kroatija papludimys

Velika Plaža

Populiariausias miestelio paplūdimys pačiame centre, kuriame įbridus į vandenį yra smėlis, o ant kranto smulkūs akmenukai. Paplūdimio teritorija gana didelė (700 m), krantas nuožulnus, tad puikiai tinkamas vaikams. Čia rasite visas reikalingas paslaugas ir įvairiausias vandens pramogas.

omiš omišas kroatija papludimys

Brzet

20-25 min pėsčiomis atstumu nuo centro, labai gražus smulkių akmenukų paplūdimys, apgaubtas pušų alėja. Tai vienas geresnių Omišo paplūdimių ir itin mėgstamas šeimų su vaikais.Poilsiautojų patogumui yra dušai, gultų nuoma, maitinimo įstaigų aplink.

Galeb

Omišo priemiestyje Duce, kempingo teritorijoje esantis smėlio ir smulkių akmenukų paplūdimys. Paplūdimio teritorija gana didelė, yra galimybė pasislėpti nuo saulės pušų pavėsyje, taip pat rasite dušus ir vandens pramogų.

kroatija

Mala Luka

Idiliškas, nedidelėje įlankoje esantis paplūdimys smulkių akmenukų su didesniais akmenimis aplink, taip pat pušų apsuptyje. Čia nuo Omišo reiktų vykti automobiliu 5-10 min.

Konobos/restoranai aplink Omiš

Konoba Kremenko – Flinstono stiliaus, beveik oloje įrengtas unikalus restoranas. Konoba yra apie 12 km nuo Omišo. Sunkus privažiavimas su kemperiu ar autobusiuku, nes įvažiavus į kaimelį, keliukas labai siauras. 

Radmanova Mlinice – prie seno vandens malūno įsikūręs restoranėlis, siūlantis tradicinius patiekalus, tame tarpe ir varlytes. Apie 6 km nuo Omišo. Didelė teritorija lauke, vaikų žaidimo aištelė.

Kaštil Slanica  – gražus ir jaukus restoranėlis su terasa ant Cetina upės kranto. Apie 4 km nuo Omišo.

7 DIENA. Makarskos Riviera

makarska riviera kroatija

Makarskos Riviera – taip vadinama 60 km ilgio Kroatijos pakrantės dalis Biokovo kalnų masyvo papėdėje. Ji driekiasi nuo Brelos savivaldybės iki Gradac ir apima visus nuotraukoje išvardintus miestelius, o Rivieros didžiausias miestelis ir centras yra Makarskos miestelis.

Sakoma, jog šioje atkarpoje driekiasi gražiausi Kroatijos paplūdimiai pušų pavėsyje vis kitame miestelyje. Ir aš galiu tai tik patvirtinti 🙂 

Iš tiesų, pasirinkus bet kokį miestelį Makarskos Rivieros ruože, jūs tikrai nenusivilsite. Na..nebent tik dėl poilsiautojų kiekio 🙂 Kiekviename miestelyje rasite vieną už kitą gražesnius paplūdmius, pušų prieglobstyje. 

Patys populiariausi miesteliai – Brela, Baška Voda, Podgora, Makarska ir Tučepi. Mano asmeninė rekomendacija Brelos miesteliui.

 

REKOMENDACIJA: jei poilsiausite Makarskos Rivieroje, galite pasinaudoti puslapiu Makarska Beaches ir pasižiūrėti su nuotraukomis, kokie paplūdimiai yra aplink jūsų gyvenamąją vietą.  

Mano asmeninės simpatijos ir rekomendacijos Brela miesteliui. 

Brela – nedidelis miestelis, kuriuo ir prasideda vadinamoji Makarskos Riviera. Ten labai gražiai sutvarkyta promenada prie jūros, beveik 6 km, vedanti iki sekančio miestelio – Baška Voda.  Brelos simbolis nuotraukoje matomas akmuo-salelė prie Punta Rata paplūdimio.  Paėję toliau už akmens matysite mažą, romatišką paplūdimį Podrače. Dar už šio paplūdimio yra mažytis urvas Špilja Medvidina.

REKOMENDACIJA: Jei būsit apsistoję netoliesi, nepraleiskite progos pavakarieniauti vienoje seniausių šeimos konobų virš Baška Voda miestelio kalnuose – Konoba Panorama Topići. Puikus maistas ir nepakartojama panorama. Staliuką rezervuokitės iš anksto.

8 DIENA. Biokovo gamtos parkas

Šis Dinarų kalnų grandinės parkas driekiasi Splito – Dalmatijos apskrityje (apie 36 km) ir apima apie 20 000 hektarų plotą. Pagrindinis parko akcentas yra Biokovo kalnas, kurio aukščiausia viršūnė Sveti Jure iškyla iki 1 762 m aukščio. Ir kas labai stebina, jog šią viršunę galima pasiekti važiuojant automobiliu iki pat viršaus asfaltuotu keliu. 

Įvažiavimas į parką asmeniui – 60 HRK (~8 €). Vaikams iki 7 metų – nemokamai. Posūkio link parko nuoroda.

Važiuosite serpantinais. Spręskite pagal savo vairavimo įgūdžius, ar atlaikysite 🙂 Nes keliukas siauras, reikės prasilenkti su kitais automobiliais, pavažiuoti ir atgal į “kišenę” ir t.t. Mano instagramo story highlights galite pasižiūrėti šiek tiek apie Biokovo parką arba čia įkeltą video, kad įsivaizduotumėt, koks ten kelias.

Jūs pakeliui sustosite prie Skywalk (stiklinis takas), kuris buvo neseniai atidarytas, ir tada siūlau važiuoti toliau iki Vošac (1422 m) viršūnės parkingo aikštelės ČIA. Viršūnei pasiekti reikės eiti apie 30 – 40 min nuo parkingo aikštelės. Tolumoje matysite ant Vošac viršūnės stovintį akmeninį namuką. Kopimas į viršų sakyčiau nėra labai sunkus, tereikia tiesiog avėti gerus batus, tikrai ne basutes. Na o pasiekę aikštelę, aikčiosite nuo nepaprastai įspūdingo vaizdo. Makarskos Riviera ir Dalmatijos pakrantė su salomis – kaip ant delno.

O tada jau spręskite, ar grįžę atgal į automobilį dar norėsite tęsti kelionę serpantinais iki aukščiausios Sveti Jure viršūnės. Ten aikštelėje telpa vos keli į automobiliai, tad greičiausiai teks pakeliui stoti tiesiog eilėje ir toliau eiti asfaltuotu keliu iki pat viršaus.

Mums asmeniškai Vošac viršūnės panorama žymiai įspūdingesnė, nei kad Sveti Jure.

REKOMENDACIJA: Jei nenorite patys vairuoti ar  laukti eilėje, kol būsit įleisti į parką, galite užsisakyti ekskursiją į Biokovo parką – SAFARI MAKARSKA. Džipas tam tikroje atkarpoje veža net ant stogo jus. Gidai pateikia staigmenėlių, tradicinį gėrimą. Galite vykti pirmoje dienos pusėje arba popiet. Tačiau turėkite omenyje, kad nei iki Vošac, nei Sveti Jure jūsų nenuveš. 

Kaina suaugusiam 53 €, vaikams iki 12 metų – 50 % nuolaida.

9 DIENA. Makarska

Makarska
Kačic aikštė
Šv. Petro pusiasalis
Nugal paplūdimys
Osejevos miškas
Previous
Next

Makarska plyti ypatingoje vietovėje – iš vienos pusės Adrijos jūra, o iš kitos didingas Biokovo kalnas. Pastarasis tikrai suteikia šarmo miesteliui. Retas atvejis matyti tokį didžiulį kalną šalia jūros.

Automobilį geriausia parkuotis šioje aikštelėje, bet turėkite omenyje, kad apskritai Makarskoje pagal lankytojų skaičių labai mažai parkingo vietų. 

Iš tiesų pačioje Makarskoje nėra itin daug lankytinų objektų apart keletos bažnyčių ir pagrindinės aikštės, nes tai nedidelis kurortas. Šiame miestelyje kur kas labiau žavimasi tiesiog gamta, jūra ir paplūdimiais. Senamiesčio širdyje yra pagrindinė miestelio aikštė – Kačic.  Joje dominuoja neogotikinio stiliaus Šv. Marko bažnyčia su varpinės bokštu.

 

Viena gražiausių pasivaikščiojimų vietų kurorte – Šv. Petro pusiasalis, kurį vainikuoja statula matoma iš promenados. Pusiasalyje galite pamatyti likusius senų gynybinių statinių fragmentus. Beveik visą pusiasalio teritoriją dengia tanki augmenija, kurios fone istorinių pastatų fragmentai atrodo paslaptingai. Kitoje pusiasalio pusėje yra Šv. Petro švyturys, kurio vieta populiari saulėlydžių stebėjimui. 

Dar viena puiki vieta pasigrožėti pakrante – Osejevos miško parkas, kuris yra tuoj pat už Makarskos laivų uosto ir nusidriekęs ant kalno šlaito. Besimėgaujant Adrijos jūros vaizdais, galite nukeliauti iki labai gražaus paplūdimio Nugal (per maždaug 30-40 min), tačiau oficialiai jis yra nudistų. Kadangi paplūdimys populiarus, dažnai ateina čia ir ne nudistai pasigrožėti, bet visgi labai didelė tikimybė išvysti ten nuogalių 🙂

Konobos/restoranai ir barai Makarskoje

Restaurant Riva – vienas iš geriausių Makarskos restoranų, kuris tiekia  jūros gėrybių patiekalus. Čia turėtumėt rasti ir austrių. Kainos, žinoma, šiek tiek aukštesnės nei vidutinės. 

Grill Vucko – pagrinde grilintas paprastas maistas, mėsa ar žuvis, kalmarai ir t.t. Kainos nėra aukštos. 

Konoba Kalalarga – tipiška kroatiška taverna su tradicinias patiekalais. 

Stari Mlin – jaukus šeimos restoranėlis, labai giriamas mojito kokteilis čia. 

II Golfo – visiškai ant jūros kranto, paplūdimyje, jaukus restoranas. 

Matteo – dar vienas restoranas su vaizdu į jūrą, kaip ir daugelyje – vyrauja jūros gėrybių maistas. 

Bistro Pizzeria Centrum – nebloga vieta pietums, picos, greitas maistas ir ne tik. 

Sol Lounge Bar – puiki vieta prie pat jūros išgerti kokteilį stebint saulėlydį. 

Deep Makarska – baras-klubas urve prie pat jūros. Unikali vieta mėgstantiems vakarėlius. 

REKOMENDACIJA: Jei tik bus galimybė, būtinai užsirezervuokite staliuką vakarienei Panorama Grill, kuris yra kalnuose, virš Makarskos miestelio, Veliko Brdo gyvenvietėje. Iš terasos atsiveria Makarskos miestelio ir jūros panorama. Automobiliu nuo Makarskos važiuoti apie 15 min. Taip pat čia galite  paragauti tradiciniu būdu ruošiamo patiekalo Peka (gaminamas apie 2 val).  

10 DIENA. Brač sala

Kadangi nuo Makarskos krantų visai netoli nutolusi Brač sala, puiki galimybė aplankyti garsųjį Zlatni Rat paplūdimį ir ne tik. Šis paplūdimys keičia savo formą pagal vėjo kryptį, vienoj pusėj paplūdimio rami jūra, o kitoje – šiek tiek banguota.

Kaip tai galite padaryti? Turite kelis variantus:

 1. Galima išsinuomoti privačiai nedidelį greitaeigį katerį pusdieniui ar dienai su laivavedžiu (skiperiu) TIK jūsų šeimai ar draugų kompanijai ir nuplaukti iki Brač salos.  Su vaikais tai daryti saugu – bandėm 🙂 Jei vaikams kažkas netinka/nepatinka, visada galima pakoreguoti kelionės planą eigoje. Į maršrutą įtraukiami 3-4 sustojimai  įlankose maudynėms ar pietums restorane. 

       Galima katerių nuoma, talpinančių iki 5 asmenų, iki 8 ir iki 12 asmenų.

       Galima už papidomą mokestį (aplankyti kelias salas, visa diena ir pan.)

       Kaina derinama individualiai. Orientacijai: katerio nuoma dienai nuo 250 € iki 450 € +  skiperis 80 € +  kuras.

 1. Grupinė pusdienio ekskursija iš Makarskos kateriu iki 12 žmonių į Brač salą. Na bet jau reiktų kateryje šiek tiek visiems pasispausti, jei plaukiančiųjų būtų visi 11 🙂 Plaukimai vykdomi 9:00 – 14:00 ir 14:00 – 19:00.

         Kaina asmeniui 60 € 

SVARBU:

Jei norėsite pasinaudoti vienu iš šių variantų, susisiekite su manimi Facebooke, Instagrame ar el. paštu. 

PATARIMAI

 1. Pasitikrinkite asmens dokumentų galiojimo laiką.
 2. Nepamirškite pasiimti galvos apdangalų, saulės akinių, vandens batų ir akvalangą (galite įsigyti juos ir čia) bei teptis apsauginiais kremais, jei ir negulit paplūdimyje 🙂
 3. Kroatijoje dar gana populiarus atsiskaitymas grynaisiais. Ypač kavos baruose arba jei kažkur sustosite kokioj pakelės konoboje (kavinėje) ar greito maisto užeigoje, prieš tai pasiteiraukite kokias būdais galėsite atsiskaityti. Pinigus keiskitės už ne mažesnį kaip 7,3 kursą Kroatijoje keitykloje arba pašte, venkite senamiesčio ribose ryškios geltonos spalvos keityklų, nes ten duoda prastą kursą. 
 4. Pigiausia apsipirkti maisto LIDL parduotuvėse, o jei nėra tokios netoliese, tada SPAR ir KONZUM. 
 5. Mėgaukitės šviežia žuvimi ir jūros gėrybėmis. Pasiteiraukite apartamentų savininkų, kur artimiausi žuvies turgeliai ar veisyklos, jei ketinate ir namie gamintis.
 6. Restoranuose ir konobose paragaukite vietinių patiekalų, kuriuos esu aprašiusi ČIA. Papietauti ar pavakarieniauti vidutinės klasės konoboje 4 asmenims tikėkitės mokėti 50 – 60 € (neskaičiuojant gėrimų). Jei valgysite žuvį ir jūros gėrybes, suma, žinoma bus didesnė. 
 7. Kavos baruose, užsisakę kavą, galite valgyti savo atsineštas bandeles ar sumuštinius. 
 8. Dažniausiai konobose ir kavinėse daržoves/salotas prie patiekalo reikia užsisakyti atskirai. Tiesiog salotų mix’ą. Duona, atnešta prieš valgius ir priėmus ją, dažniausiai ji bus įtraukta į sąskaitą. Tad galite mandagiai atsisakyti, jei jos nenorite.
 9. Jei keliaujate liepos-rugpjūčio mėnesiais, būkite nusiteikę turistų srautams ir karščiui +35-38. Kroatija – populiari atostogų kryptis tiek lėktuvu, tiek automobiliu.
 10.  

NAUDINGOS NUORODOS

 1. Kelių mokesčiai Kroatijoje HAC.HR
 2. Informacija apie Covid19 Kroatijoje Koronavirus.hr
 3. Europos kelių vinječių kainos Tolls.eu
 4. Kroatijos parkai ir žemėlapis Parkovihrvatske.hr
 5. Kelionės maršruto išlaidų planuoklis ViaMichelin.com
 6. Paplūdimių paieška Beachsearcher.com
 7. Patarimai pirmą kartą vykstantiems į Kroatiją
 8. Kroatiški tradiciniai patiekalai
 9. Kroatijos vyninių sąrašas

 

 • Policija (+385)192

 • Greitoji (+385)194

 • Pagalba kelyje (+385) 1 4693700

SPLITAS

Jeigu neapsistojote Splite, o atvykstate, automobiliu, jį patogiausia priparkuoti šioje aikštelėje – koordinatės. (5 HRK – 0,66 €/val). Visas automobilių parkavimo vietas Splite rasite ČIA

Šalia parkavimo aikštelės yra pušų ir kiparisų apsuptas itin žalias parkelis – Sustipan, kuriame tvyro ypatinga atmosfera. Čia rasite buvusio benediktinų vienuolyno, pastatyto 1068 m, liekanas. Kadaise čia buvo pirmosios Splito kapinės. Nuostabūs vaizdai į jūrą ir laivų prieplauką.

splitas
Vaizdas iš Sustipan parko
splitas
Vaizdas iš Sustipan parko
splitas
Sustipan parkas

Nuo parkingo krantine keliaukite iki senamiesčio, praeikite promenada Riva, kuri tarsi yra miesto “podiumas”, pasivaikščiokite po senamiesčio gatveles, Peristil aikštę prie katedros. 

Jei norėsite užlipti į varpinės bokštą pasigrožėti miesto panorama, turėsite įsigyti kompleksinį bilietą. Jo kaina nuo 50 HRK (~6,70 €)  iki 80 HRK (~10,70 €). Įsigyję brangiausią bilietą, jūs galėsite aplankyti:

 • Katedrą (iš pradžių tai buvo imperatoriaus mauzoliejus)
 • Varpinės bokštą (57 m. aukščio)
 • Kriptą (koplyčia katedros požemyje)
 • Jupiterio šventyklą (295 – 305 m)
 • Katedros lobyno muziejų (vertingiausias Kroatijoje)

Iš Peristil aikštės, pakilus laiptukais aukštyn, iškart užeisite į rūmų Vestibiulį. Įspūdingas architektūrinis palikimas iš išorės stačiakampio formos, o iš vidinės pusės – apvalaus. Paskui galite tęsti pasivaikščiojimus po rūmų likučius. 

Vėliau sugrįžę vėl į Peristil aikštę ir iš ten nusileiskite žemyn į Diokletiano rūmų rūsius, kurių dalyje įsikūrę suvenyrų prekeiviai. Ten taip pat už nedidelį mokestį (~ 50 HRK) galima pasivaikščioti po visus rūmų rūsius. 

Dar nueikite prie vieno pagrindinių Diokletiano rūmų įėjimų “Zlatna Vrata“, kur netoliese pastebėsite didžiulę (net 8,5 m aukščio) statulą. Grgur Ninski buvo viduramžių vyskupas, kuris įvedė kroatų kalbą religinėse pamaldose. Būtina patrinti statulos nykštį, kad sėkmė lydėtų 🙂

Visiškai šalia senamiesčio, Rivos pabaigoje, yra didelis vaisių ir daržovių turgus Green market.(kr. Pazar) Jame galite įsigyti šviežių vietinių vaisių ir daržovių ar lauktuvių namiškiams, pavyzdžiui džiovintų figų. Būtinai derėkitės dėl kainos.

O kitoje senamiesčio pusėje yra žuvies turgus –  Ribarnica . Žuvies turguje už papildomą mokestį gali jums žuvį nuvalyti. 

Abu turgūs, žinoma, dirba maždaug iki 11-12 val.

Jei nevengiate ilgesnių pasivaikščiojimų, rekomenduoju pakilti ant Marjan kalvos – iš viršaus atsiveria nuostabus Splito pusiasalio grožis. Norint tai pamatyti, teks įveikti tikrai nemažai laiptelių iki Telegrin apžvalgos aikštelės. 

Bet pusiaukėlėje į pačią viršūnę yra apžvalgos aikštelė ir restorano terasa Vidilicasu vaizdu. Iš tikrųjų ir čia jau pakanka pasimėgauti vaizdais guršnojant kavą ar pietaujant.

PATARIMAS: yra keletas kelių, vedančių į Vidilicą, bet aš rekomenduoju eiti tiesesniu keliu  Senjska gatvele , o ne laiptais, per vieną seniausių Splito gyvenamųjų rajonų – Varoš.

Nuo čia nueisite iki Vidilicos apžvalgos aikštelės maždaug per 10 min. 

splitas
Vaizdas iš Vidilicos aikštelės
kroatija splitas marjan
Telegrin aikštelė

Paplūdimiai Splite

Bačvice

Miesto centrinis paplūdimys. Ilga negili smėlėta krantinė labai tinkama mažiems vaikams, bet reikia paminėti, kad smėlis ant kranto ne toks kaip Baltijos jūros, o tamsus ir, deja, dažnai nešvarus. Taip pat, sezono metu jame lankosi daug turistų, todėl gali tekti pasisprausti ir atsigulti šalia kitų poilsiautojų.

Obojena 

Gana platus akmenukų paplūdimys, galima privažiuoti su automobiliu prie pat. Už nugaros matyti aukštas skardis.  Tolėliau paėjus yra Ježinac paplūdimys ir takelis palei jūrą  pasivaikščiojimui. 

Žnjan

Didžiausias iš visų paplūdimių esančių Splite su keliomis įlankėlėmis. Atokiau nuo miesto centro, viename iš mikrorajonų. Paplūdimyje yra keletas barų\kavinių, batutų vaikams. Daug vietos parkuotis automobiliams.

Kašjuni 

Mūsų nuomone pats gražiausias paplūdimys Splite. Toliau nuo centro, 3.5 km nutolęs nuostabaus grožio akmenuotas paplūdimys, kuriame vienoje pusėje plyti Marjan parko teritorija. Vvakare ten galima pasigrožėti romantiškais saulėlydžiais. Yra keletas barų.

Kur skaniai pavalgyti Splite?

Kaip vietinė Splito gyventoja, negaliu neparekomenduoti Jums keletos vietų, kur pavalgyti 🙂

 • Adriatic Grašo – restoranas prie Sustipan parkelio, terasa su vaizdu į jūrą ir į prieplauką, ypač gražu vakarieniauti vakarėjant, kai saulė leidžias. Sezono metu būtina išankstinė rezervacija restorane. Greta šio restorano yra ir pizzeria. 
 • Kantun Paulina – skaniausi čevapiai Splite. Pasiimi išsinešimui, na nes čia kaip fast food’o kioskelis 🙂
 • Buffet Fife – gana nebrangus, skanus naminis maistas, todėl visi turistai čia eina valgyti sezono metu, o ne sezono metu – vietiniai 🙂  
 • Konoba Fetivi  – šeimos nedidelis restoranėlis, tradicinė virtuvė ir jūros gėrybės, puikiai vertinamas dėl šviežaus ir skanaus maisto.
 • Lučica – vietinių labai mėgstamas, ypač sekmadienio pietums, tačiau tolėliau nuo senamiesčio.  Restoranas Marjan parko pakraštyje, prie prieplaukos, tad reiktų eiti ilgesnį atstumą. 
 • Stari Mornaratokiau nuo miesto centro, netoli futbolo stadiono, autentiška konoba. Čia galite iš anksto užsisakyti tradiciniu būdu gaminamą kroatišką patiekalą peką.
 • Stare Greddar viena kroatiška konoba, atokiau nuo senamiesčio, bet kainos žemesnės ir tradicinis, skanus maistas.
 • Argola na o šitas restoranas yra Splito priemiestyje Podstranoje, aukščiau kalnuose, tad vakarienė ten saulei leidžiantis –  tobula! Būtina iš anksto rezervuoti staliuką. 

Viešasis transportas Splite

Autobusus Splite kuruoja „Promet Split“ įmonė. Pagrinde autobusai yra geltonos spalvos. 

Splito viešojo transporto tinklas suskirstytas į 4 zonas, įskaitant Splito miestą ir priemiesčio zoną iki 30 km nuo miesto:

1 zona yra susijusi su Splito miesto urbanistika;

2 zona apima Solino, Stobreč, Podstranos ir Klis priemiesčius;

3 zona apima Kaštelos  ir Dugopoljės priemiesčius

4 zona apima Trogiro ir Omišo miestelius.

 • Vienkartiniai autobuso bilietai galioja tik važiavimui viena kryptimi ir gali būti naudojami važiavimui ta pačia kryptimi per laikotarpį nuo patvirtinimo: 45 minutes (1 zona); 65 minutes (2 zona), 85 minutes (3 zona), 105 minutes (4 zona).
 • Vienkartinį bilietą į vieną pusę galima įsigyti autobuse, pas vairuotoją keliomis kunomis brangiau nei kad bilietų pardavimo vietoje; Atsiskaitoma grynaisiais (kunomis). Jei norite iškart įsigyti bilietų daugiau nei vienam važiavimui (2,5,10 kartų), turite juos nusipirkti vienoje iš pardavimo vietų – Autobusų stoties Sukoišan bilietų kasoje  arba Tisak kioskelyje, kurių yra daug mieste. 
 • Vienkartinis bilietas važiuoti Splito miesto zonoje (1 zona) suaugusiems kainuoja 11 HRK (apie 1,5 €). Kitų zonų bilietų kainas rasite ČIA. Vaikams nuo 6 iki 10 metų bilietai visose viešojo tinklo zonose kainuoja vienodai: 5 HRK (apie 0,7 €). Kelionė vietiniu autobusu visose zonose yra nemokama visiems vaikams nuo 0 iki 6 metų amžiaus. Priedas už bagažą yra 5 HRK už bagažo vienetą.
 • Pagrindinė Splito vietinių autobusų tvarkaraščio problema yra ta, kad autobusų stotelėse nėra aiškių grafikų. Autobusų stotelėje matysite tik linijų nuorodas, bet grafiko nerasite. Tvarkaraščius rasite ČIA
 • Atkreipkitė dėmesį, kad pagrindinė autobusų stotis (autobusų terminalas), skirta pasiekti Splito priemiesčius, Trogirą ar Omišą, vadinama Sukoišan autobusų terminalu ir yra maždaug 1 km nuo Splito miesto centro. 
 • Autobusai į tolimesnius miestus, pvz Makarską ar Dubrovniką, važiuoja iš Autobusni Kolodvor Split, kuri yra šalia uosto ir senamiesčio. Tvarkaraščius galite pasižiūrėti ČIA. 

Kaip atvykti iš oro uosto į Splitą viešuoju transportu?

Splito oro uostas nuo Splito nutolęs 23 km. Jei nesinuomosite automobilio oro uoste, tuomet iš oro uosto galite vykti į Splitą keliais būdais:

 •  37  Promet Split autobusu. Bilietėlio kaina 17 kn (2,30 €) iki Splito. Kelionės trukmė – 60 min. Tas pats autobusas kursuoja ir iki Trogiro. Mokėti grynaisiais vairuotojui. Atveš Splite jus iki Sukoišan autobusų stoties. 

 • Croatia Airlines autobusu. Tai maršrutinis autobusas, kurio tvarkaraštis suderintas su Kroatijos avialinijos skrydžiais, bet su juo vykti gali visi norintys. Bilieto kaina yra 45 HRK (6 €), kurį galėsite įsigyti pas vairuotoją mokėdami grynaisiais arba iš anksto nusipirkti internetu. Autobuso galutinis taškas Splito autobusų stotis netoli senamiesčio. Kelionės trukmė apie 35 min. 
 • Uber arba Bolt. Daugeliui žinomi pavežėjų kompanijos. Abiejų kompanijų kainos labai panašios. Kaina paprastai fiksuota siekia 220-250 kn (30-33 €). Turėkite omenyje, kad kainos labai dinamiškos: kinta nuo paros laiko, užimtumo ir t.t.
 • Privatus transferis. Jus pasitinka oro uoste vairuotojas su lentele, padeda su lagaminais ir komfortabiliai nuveža jus tiesiai į jūsų apartamentus/viešbutį. Tokios paslaugos kaina lengvuoju automobiliu iki Splito ~40 €. Ją užsisakyti galite tiesiogiai susisiekdami su CALL TAXI – SPLIT ir su slaptažodžiu “weliveincroatia” Jums suteiks adekvačias kainas 🙂