Aktyvios pramogos Kroatijoje

Kaip pripildyti savo atostogas nepamirštamomis emocijomis?

Poilsiautojų yra įvairiausių: vieni mėgsta leisti atostogas tingiai ir pasyviai, mėgaujantis ramiu poilsiu, o kiti nenustygsta vietoje ir ieško, ką čia įdomaus ir smagaus nuveikus svečioje šalyje.

O Kroatijoje aktyvių pramogų tikrai netrūksta. Tad nepraleiskite progos savo atostogas pripildyti smagiais ir jauduliuką keliančiais įspūdžiais!

Turinys

Adrenalino mėgėjai ir nebijantys aukščio, būtinai turėtų išbandyti šią pramogą. O apie kalnų, slėnių ir jūros vaizdus, leidžiantis zipline’u, jau net nekalbu 🙂

Vienas geriausių zipline’ų yra Omiš miestelyje, Cetina upės kanjone. Jį sudaro aštuonios (8) nusileidimo trosu sekcijos. Bendras visos trasos ilgis 2100 m. Ilgiausias trosas yra 700 m ilgio ir  150 m virš žemės.  Dažniausiai grupė surenkama iki 10 asmenų ir lydima dviejų gidų. Visą zipline’ą įveikia per maždaug 3 valandas. Pramoga leidžiama vaikams nuo 7 metų. 

Zipline Omiše

Jei atostogaujate Splite, galite vykti į zipline’ą, kuris yra Kozjako kalnuose. Splite jus paims gidai ir nuveš į pradžios vietą. 3 valandų nuotykio metu nusileisite 6 trosais, kurių bendras ilgis yra 2500 m. Taip pat praeisite vieną 90 metrų kabantį tiltą tarp pušų. Laukdami tarp kiekvieno nusileidimo, galėsite mėgautis nuostabiais Splito ir Adrijos jūros vaizdais. Tarp sekcijų šiek tiek reikės paeiti kalnais, bet tikrai nieko sudėtingo ir sunkaus. Pramoga leidžiama vaikams nuo 10 metų.

Zipline Kozjako kalnuose

Makarskos Rivjeros širdyje – virš Tučepio – įrengtas zipline’as pritaikytas visoms amžiaus grupėms, nes su mažais vaikais instruktoriai leidžiasi tandemu.

Gražiame Tučepi kanjone, nepaliestos gamtos viduryje, nutiesti 6 plieniniai trosai. Bendras trasos ilgis – 1000 m. 

Zipline Tučepi

Šis zipline’as turbūt vienas vaizdingiausių Kroatijoje, nors ir trumpas, sudarytas tik iš 2 sekcijų. Tačiau leidžiantis trosais jus lydi kerintis vaizdas: Dubrovniko senamiestis, Adrijos jūra ir gretimos salos. 

Beje, tai puiki proga, kurie atostogauja Dubrovnike, tačiau neturi automobilio ir nenori į Srd kalną kilti funifulieriumi (kurio kaina išties didelė). Užsisakę šią pramogą, gaunate ne tik transportavimą ant šio kalno su panoraminiais vaizdais, bet ir du nusileidimus zipline’u. Pramoga leidžiama vaikams nuo 8 metų. 

Zipline Dubrovnike

Pasimėgaukite Krk salos vaizdais besileisdami zipline’u, kuris yra sudarytas net iš 9 sekcijų ir ilgiausia trasa siekia 700 m. Bendras visos trasos ilgis – 2400 m.  Transportavimas įskaičiuotas į kainą. Nusileidimas visa trasa trunka 2-3 val. 

Pramoga leidžiama vaikams nuo 4 metų. 

Zipline Krk saloje

Plaukimas plaustais Kroatijoje yra smagus užsiėmimas, tinkantis visiems, tiek vaikams, tiek suaugusiems. Kroatijoje yra keletas upių, kuriose galima plaukti plaustis, tačiau dvi upės yra arčiau Adrijos jūros pakrantės. Tai Cetina ir Zrmanja upės. 

Pats populiariausias plaukimas yra Cetinos upe, ties Omišu. Dažniausiai turų organizatoriai plaukia vidurinėje Cetinos upės dalyje, kur vanduo pradeda nurimti ir puikiai tinka vidutinio sunkumo turams. Plaukiate upės slenksčiais apie 10 km. 

Leidžiama plaukti vaikams nuo 6 metų. 

Zrmanja upė pradeda savo tekėjimą Zadaro regione. Paprastai raftingų operatorių, siūlančių plaukimą Zrmanjos upe, bazės yra netoli Nadvodos miestelio, kurį  automobiliu iš Zadaro galima pasiekti per 1 valandą ir 10 min. Upei būdingi įspūdingi kriokliai ir vidutinio aukščio skardžiai. Kai kurių plaukimų metu  galima kelis kartus sustoti ir nušokti nuo uolų.

Svarbu žinoti, jog šioje upėje dėl vandens lygio, raftingas vykdomas paprastai balandžio 15 – birželio 15 ir spalio mėnesį, o vidurvasaryje plaukiama yra su baidarėmis. 

Leidžiama plaukti vaikams nuo 6 metų. 

Raftingas Zrmanjos upe

Sakyčiau viena unikalesnių pramogų Kroatijoje. Jūs neplaukiate laivu, plaustu ar baidare, o tiesiog savomis kojomis einate Cetinos upės kanjoju Omiše: per įvairiausius upės slenksčius, upės baseinėlius, šokate nuo uolų, neriate po kriokliukais, plaukiate skaidriame upės vandenyje ir be abejonės grožitės įspūdingu upės kanjono kraštovaizdžiu bei uolomis. 

Jūs esate aprūpinami reikiama įranga ir jus lydi licencijuotas instruktorius. Patys vieni jūs tikrai neprieisite tokių vietų ir juo labiau be reikiamos įrangos. Galima rinktis nesudėtingą turą, bet galima pasirinkti ir sudėtingesnį, jei esate jau kažką panašaus išbandę. 

Pramoga trunka apie 5 val. Nesudėtingam turui nėra nurodytas amžius, tačiau mano nuomone vaikas turėtų būti jau paauglys, kad pakaktų ištvermės. 

Ėjimas upės kanjonu

Mes esame pratę prie plaukimo baidarėmis upe arba ežeru, bet Kroatijoje galite tai išbandyti ir jūroje. Ypatingai rekomenduoju tai padaryti Dubrovnike. 2,5 – 3 val plaukime su gidu jūs ne tik pasigrožėsite Dubrovniko senamiesčio vaizdais iš jūros perspektyvos, bet ir aplankysite unikalų paplūdimį urveBetina Cave – kurį galima pasiekti tik iš jūros pusės. Galima rinktis turą dienos metu arba vakare, saulei leidžiantis. 

Leidžiama plaukti vaikams nuo 5 metų. 

Betina Cave

Dar viena puiki lokacija plaukimui jūroje – Pulos apylinkėse. Aplink Pulą yra uolėti krantai, nedideli urvai, tad plaukimas tikrai bus įdomus. Plaukimas trunka maždaug 3 val. 

Leidžiama plaukti vaikams nuo 7 metų. 

O Splite galima saulėlydžio metu romantiškai paplaukioti aplink Marjan pusiasalį. 

Leidžiama plaukti vaikams nuo 8 metų. 

Vakarinis plaukimas su baidare Splite

Irklentės daugeliui ne naujiena, tačiau kaip jums skamba plaukimas sutemus ir šviečiant joms įvairiomis LED šviesomis į skaidrų Adrijos jūros vandenį? Patikėkite, potyriai bus visiškai kitokie, nei plaukti dienos metu.

Savo plaukimą pradėsite netoli Splito esančioje upėje (Stobreč), kuri įteka į jūrą.

Leidžiama plaukti vaikams nuo 12 metų. 

Plaukimas su šviečiančiomis irklentėmis

Atrodo galbūt niekuo neišsiskirianti pramoga, nes ir savo šalyje juk galite pajodinėti žirgais, bet ar su tokiais panoraminiais vaizdais? Kuomet Adrijos jūra, pakrantė ir salos Jums lyg ant delno? O jojate ne laukais, o kalnų takeliais?

Tai galėtų būti tiek romantiška pramoga dviems, tiek šeimai su vyresniais vaikais ar draugų kompanijai. Galima rinktis keletą laikų.

Šią pramogą galite išbandyti netoli Splito esančiame kaimelyje Gornja Podstrana.

Leidžiama joti vaikams nuo 12 metų. 

Beje, po jodinėjimo, galite pavakarieniauti konoboje Argola (būtina išankstinė rezervacija). Pasakiški vaizdai iš terasos!

Jodinėjimas žirgais Gornja Podstrana

Jei norite fiziškai aktyvios pramogos ir jus žavi šokinėjimas į jūrą nuo uolų, išbandykite  laipiojimą uolomis tiesiai virš jūros. Lipate uolomis, šokate į jūrą ir vėl iš jūros lipate uola viršun. Adrenalino pliūpsnis garantuotas. Be abejonės jus lydės patyrę instruktoriai, kurie suteiks visas reikiamas žinias, kaip tai daryti taisyklingai. Šią pramogą išbandyti galima vaikams nuo 12 metų amžiaus.

Tokią pramogą galite išbandyti Splite, netoli Kasjuni paplūdimio. 

Laipiojimas uolomis virš jūros

Prenumeruok naujienlaiškį