Kempingai Kroatijoje

Kroatija garsėja geros kokybės kempingais ir jų pasirinkimas čia išties platus, jų net apie 300. Manau, galiu užtikrinti, kad bet kuris kempingų mėgėjas čia atras sau tinkamą variantą.

 

Jei jūs įsivaizduojate, kad Kroatijos kempingai plyti kažkur laukuose, su minimaliais patogumais ar vienu laukiniu tualetu – galiu jus labai pradžiuginti, tai nieko panašaus!

Didžioji dalis Kroatijos kempingų yra modernūs su visais įmanomais patogumais. Kai kurie kempingai dažnai gali būti sulyginami su net labai geros klasės viešbučiais.

Ko galima tikėtis?

Geriausiai įrengti ir didžiausi kempingai yra Istrijos pusiasalyje. Keliaujant piečiau, į Dalmatijos regioną – čia jie šiek tiek mažesni ir paprastesni.

Dauguma Kroatijos stovyklaviečių yra pakrantėje ir beveik visada visiškai šalia jūros. Įrenginėdama jas, Kroatija vadovaujasi ne tik oficialiais reglamentais, bet ir didžiausios automobilių asociacijos Europoje (ADAC) reglamentu, kurio reikalavimai paprastai yra net šiek tiek griežtesni nei oficialaus reglamento. Pavyzdžiui, kaip kad apibrėžtas minimalus stovyklaviečių plotas (120 m2) pagal ADAC. 

Kempingai Kroatijoje reitinguojami nuo 2 iki 5 žvaigždučių. Jų pasiūla įvairiausia:  nuo itin didelio ploto, kuriose telpa iki 9 000 žmonių, iki mažų, šeimos valdomų mini kempingų.

 

Kempingų tipai

Dideli kempingai  –  Kroatijoje yra daugiau nei 25 kempingai, kuriuose telpa daugiau kaip 2 000 stovyklautojų. Didžiausias iš jų priima, kaip jau minėjau, daugiau nei 9 000 stovyklautojų. Kai kurie dideli kempingai yra prabangūs, kiti – labiau tradiciniai.

Naturistiniai kempingai – Kroatija buvo pirmoji Europos šalis, atvėrusi duris naturizmui, 1953 m. Sakyčiau labai drąsus žingsnis, atsižvelgiant į tuo metu nacionalines ir tarptautines normas.

Kroatijoje yra daugiau nei 10 naturistinių stovyklaviečių; dauguma jų yra Istrijoje. Koversada – pirmoji natūristų komercinė stovyklavietė Europoje.

Gamtos kempingai  –  vis dar nemaža dalis yra kempingų, ypač salose,  kurie veikia tradiciniu stovyklavietės principu be daugybės įrenginių.

Mini kempingai –  yra labiausiai paplitęs kempingų tipas. Dažniausiai tai yra šeimos valdomos stovyklavietės, kuriose telpa mažiau kaip 100-200 stovyklautojų.

kempingas kemperis Kroatija stovyklavietė

Kainos

Kempingų sezonas Kroatijoje yra gana trumpas. Daugelis Kroatijos kempingų dirba nuo balandžio vidurio iki rugsėjo pabaigos. Piko sezonas, kai kainos yra didžiausios, yra nuo liepos pirmos savaitės iki paskutinės rugpjūčio savaitės.

Tuo metu galite tikėtis mokėti vidutiniškai nuo 35 – 50 EUR per dieną už plotą su elektra, automobiliu, palapine ir dviems asmenis. Į skiriamo vietos kainą paprastai įskaičiuota: automobilis, namelis ant ratų ar palapinė, elektra ir vanduo (jei yra). Asmenys visada apmokestinami atskirai. Miesto mokestis mokamas kiekvienam asmeniui per dieną irgi atskirai.

Žinoma, kainos skiriasi priklausomai nuo atstumo iki jūros ir paslaugų vietoje. Kuo arčiau jūros ir kuo daugiau paslaugų skirtame plote, tuo ji brangesnė. Prabangiame kempinge pirmoje juostoje prie pat jūros gali tekti sumokėti net 90 eur už vietą sezono piko metu. 

Pigiausios kempingų vietos Kroatijoje vadinamos kamp mjesta. Šios vietos tikrai turi elektrą, tačiau dažniausiai trūksta vandens prieigos. Beeeet..gali būti šalia jūros ar puikiame pavėsyje.

Kalbant apie apgyvendinimą vasarnamiuose, mobiliuose nameliuose ar  įrengtose moderniose palapinėse – kaina gali svyruoti nuo 80 iki 170 eur nakčiai. Priklausomai kiek moderniai įrengtas, kiek arti jūros, ir kokius dar patogumus turi (pvz jacuzzi terasoje).

Rezervacija ir apmokėjimas

Jei ketinate stovyklauti piko metu (liepą ir rugpjūtį), labai rekomenduoju rezervuotis vietą iš anksto, o jei svarstote apgyvendinimą nameliuose – ypač kuo anksčiau. Dauguma didesnių kempingų turi savo rezervavimo sistemą puslapiuose. 

Daugumoje kempingų reikia mokėti rezervacijos mokestį. Tai gali būti atlikta kredito kortele arba, kai kuriais atvejais, atliekant tiesioginius banko pavedimus į banką, naudojant užsakymo patvirtinime pateiktą informaciją.

Sumokėta suma vėliau išskaičiuojama iš galutinės kempingo apgyvendinimo sąskaitos. Bet kai kurios stovyklavietės gali imti ir negrąžinamą užsakymo mokestį. Šią informaciją rasite kiekvienoje kempingo internetinėje svetainėje.

Ar galima stovyklauti ne kempinge?

Kroatijoje griežtai draudžiama stovyklauti atvirose vietose už registruotų stovyklaviečių ribų. Už neteisėtą stovyklavimą galite gauti baudą, kuri siekia apie 400 eur. 

Kai kuriose stovyklose šalia stovyklos įėjimo yra rezervuota zona, skirta stovyklautojams, kuriems reikia trumpo sustojimo, tarkim tik permiegoti ir vykti toliau. Tokių kempingų sąrašą galite rasti ČIA.

Geriausi kempingai Istrijos regione

Didžiausias Kroatijos kempingas Istrijoje. Du kartus pripažintas kaip geriausias Kroatijos kempingas. Čia gali apsistoti daugiau nei 9 000 žmonių. Čia galima išsinuomoti per 2 500 kempingų vietų ir 600 vasarnamių. Kempinge „Lanterna“ yra du dideli baseinai, trys prekybos centrai, teniso kortai, daugiafunkcė sporto aikštelė, daugiau nei 3 km pakrantės, daugybė pramogų ir užsiėmimų visoms amžiaus grupėms.

Tinklalapis

Netoli Poreč miesto įsikūręs kempingas, kuris talpina 6000 svečių, siūlo 1200 kempingo vietų ir apgyvendinimą mobiliuose namuose. Teritorijoje yra keletas baseinų, kavinės ir restoranai,  organizuojamos veiklos vaikams ir suaugusiems.

Tinklalapis

Prabangus stovyklavimas gamtoje. Šis gana naujas kempingas skirtas ne poilsiautojams su kemperiais. Svečiams siūloma apsistoti prabangiose palapinėse, kuriose rasite viską, ko reikia puikiam poilsiui. Teritorijoje yra sveikatingumo centras, restoranas, vaikų žaidimo aikštelės.

Tinklalapis

Kempingas yra idiliškame pusiasalyje, šalia mažo žvejų miestelio Funtana. Stovyklavietė labai moderni, su aukščiausios klasės visais patogumais. Baseinai su čiuožyklomis, restoranai, sporto aikštės.

Tinkalapis

Daugiau kempingų Istrijos regione rasite ČIA.

Geriausi kempingai Dalmatijos regione

Netoli Zdaro, prie Nin miestelio įsikūręs kempingas yra vienas žymiausių Kroatijoje. Kempingas yra pušyne ir priima iki 4500 svečių. Šalia kempingo yra apartamentų kompleksas su sporto centru. Jei esate be kemperio, galite išsinuomoti namelį. Čia gausu restoranų, šildomų lauko baseinų, sveikatingumo paslaugų ir begalė sportinių pramogų. Be to, kempingas gali pasigirti vienu iš retų smėlio paplūdimių Dalmatijos regione.Trumpai tariant, čia yra šeimos atostogų rojus.

Tinklalapis

Šis kempingas yra yra „Falkensteiner“ viešbučių komplekso dalis, esanti kiek daugiau nei 3 km nuo Zadaro. Kempinge vienu metu gali apsistoti iki 720 svečių. Labai moderniai sutvarkytas, su baseinais, įvairiomis pramogomis visoms amžiaus grupėms, restoranais Taip pat labai mėgstamas šeimų.

Tinklalapis

Už 4 km nuo Šibeniko įsikūręs kempingas yra turistinio komplekso „Solaris“ dalis. Jame yra kilometro ilgio betoninis paplūdimys su laipteliais, vedančiais į jūrą, ir maža akmenuota įlanka. Stovyklavietėje yra daugybė pramogų, įskaitant jūros vandens baseiną, tenisą, paplūdimio tinklinį ir treniruoklius.Stovyklavietėje, kurioje telpa iki 2700 svečių, yra prekybos centras, restoranas ir paplūdimio baras. Komplese taip pat veikia ir akvaparkas “Solaris”.

Tinklalapis

Stovyklavietė yra Omiše, prie Cetina upės žiočių, joje telpa iki 1400 stovyklautojų. Tai šiek tiek paprastesnis variantas nei aukščiau išvardinti kempingai. Galima išsinuomoti įvairius mobiliuosius namus, kurių pusė yra palei 300 metrų ilgio stovyklos paplūdimį. Yra įrengtos įvairios sporto aikštelės, žaidimų aikštelė, restoranas. Vykdomos įvairios programos.

Tinkalapis

 
 

Daugiau kempingų Dalmatijos regione rasite ČIA.

kempingas falkensteiner kroatija dalmatija
Falkensteiner kempingas

Kur ieškoti kempingų?

Kol pati nepradėjau domėtis, negalvojau, kad Kroatijoje yra toks didelis kempingų pasirinkimas. Yra kempingų ir salose, pagrinde Kvarner regione: Pag, Cres, Lošinj salose.  Ypač platus pasirinkimas Krk saloje, į kurią nereikia keltis keltu, o galima nuvažiuoti per tiltą. 

Kroatija tikrai gali pasigirti itin dideliais stovyklaviečių kompleksais, moderniai įrengtais, su daugybe pramogų. Bet jei visgi ieškote šiek tiek daugiau ramybės, daugiau artumo su gamta, tuomet dairykitės mažų ir paprastesnių kempingų šiame sąraše

Arba tiesiog ieškokite kempingų per Booking.com pasirinkę tipą “campsites”. 

Visą išsamią informaciją apie Kroatijos kempingus, jų aprašymus,  galima rasti oficialiame CAMPING.HR puslapyje.

Prenumeruok naujienlaiškį