Kelionė automobiliu Lietuva - Kroatija

Dažnas Lietuvis norėdamas keliauti į vidurio Europą ar net pasiekti balkanų šalis – Kroatiją, Bosniją ir Hercegoviną, Juodkalniją, neretai renkasi tai daryti automobiliu. Žinoma, pati kelionė nėra tokia lengva, visgi reikia pasiryžti į vieną pusę važiuoti net 2000 km., o tai nestojant nakvoti užtrunka parą. 

Pirmos kelionės patirtis

Prisipažinsiu, aš ir pats pirmą kartą važiuojant į Kroatiją bandžiau nenakvoti, o važiuoti iki pat Kroatijos be nakvynes, negana to važiavau nemokamais keliais, na bent jau bandžiau važiuoti, tai Kroatijos viduryje prasikeikiau ir visgi nuovargis privertė išvažiuoti į mokamą autostradą. Visa kelionės trukmė gavosi 30 valandų, Sekančius važiavimus taip pat važiavau 30 valandų, tačiau į šią trukmę buvo įskaitytas ir sustojimas nakvynei. 

Žodžiu, norėčiau pasidalinti, mano manymu, geriausiu keliu važiuojant automobiliu ar kemperiu, o taip pat kokios kliūtys gali laukti kelyje.

Kelionės maršrutas

Pirmas dalykas, tai kelio maršrutas. Žemiau pridedu patį patogiausią ir greičiausią maršrutą, ir tik mokamais keliais važiuojant pirmyn ir atgal. Jame rasite miestus, kuriuos pravažiuojate, tai padės orientuotis kelionėje.

Žemėlapis yra interaktyvus, paspaudę ant kiekvieno taškelio, rasite trumpus aprašymus, tačiau norėčiau duoti keletą patarimų:

Achtung

Galite važiuoti ir nemokamais keliais, bet taupydami pinigus prarasite laiką.

Šis žemėlapis leis šiek tiek susigaudyti Kroatijoje, kurie keliai mokami, o kurie ne

Kaip ir minėjau, Kroatijoje mokate už nuvažiuotą atsumą, ir čia kainos tikrai nepalyginamos su aukščiau minėtomis vinjetėmis. Pavyzdys: Zagrebas – Splitas trasa tik 200 KUN, kas yra apie €27, o dar grįšti… Čia rasite kelių kainas.

Aš jumis dėtas rinkčiausi pavažiuoti šiek tiek ir nemokamu keliu, kuris veda palei jūrą. Vaizdais liksite patenkinti. Žinoma, šiek tiek reikės pavažiuoti mokamu keliu, tačiau nedaug. 

Taigi, nuo Zagrebo važiuojate iki Žuta Lokva išvažiavimo, ten sumokėsite apie 70 KUN, kas yra šiek tiek mažiau nei €10, ir važiuojate iki Sejn, nuo ten važiuojate nors ir iki pat Dubrovniko. 

Šis kelias ne greitkelis, o lankstūs posūkiai, turistų srautai nuomotais ar nuosavais automobiliais, kemperiais neleis smarkiai įsibėgėti, bet Adrijos jūra jus lydės didžiąją kelio dalį.

Na, o jeigu automobiliu visgi netinka, tuomet pažiūrėkite variantus vykti lėktuvu

Prenumeruok naujienlaiškį