Gražiausi Hvar paplūdimiai

Facebook
WhatsApp
Pinterest
Email
LinkedIn
Nors visa Kroatija gali pasigirti vienas už kitą gražesniais paplūdimiais, tačiau Hvar sala ypač.
 
Laimei, net kai kurie geriausi Hvaro salos paplūdimiai išliko lyg utopija, kurios nesugadino nei didžiulis turistų srautas, nei plėtra.
Paplūdimių saloje yra įvairiausių: uolėtų, akmenuotų ir net keletas smėlėtų.

 

Šiame straipsnyje rasite keletą, mano akimis, vertų dėmesio paplūdimių, tačiau saloje jų yra kur kas daugiau.

Dubovica

Vienas vaizdingiausių ir populiariausių paplūdimių Hvaro saloje. Dubovica yra maždaug 8 km į rytus nuo Hvaro miesto, nuošalioje įlankoje su smulkių akmenukų pakrante, apsuptas pušų ir alyvmedžių giraičių. Vanduo, žinoma, nepaprastai skaidrus ir žydras. Nuo artimiausios parkingo aikštelės reikės leistis žemyn gana stačiu keliuku. Paplūdimyje yra restoranas ir baras. 

Dubovica yra gana arti raudonųjų Hvaro uolų (Red Rocks) – populiarios nardymo vietos, į kurią galima patekti tik valtimi ar baidare. Bet tikrai verta dėl turtingo povandeninio jūros pasaulio.

kroatija hvar
Dubovica

Malo Zarace

Instagrame rasite labai daug šio paplūdimio nuotraukų, nes pastarasis atrodo lyg iš paveikslėlio – nuostabus peizažas aplink ir neįtikėtinai žydras jūros vanduo. Zaraće yra maždaug už 30 minučių kelio automobiliu nuo Hvaro miestelio, šalia pagrindinio kelio į Stari Grad. Žmonės dažnai šį paplūdimį painioja su Zarace miestelio paplūdimiais – tie paplūdimiai yra į vakarus nuo Dubovica paplūdimio, o Malo Zarace yra į rytus nuo Dubovicos.

Beje, čia nėra nei parduotuvių, nei restoranų, tad maistu ir gėrimais pasirūpinkite iš anksto.

hvar kroatija papludimiai
Malo zarace

Jagodna

Maža ir nuošali įlankėlė. Šiek tiek gal sunkiau iki jos nueiti, bet tikrai verta jau vien dėl to, jog ten paplūdimyje gulsitės ne ant akmenukų, o smėlio. Paplūdimys įsikūręs ryškių oranžinių uolų ir miškingų šlaitų papėdėje. Jei neturite daug daiktų, galite eiti per vandenį ir už didesnių akmenų atrasti dar mažesnių įlankėlių. 

Geriausias laikas apsilankyti Jagodnoje prieš vidurdienį. Taip pat turėkite omenyje, jog čia nėra jokių maitinimo įstaigų.

kroatija hvar
Jagodna

Strand Makicevica

Baltų akmenukų paplūdimys, kurį pasieksite nuo Hvar miestelio pėsčiomis per maždaug 25 min. Dažnai net vasaros metu čia nėra didelės lankytojų minios, nes norint jį pasiekti, tenka eiti vietomis per aštrius akmenis, tad rekomenduojama avėti tvirtesnius batus, o ne šlepetes. Na jūros vanduo čia, kaip ir daugelyje paplūdimių, ypatingai skaidrus ir turkio spalvos. Visai netoliese yra baras “Pachamama Beach”, tiekiantis maistą bei gultų nuomą.

kroatija hvar
Strand Makicevica

Veliki Pokrivenik

Mažiau lankomoje šiaurinėje Hvaro salos pakrantėje esantis šis paplūdimys nustebins jus savo dramatiškomis uolomis ir net ola. Be natūralaus paplūdimio grožio, iš čia atsiveria atviros jūros vaizdas. Veliki Pokrivenik yra kur kas mažiau lankomas turistų dėl jo nuošalumo, bet patikėkit, vaizdas iš ten tikrai vertas trumpo žygio iki šio paplūdimio.

kroatija hvar
Veliki Pokrivenik

Grebišce

Jelsos miestelyje esantis paplūdimys, turbūt aktualiausias šeimoms su vaikais, nes paplūdimys yra smėlėtas, negilus krantas, natūralus šešėlis nuo pušų. Tiesa, greta įsikūręs kempingas, tad sezono metu šis paplūdimyssulaukia ne mažai lankytojų, o be to paplūdimys nėra labai didelis. Netoliese esančiame bare galėsite atsigaivinti ir užkąsti.

kroatija hvar
Grebišce

Bay Lučišća

Pietinėje salos dalyje yra nedidelė Sveta Nedelja gyvenvietė. Į vakarus nuo jos rasite Lucisca įlanką. Įlanką pasiekti nėra taip paprasta – reikia važiuoti neasfaltuotais keliais, pasistatyti automobilį šalia kelio  ir apie 10 minučių eiti pėsčiomis nuo uolos. Tai reiškia, kad dauguma žmonių net nebando patekti į šį paplūdimį, todėl galite tikėtis daugiau privatumo.

Tai akmenuotas paplūdimys, apsuptas medžių, uolų ir krūmų. Tikrai kerintis naturistinis paplūdimys. Jei planuojate čia praleisti visą dieną, būtinai pasiimkite pakankamai maisto ir gėrimų.

kroatija hvar
Bay Lučišca

Skala - Sveta Nedjelja

Sveta Nedjelja Skala paplūdimys yra vienas iš labiausiai žinomų Hvaro paplūdimių. Įspūdinga uola viduryje įlankos ir nepaprastai gražios jūros spalvos pritraukia nemažai turistautojų. Dėl nuožulnaus kranto ir smulkaus žvyro, paplūdimys populiarus tarp šeimų su mažais vaikais, tačiau turėkite omenyje, kad paplūdimys gana nedidelis. 

kroatija hvar
Skala - Sveta Nedjelja

Pakonji Dol

Arčiausiai Hvaro miestelio esantis paplūdimys, vos už 25 minučių kelio pėsčiomis nuo centro. Šiame akmenuotame paplūdimyje rasite įvairius gultus, kuriuos dienai galima išsinuomoti už maždaug 70–100 kunų (10-13 eur). Jūros vanduo turkio spalvos ypatingai vilioja nieko nelaukus šokti maudytis. Netoliese yra du autentiški restoranai ir parkingo aikštelė (jei vyksite automobiliu).

kroatija hvar papludimys
Pakonji Dol

Prenumeruok naujienlaiškį