Pula

Facebook
WhatsApp
Pinterest
Email
LinkedIn

Didžiausias istrijos miestas

Pula – didžiausias miestas Istrijos pusiasalio pietuose, išsidėstęs ant septynių kalvų bei garsėjantis vyndarystės tradicijomis.

 

Tai buvusi romėnų tautos kolonija, kurioje šiuo metu taip pat galima rasti senovės Romėnų pėdsakus, pastatų palikimus bei įvairiausius istorinius paminklus, kurie reprezentuoja šios tautos gyvenimo ritmą. Šiandien Pula yra svarbus laivų statybos, žvejybos ir turistų traukos centras, garsėjantis vienu iš šešių didžiausių romėnų amfiteatrų pasaulyje.

Lankytinos vietos Puloje

Pula Arena

Be abejonės, žymiausias miesto objektas, kurį privalu pamatyti Puloje. Romėnų amfiteatras, pastatytas beveik prieš du tūkstančius metų, išsiskiriantis dar ir tuo, kad yra vienas geriausiai išsilaikiusiųjų pasaulyje. Amfiteatras talpina iki 22 000 žiūrovų. Šiuo metu Pulos Arenoje vyksta garsiausių pasaulio atlikėjų koncertai, teatro, filmų festivaliai, netgi sporto renginiai. Tad kai lankysitės šiame regione, peržvelkite renginių sąrašą –  tikrai būtų įdomu pabūti tokioje neįprastoje koncertų salėje.

Įėjimas į amfiteatrą yra mokamas (apie 7,5 eur). Mes į vidų tąkart nėjom, nes nusprendėm, jog ir taip viskas “kiaurai” matosi. 

Pulos katedra

Oficialiai vadinama Šv. Mergelės paėmimo į dangų katedra, pastatyta V a. per. Kr.  Nors katedra yra minimalistinio dizaino, tačiau įdomios architektūros.

Forumas ir Augusto šventykla

Tai centrinė miesto aikštė nuo Romos laikų, kurioje stovi Romos imperatoriui Augustui dedikuota šventykla.

Sergijaus triumfo arka

Dar vienas Romėnų palikimas, pastatytas I a. pr. Kr. Ją pastatė tų laikų įtakingiausia Puloje Sergii šeima. Arka buvo įkomponuota į miesto sienas ir vartus, tačiau šiai dienai likusi tik arka.

pula kroatija
Augusto šventykla

Kastelos tvirtovė

Pastatyta venecijiečių 1630-aisiais, kuri buvo neatsiejama miesto gynybos sistemos dalis. Dabar ten įsikūręs istorijos muziejus.

Tvirtovė pastatyta ant kalvos senamiesčio centre, nuo kurios atsiveria vaizdas į miestą ir jūrą. Žinoma, kur kas įspūdingesnis vaizdas bus, jei kopsite ten sutikti saulėlydžio. 

Įėjimas mokamas – apie 2,50 eur

pula kroatija
Vaizdas iš tvirtovės

“Šviesų milžinai” (Lighting giants)

Gana įdomi ir moderni pramoga Puloje. Daugiau negu 16,000 spalvotų lempučių apraizgyti industriniai kranai ir buldozeriai Pulos krantinėje, kurie vakare vasaros metu sutemus (po 22 val.) džiugina vietinius ir turistus šviesų šou muzikos fone. Štai ČIA galite pasižiūrėti video, kas tai yra. 

Pulos akvariumas

Dėl  savo unikalios vietos, šis akvariumas dažnai sulaukia poilsiautojų dėmesio, kadangi jis yra įsikūręs sename kariniame forte. Čia galite išvysti netgi daugiau nei 250 žuvų rūšių.

Paplūdimiai

Miesto centre jūs nerasite pliažo, nes dauguma Pulos paplūdimių nutolę nuo centro apie 3-4 km, kuriuos pasieksite automobiliu ar viešuoju transportu. Daugiausiai paplūdimių yra Verudelos pusiasalyje. Ten yra nemokama didelė automobilių stovėjimo aikštelė, bet sezono metu visgi yra sudėtinga rasti laisvą vietą. 

Bendrai tariant, galima pasakyti, jog dauguma Pulos paplūdimių tiesiog uolėtos pakrantės, kur žmonės šokinėja į vandenį ir maudosi. 

Hawaii

Vienas gražesnių, tačiau labai nedidelis (apie 100 m), akmenukų paplūdimys tarp uolienų, kuriame rasite aukštų uolų šokinėjimui į vandenį. Dažnai paplūdimyje apstu poilsiautojų, tačiau drąsesni ir be mažų vaikų, gali rasti atokesnių vietų palipėję ant uolų.

Jei lankysitės šiame paplūdimyje, nepatingėkite nueiti iki Verudelos kanjono (Verudela Canyon). Ten išvysite 17 m aukščio uolas,  nuo kurių kartais adrenalino mėgėjai šokinėja į vandenį.

Brioni

Paplūdimys yra prie tokio paties pavadinimo viešbučio, Verudelos pusiasalyje, turintis Mėlynąją vėliavą, uolėtas su betoniniais takais ir teikiantis visas paslaugas, reikalingas kokybiškam poilsiui paplūdimyje. Beje, čia yra daug aktyvių sporto ir vandens pramogų. Puiki vieta pasidairyti po vandeninį pasaulį su akvalangu ir vamzdeliu, nes vanduo labai švarus ir skaidrus.

Ambrela

Daugiau nei 200 m nutolęs nuo Brioni paplūdimio, akmenuotas, puikiai tinkamas šeimoms su vaikais dėl seklaus kranto. Šiam paplūdimiui suteikta Mėlynoji vėliava ir jame rasite visas paslaugas komfortiškam poilsiui prie jūros.

Seagull‘s Rocks

Stoja pusiasalio vakariausio taško paplūdimys, įspūdingų aukštų uolų. Labiau tinkamas jaunesnio amžiaus žmonėms, tačiau nelabai mažiems vaikams. Puiki vieta šokinėjimui į vandenį ir nardymui su akvalangu, yra netgi keletas urvų vandenyje, į kuriuos galite įplaukti.

kroatija pula
Seagull's Rocks paplūdimys

Velovine

Stoja pusiasalyje, uolėtas ir akmenuotas, tačiau turintis nedidelį ruožą smėlėtos pakrantės paplūdimys. Šalia esančiame Stoja kempinge galėsite išsinuomoti gultus, skėčius. Paplūdimys populiarus tarp nardytojų, nes čia yra daug povandeninių urvų.

Ką pamatyti aplink Pulą?

Kamenjak – piečiausias Istrijos pusiasalio taškas. Galite ten nuvykti automobiliu (apie 30 min kelio nuo Pulos). Iškyšulys yra parke, tad įvažiavimas automobiliu mokamas (apie 10 eur automobiliui). Taip pat galite pasinaudoti siūlomais turais ir plaukti laivu iki iškyšulio. Dar vienas variantas – išsinuomoti dviračius, tačiau liepos ar rugpjūčio mėnesį dėl karščio tai gali būti iššūkis.

Adrenaliną mėgstantiems verta pašokinėti nuo aukštų uolienų į krištolo skaidrumo jūrą. Labai rekomenduojam apsilankyti Safari Bar – įdomi išskirtinė aplinka tarp aukštų žolių, yra pramogų vaikams, galimybė pavalgyti vietinio tradicinio maisto.

Jei lankantis Kroatijoje, norite bent dienai aplankyti ir kitą šalį – puikus pasirinkimas Venecija. Kelionė keltu į vieną pusę trunka apie 3,5 val. Tiesa, ganėtinai nepigus malonumas. Kelionė į abi puses kainuos apie 120-140 eur. Apie keltus informaciją rasite ČIA. 

Prenumeruok naujienlaiškį