Dubrovnikas

Facebook
WhatsApp
Pinterest
Email
LinkedIn
Adrijos jūros perlas

Dubrovnikas – miestas piečiausioje Kroatijos dalyje, įkurtas VII amžiuje prie Adrijos jūros. Garsus savo senamiesčiu, saugomu UNESCO, neveltui vadinamas “Adrijos perlu”.

Dubrovniką pastaraisiais metais dar labiau išgarsino tai, kad čia buvo filmuojama nemažai serialo „Games of Thrones“ epizodų. Todėl Dubrovnikas šiuo metu labiausiai turistinis Kroatijos miestas tiek lankytojų gausa, tiek kainų prasme.

Atskrendi/atvažiuoji į Dubrovniką?

Įsigyk planą-gidą apie lankytinas vietas ne tik pačiame Dubrovnike, bet ir jo regione bei salose, ir išvenk atostogų planavimo rūpesčių!

Lankytinos vietos Dubrovnike

Gynybinė miesto siena

Pats žymiausias ir svarbiausias miesto objektas. Dubrovniko miesto siena (City walls), pastatyta XII-XVII a., yra vienas įspūdingiausių Viduramžių gynybinių įtvirtinimų visoje Europoje. 

Visą senamiestį nenutrūkstamai juosianti siena tęsiasi beveik 2 km ir kai kur siekia net 25 m aukštį. Iš vienos sienos pusės atsiveria vaizdas į Adrijos jūrą, iš kitos į savo istorija ir architektūra turtingą senamiestį.

Bilieto kaina vienam suaugusiam apie 33 eur, o vaikams   apie 13,30 eur. Bilietus įsigyti galėsite iškart praėję pro Pile Gate, kairėje pusėje prie įėjimo ant sienų. 

Pasivaikščiojimas užtrunka apie 2 val. Beje, neišmeskite bilieto,  į jo kainą įskaičiuotas ir Lorenso (Lovrijenac) forto lankymas. Pastarasis fortas – miesto gynybinių įtvirtinimų dalis, tačiau skirtingai nei kiti fortai, esantis toliau už Dubrovniko miesto sienų.

Dubrovniko funikulierius

Šis keltuvas į Srd kalną kelia apie 5 min ir pasiekia 405 m aukštį virš jūros lygio. Kalno viršūnėje atsiveria įspūdinga miesto ir Adrijos jūros  panorama. Viršuje rasite panoraminį restoraną ir karo muziejų.

Tiesa, pramoga ganėtinai brangi, bilieto kaina suaugusiam apie 27 eur (į abi puses), o vaikui 4- 12 metų – apie 7 eur

Yra kelios pigesnės alternatyvos pasiekti Srd kalno viršūnę: galite patys kopti (užtrunka apie 1 val į vieną pusę); nuo Pile vartų kursuoja autobusas Nr. 17 ir bilieto kaina apie 2 eur. O jei esate su automobiliu, tai galite užvažiuoti ant jo siauroku keliuku. Koordinatės posūkio į keliuką užvažiuoti ant kalno ČIA

dudrovnikas funikulierius srd kalnas

Stradun – pagrindinė miesto gatvė, prasidedanti prie Pile vartų ir besitęsianti iki Senojo Dubrovniko uosto. XV a. nutiesta gatvė yra 300 metrų ilgio. Čia visada vyksta gyvenimas: aplinkiniuose namuose rasite daugybę parduotuvių, kavinių bei restoranų. 

dubrovnikas kroatija senamiestis
Stradun gatvė

Dubrovniko katedra; Rektoriaus rūmai; Onofrio fontanas; Domininkonų vienuolynas – visus šiuos objektus neišvengiamai pamatysite klaidžiodami po senamiesčio gatveles.

Ką pamatyti aplink Dubrovniką?

Pasjača paplūdimys – išskirtinis dėl savo natūralios aplinkos, tarsi laukinės gamtos, be minios poilsiautojų, apsuptas gigantiškų, kvapą gniaužiančių uolų. Tiesa, į šį paplūdimį reikės nuo parkingo paeiti apie 10-15 min, bet takelis iki ten gana geras. Būtinai pasirūpinkite vandeniu ir apsauga nuo saulės, nes paplūdimyje nieko panašaus nėra.

dubrovnikas kroatija papludimys pasjaca
Pasjača paplūdimys

Trsteno miestelis nutolęs nuo Dubrovniko apie 20 km. Labiausiai šis miestelis garsėja XV a. įkurtu medelynu (Trsteno Arboretum), vienu seniausiu Europoje. Kadaise čia gyveno kilminga vietinių šeima, kuri ir pasodino šį didžiulį sodą, atsivežę augalų iš įvairiausių pasaulio šalių. Jeigu nesidomite sodininkyste, galbūt sudomins faktas, jog šiame sode taip pat buvo filmuotas serialas “Games of Thrones”.

Orsula parkas – dar viena puiki vieta pamatyti Dubrovniko miesto nuostabią panoramą be didžiulės turistų minios. Vaizdas nuo viršaus gali drąsiai konkuruoti su jau minėtu Srd kalnu. Nors čia funikulieriaus jokio nėra, tačiau nėra sudėtinga užlipti iki viršaus. Taip pat čia rasite 350 vietų amfiteatrą, esantį 200 m virš jūros lygio, kuriame vasarą rengiami koncertai ir pasirodymai. Tad jau galite numanyti, kad vaizdas iš šio amfiteatro nepaliks abejingų. Į šį parką galite nuvykti viešuoju transportu (autobusas Nr. 10) arba pėstute keliauti nuo Dubrovniko senamiesčio apie pusvalandį.

Cavtat – vertas dėmesio ir, žinoma, apsilankymo jame miestelis. Miškingame pusiasalyje tarp dviejų įlankų Cavtat žavi savo išskirtinai gražiu senamiesčiu, tradiciniais namais ir kur kas lėtesniu gyvenimo tempu nei Dubrovnike. Dienos išvykai – puikus pasirinkimas. Nuo Dubrovniko nutolęs apie 23 km, tačiau galite atplaukti čia ir laivu iš Dubrovniko.

Jei atostogaujate Dubrovniko apylinkėse ilgesnį laiko tarpą, rekomenduojama nuvažiuoti į Kotoro įlanką, esančią Juodkalnijoje. Įlanka yra apsupta kalnais, todėl kelionėje mėgausitės gražiais gamtos vaizdais. Iki Kotor yra šiek tiek mažiau nei 100 km ir 2 val kelio į vieną pusę.

Taip pat svarstytina kelionė į Mostarą Bosnijoje ir Hercegovinoje. Mostaras irgi gražus miestas, įsikūręs prie Neretvos upės, 144 km nuo Dubrovniko, kelionės trukmė į vieną pusę apie 3 val. Neretvos upė skiria miesto dvi pagrindines etnines tautas – kroatus ir bosnių musulmonus. Tuo pačiu galima aplankyti ir Kravice krioklius, nes Dubrovniko regione nėra jokio parko su kriokliais. 

Paplūdimiai

Pats populiariausias miesto paplūdimys turistų tarpe, tad sezono įkarštyje čia susirenka didžiausios poilsiautojų minios. Šio paplūdimio nuotrauką dažnai pamatysite ant Dubrovniko atvirukų. Poilsiaujant galite gėrėtis senamiesčio, Lokrumo salos ir, žinoma, Adrijos jūros vaizdais. Tiesa, paplūdimys padalintas į dvi dalis: vienoje yra viešas paplūdimys, o kitoje – teritorija priklauso „Banje Beach Club“ klubui. Jei norėsite mėgautis saulės voniomis šioje paplūdimio pusėje, teks susimokėti už gultą ir užsisakyti maisto bei gėrimų. Naktinio gyvenimo mylėtojai, atkreipkite dėmesį, jog vakarais čia vyksta vakarėliai ant paplūdimio kranto.

Vienas autentiškiausių ir seniausių Dubrovnike, masyvių uolų paplūdimys įlankoje, kuris gana populiarus tarp vietinių. Paplūdimyje yra kelios vietos priėjimo prie vandens kopėtėlėmis. Taip pat dienos metu čia veikia baras.

Mažas paplūdimys, gilioje įlankoje, tarp didelių, aukštų uolų. Iš tikrųjų šis paplūdimys yra lyg mažas perlas. Siauras smulkių akmenukų kranto ruožas ir betoniniai takai aplink išnaudojami saulės vonioms. Šalia paplūdimio yra jaukus baras, kuriame yra supynės.

Didžiausias paplūdimys Dubrovnike, Lapad rajone. Tai turbūt vienas populiariausių paplūdimių už senamiesčio dėl šių dalykų: vandens čiuožykla, daugybė barų, vaikų žaidimo aikštelę ir restoranų ir net pasivaikščiojimo takai, vedantys į kitas mažesnes įlankas ir paplūdimius. Beje, čia puikūs saulėlydžiai, kuomet saulė leidžiasi virš salos

Vaizdingas paplūdimys įlankoje, gana lengvai pasiekiamas pėsčiomis nuo senamiesčio (apie 20min kelio). Puikiai tinkamas vaikams: krantas smulkių akmenukų ir negilus. Aplink paplūdimio teritoriją stūkso didelės uolos, vešlūs miškai ir spalvingos vilos. Norėdami degintis komfortiškiau galite išsinuomoti gultus.

Beatina Cave yra dar vienas paplūdimys, kuris yra oloje ir kurį būtų verta aplankyti. Tačiau tai padaryti galite tik iš jūros pusės, nes virš urvo yra privati teritorija ir pro ten nepraeisite sausuma. Dažniausiai siūloma pramoga plaukti su baidarėmis iki šio urvo. 

Apgyvendinimas

Atostogaujant Karoatijoje populiariausia nuomotis apartamentus. Žinoma galima rinktis ir viešbučius. Pačiame Dubrovniko mieste apgyvendinimo kainos yra labai aukštos, ypatingai liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Todėl patartina rinktis apsigyventi mažesniuose aplinkiniuose miesteliuose arba bent jau tolėliau nuo senamiesčio, kur kainos žemesnės ir ramybės daugiau, o Dubrovniką galima pasiekti ių kito miestelio viešuoju transportu. 

Kur ieškoti gyvenamojo ploto? Nėra ko išradinėti, einate į booking.com arba AirBnB ir ieškote, tai saugiausi ir patikimiausi būdai ieškoti apgyvendinimo. Kroatija yra labai populiari paskutiniais metais, todėl vietos apsigyventi ieškokite jau dabar.

Transportas

Iš ir į Dubrovniko oro uostą

Yra keletas būdų pasiekti Dubrovniko miestą:

Taksi, Uber ar Bolt, viešasis transportas. 

Nemokamai viešuoju transportu gali naudotis tie, kurie įsigyja Dubrovnik City Card.

Visą info susijusijusią su vietiniais pervežimais autobusais rasite ČIA

Automobiliu Dubrovnike

Automobilis tikrai komfortabilus daiktas. Patogu būti nepriklausomam, išvažiuoti kada nori, sustoti kur tik nori ir t.t., bet Dubrovnikas nedraugiškas automobiliams, jeigu galite išsiversti be jo, tai taip ir darykite. Jeigu visgi norite keliauti automobiliu, tai šiek tiek info apie tai. 

Automobilio nuoma

Jeigu svarstote nuomotis automobilį tai galite pasinaudoti žemiau esančiomis nuorodomis į DISCOVER CARS. Kol kas šis tarpininkas mūsų bandymais siūlė mažesnes kainas nei kiti. Paspaudę ir užsisakę per šias nuorodas paremsite ir mūsų puslapį.

Automobilio parkavimas

Parkavimas Dubrovnike yra brangus, sezono metu net €5-€10 už valandą!!! Net ir vieši parkingai kainuoja €32-€78 už 24h

Kodėl tokios kainos? Dubrovnike labai nedaug vietų kur galima parkuotis, o turistų su automobiliais daug! Nenustebkite jeigu ir apartamentai už automobilio parkavimą prašys papildomai. 

Jeigu visgi apsistojate už miesto, ar tiesiog keliaujate automobiliu, jį galite palikti aikštelėse toliau nuo centro (pvz, Gruž port parking), o tuomet keliauti viešuoju transportu. Tokiu atveju parkavimo kaina bus apie €1.50 už valandą.

Apibendrinant...

Dubrovnikas tikrai populiarus miestas ir tikrai brangus. Visos paslaugos, maitinimo vietos, barai, ekskursijos, apgyvendinimas ir t.t. jums atseis daugiau nei kiti Kroatijos miestai. 

Žmonių sezono metu Dubrovnike yra be proto daug, ypač Liepos ir Rugpjūčio mėnesiais, jeigu galite rinktis tai siūlytumėm kelionę organizuotis Birželį arba Rugsėjį. Birželį dar nėra turistų minios, kainos bus šiek tiek mažesnės, jau galėsite maudytis jūroje. Rugsėjį panašiai kaip Birželį, tik jūra bus pakankamai įšilusi, be to, tokiu metu galima mėgautis šviežiais vietiniais vaisiais, figomis, granatais, mandarinais ir kitom gėrybėm. 

Būnant Dubrovnike ilgesnį laiką,  siūlome pasirinkti iš mūsų siūlomų užsiemimų/turų.

GET YOUR GUIDE rasite pasirinkimą, o taip pat paremsite ir mūsų tinklaraštį.

Prenumeruok naujienlaiškį

Gynybinė miesto siena