Rijeka

Facebook
WhatsApp
Pinterest
Email
LinkedIn

Didžiausias uostamiestis kroatijoje

Rijeka – Kvarner regione įsikūręs, trečias pagal dydį Kroatijos miestas. Pavadinimas išvertus iš kroatų kalbos, jau diktuoja miesto slapyvardį – „miestas, kuris plaukia“(Rijeka – kr. upė)

 

Tai vienas svarbiausių šalies uostų: Rijekoje yra net kelios laivų gamybos vietos, veikia jūreivystės bei istorijos muziejus ir netgi aukštoji jūreivystės mokykla. Judriame mieste rasite daug architektūrinių paminklų, kurie yra daugiausia iš XIV-XVIII . 

Mūsų nuomone,  Rijeka labiau kultūrinis ir istorinis miestas, negu turistinis.  Nepaisant to, šio miesto geografinė padėtis labai dėkinga – greitai ir nesunkiai galima pasiekti Istriją, šalies sostinę Zagrebą ar aplankyti kaimynines šalis (Italija, Slovėnija, Bosnija).  Taip pat keltai plukdo į vienas gražiausių Kroatijos salų:  Krk, Cres, Lošinj,  Rab.

.

Lankytinos vietos Rijekoje

Trsat pilis

Ši pilis yra viena iš seniausių gynybos įtvirtinimų Kroatijos pakrantėje. Pilis pastatyta aukštai ant kalvos, nuo kurios atsiveria Adrijos jūros ir miesto panorama.  Norint ja pasigrožėti, teks įveikti beveik 600 laiptelių. Įėjimas į pilį nemokamas. Jei ten būsite, užsukite puodeliui kavos ar bent jau žvilgtelėkite vidun į Vintage Café, kurioje interjeras išskirtinio grožio.

rijeka kroatija trsat
Trsat pilis

Korzo

Pagrindinė Rijekos promenada, kurioje verda gyvenimas – nuo kavos mėgavimosi iki verslo susitikimų. Promenados pradžioje išvysite Rijekos simbolį – miesto bokštą. Idomiausia šio bokšto dalis yra laikrodžio rodyklė, kuri liko nepakitusi nuo 1600 m. Po bokštu yra praėjimas į senamiestį.

Rijekos tunelis

Statytas italų  1932-1942 m. kariniams tikslams. Galiausiai tunelis buvo atidarytas kaip turistų traukos objektas, kuris yra 330 m. ilgio. Vienas įėjimas yra prie katedros, o kitas šalia Dolac mokyklos. Karštą vasaros dieną puiki alternatyva atsigaivinti vaikštinėjant po miestą. Įėjimas nemokamas.

Gubernatoriaus rūmai

Čia veikia jūrų ir istorijos muziejus, kuriame galėsite susipažinti su povandeniniu pasauliu. Muziejuje eksponuojami įvairiausi laivų modeliai bei jūrininkų įranga.

„Peek & Poke“ kompiuterių muziejus

Pirmasis kompiuterių muziejus visoje šalyje, atidarytas 2007 metais, lankytojus pasitinkantis eksponatais, sukurtais nuo septintojo dešimtmečio. Muziejuje galima išvysti daugiau nei 2000 įvairiausių kompiuterių ir kitų vaizdo bei garso eksponatų. Miesto centre įsikūręs „Peek & Poke“ yra vienas iš 5 pirmųjų pasaulio muziejų, supažindinančių su technologijų praeitimi. Tad jeigu domitės tokiais išradimais ir jų istorijomis, vaikščiodami Rijekos centre nepraleiskite ir šios lankytinos vietos!

Ką pamatyti aplink Rijeką?

Nuvykite į Opatiją (nuo Rijekos nutolęs apie 17 km) , kuri laikoma pačiu populiariausiu ir prašmatniausiu kurortu šiaurinės Adrijos pakrantėje. Miestas išaugo XV a. aplink čia įsikūrusį benediktinų vienuolyną. Opatija laikoma pirmąja Kroatijos turizmo „dama“. Miestelis žavus savo prabangia architektūra ir subtropiniu klimatu. Čia driekiasi ilgas takas, promenada „Lungo Mare“ (apie 12 km), kuriuo galima smagiai pasivaikščioti palei Adrijos jūros pakrantę.

Netoli Opatijos yra jaukus Lavrono miestelis – viena seniausių gyvenviečių regione. Miestelį supa kvepiantys pušynai, o pats Lovrano pavadinimas siejamas su lauramedžiu – šių kvapniųjų prieskoninių augalų čia tikrai išvysite. Lauramedis netgi pavaizduotas miesto herbe.

Kastavas – mažas ir žavus viduramžių miestelis ant kalvos, nutolęs nuo Rijekos apie 10 km, populiarus tarp vietinių ir turistų. Labai jaukus, puikus pasivaikščiojimui miestelis, kuriame gausu architektūrinių paminklų ir pastatų.

Didžiausia Adrijos jūros sala Krk yra visai netoliese Rijekos miesto ir ji su žemynine Kroatijos dalimi sujungta tiltais. Pagrindinis salos miestas, gavęs tokį patį pavadinimą Krk, didžiuojasi gražiu senamiesčiu, kuriame matomas čia kadaise viešėjusių ir žemes valdžiusių venecijiečių palikimas bei kiti, įtaką padarę laikotarpiai. Paplūdimiai Krk mieste taip pat išskirtiniai – vieni akmenuoti, kiti su uolėtais krantais ar net ant aukštų skardžių. Galite į salą nuvažiuoti automobiliu (pervažiuoti tiltą kainuos apie 40 kn, grįžtant nereikės) arba pasinaudoti siūlomais dienos turais ir plaukti laivu.

Paplūdimiai

Vos keletas paplūdimių Rijekoje gali būti pasiekiami pėsčiomis. Dauguma jų yra atokiau nuo miesto centro.

Sablicevo

Vienas gražiausių Rijekos miesto paplūdimių, tačiau labai nedidelis, nutolęs nuo centro maždaug 2,5 km. Vanduo labai švarus ir skaidrus, krantas smulkių akmenukų. Sezono metu dažnai šis paplūdimys būna perpildytas, tad vertėtų čia atvykti ryte.

Ploče (Fiumana)

Populiariausias ir didžiausias paplūdimys, akmenuotas,  turintis Mėlynąją vėliavą. Šiek tiek tolėliau nuo miesto centro (apie 6 km).Paplūdimys turi keletą pavadinimų, nes ten dvi įlankos viena šalia kitos. Čia rasite viską, ko reikia puikiai dienai paplūdimyje: gultų ir skėčių nuomą, tinklinio aikštelę, dušus, barus ir restoranus. 

Glavanovo

Nedidelis ir romantiškas, akmenuotas paplūdimys, kuris tarsi įzoliuotas, tačiau lengvai pasiekiamas leidžiantis laipteliais žemyn nuo pagrindinio kelio. Atvykti į šį paplūdimį patogiausia viešuoju transportu arba automobiliu, kurį galėsite palikti stovėjimo aikštelėje. Gėrimus ir maistą atsineškite patys, nes čia nėra aplink jokių kavinių.  Jei sulauksite čia saulėlydžio – vaizdas bus nepakartojamas.

Kantrida

Dar vienas gana populiarus paplūdimys, beje, draugiškas šunims. Paplūdimyje rasite dušus, persirengimo kabinas, keletą maitinimo įstaigų ir kavos barų. Paplūdimį galite pasiekti automobiliu arba viešuoju transportu. Automobilių stovėjimo aikštelė yra nemokama.

Daugiau aprašymų apie paplūdimius aplink Rijeką rasite ČIA

Prenumeruok naujienlaiškį