Makarska

Facebook
WhatsApp
Pinterest
Email
LinkedIn

Populiarus kurortinis miestelis

Makarska – Dalmatijos kurortinis miestelis, nuo Splito nutolęs 65 km atstumu. Turbūt nesuklysim sakydami, jog šis kurortinis miestelis vienas populiariausių rytų Europos poilsiautojų tarpe. Lietuvių kelionių agentūros taip pat daugiausia pasiūlymų atostogoms teikia būtent šiame miestelyje.

 

Galbūt viena iš priežasčių, jog Makarska turi didelę apartamentų nuomos pasiūlą. Juokaujama, jog nuomotojai niekad neužbaigia statybų, kad dar galėtų iškelti vieną aukštą nuomai. O gal dėl to, jog Makarska plyti įspūdingoje vietovėje – iš vienos pusės Adrijos jūra, o iš kitos didingas Biokovo kalnas. Pastarasis tikrai suteikia šarmo miesteliui. Retas atvejis matyti tokį didžiulį kalną šalia jūros.

Lankytinos vietos Makarskoje

Iš tiesų Makarskoje nėra itin daug lankytinų objektų apart keletos bažnyčių ir pagrindinės aikštės. Šiame miestelyje kur kas labiau žavimasi tiesiog gamta, jūra ir paplūdimiais. Senamiesčio širdyje yra pagrindinė miestelio aikštė – Kacic.  Joje dominuoja neogotikinio stiliaus Šv. Marko bažnyčia su varpinės bokštu.

Viena gražiausių pasivaikščiojimų vietų kurorte – Šv. Petro pusiasalis, kurį vainikuoja statula matoma iš promenados. Pusiasalyje galite pamatyti likusius senų gynybinių statinių fragmentus. Beveik visą pusiasalio teritoriją dengia tanki augmenija, kurios fone istorinių pastatų fragmentai atrodo tiesiog nepakartojami. Kitoje pusiasalio pusėje yra Šv. Petro švyturys, kurio vieta populiari saulėlydžių stebėjimui.

Dar viena puiki vieta pasigrožėti pakrante – Osijevos miško parkas, kuris yra tuoj pat už Makarskos laivų uosto ir nusidriekęs ant kalno šlaito. Besimėgaujant Adrijos jūros vaizdais, galite nukeliauti net iki miestelio Tučepi arba iki populiariausio Makarskos nudistų paplūdimio – Nugal.

Na o atostogaujant Makarskoje, neaplankyti Biokovo parko – būtų tiesiog nuodėmė. Juo labiau, kad aukščiausią viršūnę galima pasiekti tiek keliaujant į žygį tiesiai iš miestelio, tiek užvažiuojant automobiliu. Daugiau informacijos apie Biokovo parką rasite ČIA.

O be to, norintys pasiplaukioti jūroje laivu, promenadoje rasite įvairių pasiūlymų dienos turams. Brač, Hvar yra pakankamai netoli nuo Makarskos nutolusios salos. Vienu ypu galite per dieną aplankyti abi salas, jei pasirinksite, pavyzdžiui, vieną iš šių dienos turų SPAUSTI ČIA.

Paplūdimiai

Makarskos Riviera – taip vadinama 60km ilgio Kroatijos pakrantės dalis Biokovo kalnų masyvo papėdėje.

Sakoma, jog šioje atkarpoje driekiasi gražiausi Kroatijos paplūdimiai vis kitame miestelyje. 

makarska riviera kroatija
Makarska Riviera

Makarska

Miestelio pagrindinis paplūdimys, besitęsiantis maždaug 2 km, smulkių akmenukų, pušyno prieglobstyje. Žinoma, paplūdimys sezono metu labai apkrautas. Tuoj pat už paplūdimio driekiasi alėja su restoranais, barais, parduotuvėlėmis.

Nugal

Vienas gražesnių Makarskos Rivjeros paplūdimių, nutolęs nuo Makarskos miestelio apie 2 km, kurį nesunkiai galite pasiekti pėsčiomis per Osijevos miško parką. Paplūdimys izoliuotas, labai vaizdingas, ir kaip jau minėjome anksčiau – oficialiai dedikuojamas nudistams, tačiau lankomas ir įprastų poilsiautojų. Keliaujant ten, geriausia avėti sportinius batus, nes leidžiantis į paplūdimį kelias nėra labai lygus.

PATARIMAS:   

Kad būtumėt tikri, jog tikrai rasit paplūdimį, prieš eidami pasižiūrėkite ČIA. Detaliai aprašytas kelias iki Nugal su nuotraukomis. Patys keliavome nepasidomėję prieš tai, ir priėjome skardį, iš kurio paplūdimį matėme tik iš viršaus nuo didžiulės uolos. 

Cvitačka

Apie 2,5 km nutolęs nuo Makarskos centro į Splito pusę. Iš tikrųjų šis paplūdimys susideda iš keletos mažesnių, atskirtų uolomis, ir kelių didesnių paplūdimių. Bendras visų paplūdimių ilgis apie 1 km. Šalia paplūdimio yra mokama automobilių stovėjimo aikštelė, restoranai, barai, vandens pramogos.

Buba

Labai populiarus jaunimo tarpe dėl jame esančio paplūdimio baro “Buba”. Dažnai ten groja vietiniai ir užsieno DJ’ėjai, vakare ir naktį vyksta vakarėliai su putų šou ir pan. Gausu vandens pramogų aktyviam poilsiui. Tolėliau nuo baro, kita paplūdimio dalis – šiek tiek ramesnė ir puikiai tinkama šeimoms su vaikais.

Prenumeruok naujienlaiškį