Rovinjas

Facebook
WhatsApp
Pinterest
Email
LinkedIn

Kroatijos italija

Rovinjas – be abejonės gražiausias Istrijos (Šiaurinės Kroatijos) pusiasalio miestas. Iš tikrųjų, drįsčiau teigti, jog Rovinjas apskritai išskirtinis miestas visoje Kroatijoje, jis tiesiog pavergė mūsų širdis. Tai buvęs romėnų uostas, vėliau valdytas bizantiečių, frankų, venecijiečių.

 

Miestas įsikūręs nedideliame pusiasalyje, kurį iš trijų pusių supa žydri Adrijos jūros vandenys. Spalvoti namai, jaukus nedidelis uostas su mažomis žvejybinėmis valtimis sukuria romantiško miesto įvaizdį, tiesa pasakius netgi labiau itališko nei kroatiško dėl venecijietiškos architektūros. Patikėkite, norėsite įsiamžinti beveik kiekvienoje senamiesčio gatvelėje. Ten taip jauku ir gera klaidžioti po tas siauras gatveles.

Lankytinos vietos Rovinjyje

Šv. Eufemijos katedra

Žymiausias miesto akcentas. Barokinė katedra buvo pastatyta 1736 metais bei yra didžiausias statinys Istrijoje. Jos varpinėje pastatyta besisukanti bronzinė Šv. Eufemijos skulptūra, rodanti vėjo kryptį. Nepatingėkite ir būtinai užkopkite beveik 200 laiptelių į katedros bokštą, nuo kurio atsiveria nepakartojama panorama. Tiesa, mediniai laipteliai galbūt atrodo ne itin saugiai, bet viskas su jais gerai. 

Grisia gatvė

Populiariausia ir plačiausia gatvė, vedanti link katedros. Čia gausu mažų meno galerijų, juvelyrinių dirbinių parduotuvėlių. Labai labai jauki.

Rovinjo laivų uostas

Pasivaikščiokite promenada palei nedidelį uostą ir pasigrožėkite įvairiausiomis valtimis, jachtomis, laivais. Vaizdas į senamiestį iš uosto ypatingai gražus. Taip pat čia gausu restoranų ir barų.

Rovinj kroatija rovinjas
Grisia
Rovinj kroatija rovinjas
Šv. Eufemijos katedra
Rovinj kroatija
Rovinjo laivų uostas

Balbijev arka

Tai tarsi nedideli senamiesčio vartai, prasidedantys nuo pagrindinės aikštės Maršala Tita. Klaisikinis venecijietiškas statinys su liūtu.

Trevisol gatvė

Mūsų nuomone, tai viena romantiškiausių Rovinjo gatvelių. Ganėtinai stačia, vingiuota, su romantiškais slaptais mažais sodais, skalbinių virvėmis, katėmis, spalvotais namais.

Punta Corrente/Zlatni Rt

Saugomas miško parkas prie pat jūros, esantis maždaug 15min kelio pėsčiomis nuo senamiesčio.  Puiki vieta pasivaikščiojimams, grožintis gamta ir jūra. Parko takeliai tinkami dviračiams, tad galima išsinuomoti dviračius ir pasivažinėti aplink parką.

Aplankykite bent vieną iš šių barų: Valentino Cocktail & Champagene Bar arba Mediterraneo Bar – jaukūs ir šarmingi maži barai yra visiškai ant jūros kranto (beveik nuo stalelio gali tiesiog šokti maudytis į žydrą jūrą). Romantiška popietė ar vakaras su kerinčiu vaizdu į Adrijos jūrą – garantuotas. Pamenu, kuomet mes ten užsukom ir supratom, kad su mažais vaikais (ypač metinuku) ten bus beveik neįmanoma pasėdėti, man buvo laaaabai apmaudu. 

Mediterraneo
Valentino
Previous slide
Next slide

Ką pamatyti aplink Rovinją?

Mėgstantiems gamtą, Lim fiordas paliks įspūdį. Tai 10 km ilgio upės kanjonas, apsuptas stačių miškingų kalnų šlaitų, siekiančių iki 100 m aukštį. Kanjonui dar didesnį žavesį ir didingumą suteikia upės plotis, kuris vietomis siekia net 600 m. Prie upės žiočių yra restoranas, kuriame galite paragauti jūros gėrybių, tokiu kaip austrės ir midijos, auginamų šiuose vandenyse. Kanjoną galite pasiekti automobiliu (apie 20 min) arba plaukti laivu su turu iš Rovinjo uosto.

Norint šiek tiek atsipūsti nuo miesto šurmulio, galite persikelti į Šv. Katarinos salą, pasivaikščioti pėsčiųjų taku aplink salą bei išsimaudyti. Iš salos galėsite grožėtis Rovinjo senamiesčio panorama. Su vandens taxi persikelti į salą užtruksite tik 5 min.

Vrsar – žavus nedidelis žvejų miestelis, įsikūręs ant 54 m aukščio kalvos, apsuptas mažų salelių. Neatsibostantis žavesys yra pajūrio promenada, vingiuotos gatvės, seni akmeniniai namai ir daugybė apžvalgos vietų. Nuo Rovinjo šis miestelis nutolęs apie 30 km.

Paplūdimiai

Istrijos pusiasalis paprastai negarsėja stulbinamo grožio paplūdimiais, tačiau Rovinjas turi aplink ganėtinai neblogus. Žinoma, kuo toliau nuo miesto centro keliausite – tuo mažesnius poilsiautojų būrius rasite paplūdimiuose. Tačiau taip pat didesnė galimybė sutikti ir nudistų.

Mulini

Vienas populiariausių smulkių akmenukų ir betono paplūdimys, į pietus nuo senamiesčio, šalia Punta Corrente parko. Galima skėčių ir gultų nuoma, tačiau labai brangi kaip ir daugelyje Kroatijos paplūdimių. Dienai gultas kainuoja apie 200 kunų ( apie 27 eur).

Lone, Golden Cape, Zlatni Rt

Šie paplūdimiai yra Punta Corrente parko teritorijoje. Daugiausia jų pakrantės yra uolėtos. Apskritai šis parkas turi daug mažų įlankėlių, olų su priėjimu į jūrą.

Monte (Balota)

Šis paplūdimys yra visiškai centre ant uolėto kranto, tad nelabai tinkamas vaikams. Puikiai tiks tiems, kurie mėgsta pašokinėti į vandenį.

Cuvi

Akmenuotas, žvyruotas, šiek tiek ramesnis paplūdimys nutolęs nuo centro apie 2 km. Kai kuriuose vietose įėjimas į jūrą yra smėlėtas. Šalia yra pušynas pasislėpti nuo kaitrios saulės.

Sv. Katarina

Ši sala yra per 5min pasiekiama nuo miestro centro su vandens taksi. Tai didžiausia sala priklausanti Rovinjo salynui. Paplūdimiai uolėti, kai kur uolos labai aukštos. Iš salos atsiveria puikūs vaizdai į Rovinjo senamiestį.

Dar daugiau informacijos apie Rovinjo paplūdimius anglų kalba rasite ČIA

Prenumeruok naujienlaiškį