Trogiras

Facebook
WhatsApp
Pinterest
Email
LinkedIn

Dalmatijos miestelis saloje

Trogiras – nedidelis miestelis prie Adrijos jūros, įsikūręs netoli Splito (tik 27 km atstumu).

 

Tai labai žavus ir jaukus viduramžių miestelis, apsuptas nuostabios venecijietiškos architektūros, išraiškingų vaizdų į jūrą ir palmių promenadoje. Beje, verta paminėti, jog Trogiras yra įtrauktas į Unesco Pasaulio paveldų sąrašą. Ypatingai mažas senamiestis yra mažoje salelėje tarp Čiovo salos ir žemyninės Kroatijos (tarp jų yra tiltai).  Dažnai Trogiras pasirenkamas pusdienio išvykai iš Splito.

Lankytinos vietos Trogire

Šv. Lauryno katedra

Katedros  statyba prasidėjo dar 1213 m. Ir iš esmės buvo baigta tik 1251 m., tačiau apdailos darbai užtruko iki XVII a. Jeigu nebijote aukščio, užkopkite į katedros varpinės bokštą pasigrožėti senamiesčio panorama iš viršaus. Įėjimo kaina 25 kn (3,5 eur).

Kamerlengo tvirtovė

Lyginant su kitomis Kroatijos tvirtovėmis, ši yra ganėtinai maža. Tvirtovės viduje nieko nėra, tad dažnai čia vyksta miestelio koncertai. Už nedidelį mokestį (kaina priklauso nuo sezono), galite patekti į tvirtovės vidų, užlipti ant tvirtovės sienų ir pasimėgauti uosto bei senamiesčio vaizdu.

Senamiestis

Na senamiesčio gatvelių ir promenados palei jūrą turbūt net nereikia minėti, nes vienareikšmiškai jūs šiose vietose atsidursite ir svajingai pasivaikščiosite. Pamenu, lankantis Trogire, mane labai sužavėjo restoranų terasos – apraizgytos vynuogių lapais, įsispraudusios akmeninių pastatų kiemeliuose ir tokios paslaptingos. 

Čiovo sala

Iš Trogiro promenados pereisite ar pravažiuosite per dar vieną tiltą ir jūs jau Čiovo saloje, kuri vadinama Trogiro priemiesčiu. Čia jūs rasite daugiau laukinės gamtos, paplūdimių. Rekomenduojame aplankyti Prizidnicos šventovę (Gospe od Prizidnice), kuri yra virš stačių uolų ant jūros kranto. Takas iki šventovės sutvarkytas ir lengvai prieinamas. Keliaujant iki ten atsiveria puikus gamtovaizdis.

Paplūdimiai

Pantan

Pusės kilometro ilgio paplūdimys, esantis Pantan upės deltoje, nuo Trogiro nutolęs apie 1,5 km. Krante vyrauja nedideli akmenukai maišyti su smėliu, tad puikiai tinkamas šeimoms su vaikais. Taip pat yra nedidelis pušų miškelis, suteikiantis pavėsį karštą vasaros dieną bei vienas baras, teikiantis gėrimus ir užkandžius. Autobusu Nr. 37 (vyksta iš Trogiro autobusų stoties) galite pasiekti šį paplūdimį.

Okrug Gornji

Populiarus paplūdimys, nutolęs nuo centro apie 5 km, Čiovo saloje. Nereikia keltis su laivu, Čiovo sala su Trogiro senamiesčiu sujungta tiltu. Paplūdimys smulkių akmenukų, beveik dviejų kilometrų, turintis daugybę paplūdimio barų bei vandens sporto centrą.  Barai ir restoranai suteikia paplūdimiui gyvumo net ir saulei nusileidus. 

čiovo trogiras kroatija papludimys
Okrug Gornji paplūdimys

Kava Slatine

Idiliškas, akmenukų su uolėtais ruožais paplūdimys, apsuptas pušyno, taip pat Čiovo saloje. Čia galėsite gėrėtis Splito miesto panorama tolumoje ir nepaprastai žydra pakrante. Kava paplūdimys nutolęs nuo Trogiro centro apie 12 km ir kad jį pasiektumėt, teks važiuoti nuo Slatine kaimelio dar apie 4 km ganėtinai prastu, žvyruotu keliu.  Taip pat čia nerasite jokių paslaugų, na tik vieną užkandžių barą.

Prenumeruok naujienlaiškį