Nuotykiai Adrijos jūroje

Facebook
WhatsApp
Pinterest
Email
LinkedIn

Pamirškite keliavimą sausuma, rinkitės neįprastą atostogų būdą

Galiu tikriausiai lažintis, kad jūs kaip ir aš, niekada nepagalvojote apie kitokį keliavimo būdą Kroatijoje nei mums visiems įprasta: atskridus į Kroatiją nuomotis automobilį arba tiesiog vykti iš Lietuvos nuosavu automobiliu. 

Kol neatvykome gyventi į Kroatiją, aš keliones jūra ar vandenynu įsivaizdavau didžiuliais kruiziniais laivais, aplankant keletą šalių arba ilgas keliones tarp kelių kontinentų.

Kroatija juk vadinama tūkstančio salų šalimi. Net 48 iš jų yra apgyvendintos. 

Tad kaip Jums tokia mintis, jei keliautumėte po Kroatiją ne “ant ratų”, o “ant vandens”? 

Pažinti Kroatiją iš jūros perspektyvos, kuomet bangos daužosi į laivo bortus, pro šalį lyg miražas plaukia salos ir salelės. Priartėjus prie kranto vandenyje atsispindi akmeniniai raudonstogiai miesteliai, senovinės tvirtovės ir bažnyčių bokštai, o nutolus į jūrą žvilgsnį traukia vaizdingos kranto linijos su aukštais kalnais.

Atsižvelgiant į laivų įvairovę, Kroatija Jums gali pasiūlyti įvairiausius savaitinius kruizus: prabangius didelius laivus su maitinimu, nedidelius iki 20 žmonių, jachtas, katamaranus, greitaeigius katerius. 

Šįkart noriu daugiau papasakoti apie savaitės plaukimą Adrijos jūra jachta arba katamaranu. Toks keliavimo būdas tinkamas kelioms šeimoms su didesniais vaikais ar draugų kompanijai nuo 4 iki 10 žmonių.

Jachta ar katamaranas?

Pradėkime nuo to, kad tiek burinė jachta, tiek katamaranas priskiriami buriniams laivams. Esminis skirtumas tarp šių laivų tipų – dydis ir komfortas, na ir tam tikri techniniai niuansai.

Katamarane yra du sujungti korpusai. Jame jūs turite daugiau erdvės judėjimui, o jachtoje tos vietos yra kur kas mažiau. Tad keliaujant žmonių grupei, katamarane yra judėti komfortiškiau.

Nors katamarano vidutinis greitis yra didesnis nei kad jachtos, tačiau jie dėl savo konstrukcijos yra šiek tiek mažiau manevringesni. 

Taip pat katamaranai labiau tinka tiems, kurie apskritai neturi plaukimo jūroje patirties ar jaučiasi nesaugiai jūroje, nes katamaranai paprasčiausiai stabilesni. 

O kalbant apie nuomos kainą, jachtos, žinoma, kainuoja šiek tiek pigiau.

Ar galiu rinktis nuomos datas?

Kroatijoje jachtų ir katamaranų užsakomieji plaukimai vykdomi nuo šeštadienio iki šeštadienio. Nebent ne sezono metu galima individualiai suderinti kitokias datas. Įlaipinimas į laivą paprastai vyksta šeštadieniais po pietų nuo 17 iki 18 val, o išsiregistravimas dažniausiai vyksta šeštadienio rytą iki 08-09 val.

Kokia nuomos kaina?

Jachtos arba katamarano kaina priklauso nuo sezoniškumo, t.y. kurį mėnesį nuomojate, taip pat pačio laivo tipo, modelio, naujumo. Kainų amplitudė išties plati.

Kas įeina į nuomos kainą? Ar yra dar papildomų išlaidų?

Va čia ir išaiškės visa tiesa 🙂 Ta nuomos kaina – toli gražu ne galutinė, kaip daugelis dažnai įsivaizduoja. Nuomos kaina yra tik už transporto priemonę, visą navigacijos ir saugos įrangą, dingį (pripučiama valtis prisišvartavus nuplaukti iki kranto) ir patalynę kajutėse. 

 

Toliau pasistengsniu išvardinti, kokie mokesčiai prisideda, kad galėtumėt suprasti, kokia maždaug bus galutinė atostogų jachtoje kaina.

Valymo mokestis

Jis yra privalomas. Prie nuomos kainos prisideda nuo 250 € iki 450 € (priklausomai nuo pasirinkto laivo) papildomas mokestis į kurį įeina galutinis laivo valymas, tam tikri reikmenys virtuvėlėje, tualetuose. 

Skiperis (laivavedys)

Greičiausiai jis bus jums reikalingas, nebent kažkas iš jūsų kompanijos turite buriuotojo teises. Kokios teisės tiksliai reikalingos, galite pasitikrinti ČIA

Skiperio kaina vidutiniškai yra 180 € dienai, su juo atsiskaitote vietoje grynais pinigais. Taip pat jam užtikrinate maitinimą visos savaitės metu, puikiai tinka jūsų paruoštas maistas laive. 

Yra skipperių ir už 150 €, ir už 250 € dienai, kaina priklauso nuo jo patirties. Kaip taisyklė, nuo skiperio priklauso ir kelionės sėkmė, jo vietinės žinios bei pažintys leis pasiekti norimą rezultatą bei geresnę kainą švartuojantis kokiame miestelyje ar net vietą uostelyje, nes liepa-rugpjūtis yra pilnas turistų, tame tarpe ir su laivais. Trumpai tariant, jis vienas svarbesnių aspektų laivuose.

Skiperis miega atskirai laivapriekyje esančioje mažoje kajutėje, jis ten turi tiek dušą tiek tualetą, todėl jis jums netrukdys. Tad skaičiuokite žmonių skaičių taip, kad jam liktų ta nedidelė kajutė, nes priešingu atveju jam gali tekti miegoti bendroje svetainės erdvėje. 

Beje, galbūt svarstytinas variantas, ieškoti Lietuvoje laivavedžio, kuris sutiktų vykti su jūsų kompanija į Kroatiją. Vargu ar taip išeitų pigiau, bet galbūt jums svarbu su laivo kapitonu bendrauti gimtąja kalba. Lietuvių laivavedžių kontaktus galite rasti jachta.lt.

Užstatas

Kaip ir nuomojantis automobilį, taip ir šiuo atveju šis mokestis taip pat privalomas, kurį reikės sumokėti prieš pasiimant laivą ir jis bus grąžintas, kai laivą priduosite atgal. Paprastai užstato suma siekia 3000 – 4000 €.

jachta kroatija
Kuras

Laivas jums atiduodamas su pilnu kuro baku ir grąžintas turi būti su pilnu. Visai savaitei reikėtų nusimatyti apie 200 litrų kuro, o tai maždaug kainuotų apie 300 €. tačiau galutinės kuro sąnaudos priklausys nuo plaukimo atstumo.

Papildoma įranga

Priklausomai nuo laivo tipo (jei yra tam vietos) už papildomą mokestį galite išsinuomoti tam tikrų vandens pramogų: vandenlentę, vandens slides, guminę valtį ir t.t. Taip pat galima užsisakyti apsauginį tinklą, jei keliaujate su mažesniais vaikais. Beje, už keturkojį augintinį taip pat teks, susimokėti papildomai, tačiau rekomenduojama nekelti jiems streso ir kartu į kelionę jo neimti.

Naktinės stotelės

Naktimis plaukti nereikės, kas vakarą kažkur švartuositės. Yra keletas švartavimosi būdų.

  • Pirmasis variantas yra laukinėje įlankoje, kur nėra banguota. Ten tiesiog dreifavimas ant inkaro prisirišus prie stipraus pagrindo sausumoje, kad kur nenuneštų. 
  • Sekantis būdas yra švartavimasis prie Bojos, taip pat įlankoje, tačiau jis bus kažkur prie miestelio, kur galima išplaukti su “dingiu” (čia tokia valtelė, kuri yra kiekviename laive) į sausumą ir pasivaikščioti. Pavyzdžiui, vienos nakties kaina apie 50-70 €, priklausomai nuo vietovės, Hvar miestelyjė prie bojos švartavimasis kainuoja net ir 120 €. 
  • Trečias variantas –  įplaukiate į miestelį ir švartuojatės tiesiog krantinėje. Toks būdas kainuoja vidutiniškai 100-150 € ar net daugiau  per naktį, kaina priklauso nuo miestelio ir, žinoma, skiperio. Privalumas krantinėje nakvojant, turite 220 V elektrą, kitu atveju generatorius su mažesniu galingumu, kompiuteriai ar kiti rimtesni elektros prietaisai nesikrautų. Kitas privalumas vakarinis pasivaikščiojimas miestelio gatvėmis, vakarienė restorane ar kitos pramogos sausumoje.
Atvykimas į Kroatiją ir maitinimas

Čia tik noriu paminėti, kad prie viso biudžeto nepamirštumėt prisidėti atvykimo į Kroatiją išlaidas. Jei vykstate automobiliu, dažniausiai laivų uostai turi saugomas automobilių stovėjimo aikštelės (~6 €/dienai).

Ir be abejonės išlaidos maistui: ar visą laiką gamintisės laive, ar vakarais vakarieniausite miestelių restoranuose ir pan.

Kaip vyksta apmokėjimas už nuomą?

Išsirinkus katamaraną/jachtą ir norint užsisakyti, atsiunčiama sutartis ir atšaukimo sąlygos. Apmokėjimas už katamaraną vykdomas banko pavedimu.  50% sumos sumokama iš karto, kita 50% sumos dalis – likus pusantro mėnesio iki atvykimo.

katamaranas kroatija

Plaukimo laikas ir maršrutas

Maršrutas derinamas su skiperiu. Jam išsakote savo pageidavimus bei norus ir kartu nusprendžiate optimaliausią maršrutą. Jeigu norite, galime ir mes padėti parinkti maršrutą.

Keik laiko per dieną plauksite –  priklauso nuo jūsų sudaryto maršruto. Reikėtų planuotis taip, kad per dieną būtų ne ilgiau kaip 4 val plaukimo, nes jei pasirinksite tolimesnę salą ar didelės salos įlanką visai kitoje jos pusėje – gali tekti plaukti ilgiau. Tuomet bus nuobodu ir išvargins pats plaukimas.

O kas, jei mane pykins laive nuo supavimo?

Niekada negali žinoti, kaip organizmas reaguos, jei tai pirmas plaukimas tokio tipo laivu 🙂 Tiesiog turėkite savo vaistinėlėje “Dramina” tabletes, kurios gelbėja kelionių metu, kai pykina. Mano vyras pats išbandė, patikino, jog veikia, tačiau turi šalutinį poveikį – stiprų mieguistumą 🙂

Apibendrinant

Kroatija iš vandens atrodo visai kitaip ir dar nuostabiau, o atplaukus į uostus galima išlipti ir šį grožį išvysti iš arčiau. Be to, atostogų metu nereikia prakaituoti už vairo ir kas kartą atvykus į naują vietą rūpintis, kur priparkuoti automobilį. Laivas ne tik jūsų transporto priemonė, bet ir patogi lova čia pat. Tad išsisprendžia visi apgyvendinimo klausimai. Ar gali būti kas geriau?

Taip, liepos ir rugpjūčio mėnesiais tai išties gana brangus malonumas, bet pasvarstykite apie gegužės pabaigą ir birželį arba rugsėjo mėnesį. Orai tuo metu puikūs ir jūra šilta. Nuomos kainos kur kas draugiškesnės, o ir turistų kur kas mažiau. Tiesa, visi papildomi mokesčiai išlieka tie patys. 

Tikiuosi visa ši informacija Jums padės suprasti ir įsivaizduoti savaitės pasiplaukiojimą jachta Adrijos jūroje su jachta/katamaranu. 

Jei su šeimos nariais ar draugais svajojate apie nepamirštamas ir įdomias atostogas, parašykite mums. Atrasime ir pasiūlysime Jums geriausią variantą.

Prenumeruok naujienlaiškį