Automobilio nuoma

Ką reikia žinoti?

Kroatija yra viena iš tų šalių, kurioje keliauti labai rekomenduojama automobiliu. Ypatingai Dalmatijoje, kur Adrijos magistralė veda palei pakrantę ir jūsų akys gali užfiksuoti įspūdingus kraštovaizdžius. Na ir, žinoma, keliaujant automobiliu turite visišką laisvę keliauti taip, kaip jums patinka, stabtelėti kur ir kada  tik panorėsite, be jokių rūpesčių.

 

Nemaža dalis mūsų tautiečių pasiryžta šią šalį aplankyti nuosavu automobiliu, sukorę gana ilgą kelią iš Lietuvos. Tačiau tie, kurie taupo laiką ir pasirenka skrydžius, vis dažniau po skrydžio bilietų įsigijimo dairosi automobilio nuomai. Patys taip pat gauname nemažai užklausų apie automobilio nuomą Kroatijoje, tad pasidomėjome šiuo klausimu išsamiau ir dalinamės surinkta informacija su jumis. 

Taigi, ką reikia žinoti prieš pradedant automobilių nuomos Kroatijoje paieškas?

Kada geriausia nuomotis?

Nesivadovaukite požiūriu “nuskrisiu, nueisiu oro uoste į nuomos punktą ir gausiu”. Tikrai ne vasaros sezonu. Tai būtų didelė klaida. Kaip ir daugelis paslaugų Kroatijoje, automobilio nuoma labai priklauso nuo sezono: liepos ir rugpjūčio mėnesiais didžiausia paklausa. Turėkite omenyje, kad kainos dinamiškai keičiasi atsižvelgiant į paklausą. Tai reiškia, kad kuo anksčiau užsisakysite automobilį, tuo mažiau mokėsite.

Kiek kainuoja nuoma?

Nors automobilio nuomos kainos skiriasi priklausomai nuo jo tipo ir nuomos trukmės, tačiau vasaros sezono metu būkite pasiruošę išvysti ganėtinai aukštas kainas. Apskritai, Kroatijoje autonuoma ganėtinai brangi lyginant su kitomis pietų šalimis. Vidutiniškai ekonominės klasės automobilio nuoma vienai dienai vasaros sezonu kainuoja 70 – 100 €, kai tuo tarpu ne sezono metu tas pats automobilis kainuoja 30 – 40 € per dieną. 

Nepamirškite ir papildomos įrangos (jei ji bus jums reikalinga). Dienos mokesčiai už priedus yra apytiksliai tokie:

automatinė pavarų dėžė: 15 €

vaiko kėdutė: 8-10 €

GPS: 10 €

papildomas vairuotojas: 10 €

mobilioji jungtis: 10

Kreditinė kortelė ir užstatas

Galbūt kažką nuliūdinsime, tačiau be kreditinės kortelės automobilio Kroatijoje, deja, greičiausiai neišsinuomosite. Na bent jau sezono metu. Kortelė yra privaloma su tam tikra užstato suma, kuri priklauso nuo nuomos kompanijos ir automobilio tipo. Paprastai užstato suma siekia nuo 800 eur iki 2000 eur ir daugiau, priklausomai nuo nuomos kompanijos ir transporto priemonės tipo.

Tokios didelės sumos vyrauja tokiu atveju, jei jūs kartu su automobilio nuoma neperkate papildomo pilno draudimo taip vadinamo SCDW (be šio draudimo esate kaip klientas atsakingas už bet kokią žalą). O jei apsidrausite papildomu draudimu, tuomet užstato suma gali sumažėti iki maždaug 200 eur arba išvis jo nebūti.

Draudimas

Daugumoje nuomos kompanijų į kainą bus įtrauktas tam tikras draudimas, bet jums primygtinai siūlys įsigyti dar ir papildomą. Visų pirma, vertėtų pasitikrinti, galbūt jūsų kreditinė kortelė dengia automobilio nuomos draudimą. Bet…Įsigiję papildomą draudimą, gerokai susimažinsite užstato sumą arba išvis jo išvengsite.

Kokį automobilį nuomotis?

Kokį automobilį pasirinkti, galite nuspręsti tik jūs patys pagal savo poreikius ir lūkesčius, nes keliai Kroatijoje puikūs, todėl bet kokio tipo automobilis bus tinkamas.  Daugiau informacijos apie pačius kelius Kroatijoje ir jų mokesčius rasite ČIA

Mažesnio, kompaktiško automobilio nuoma yra praktiškesnė, nes miestų centruose dažnai būna sudėtinga atrasti parkavimosi vietą.

Taip pat būtinai įsitikinkite, ar veikia oro kondicionierius, nes vasarą jis tiesiog privalomas.

automobilio nuoma kroatijoje

Skirtingos automobilio atsiėmimo/atidavimo vietos ir laikas

Jei planuojate atskristi į Kroatiją į vieną iš jo oro uostų, o parskristi iš kito, tuo pačiu ir grąžinti automobilį kitoje vietoje negu jį pasiėmėte, turėkite omenyje, kad tokia paslauga gali jum atseiti net apie 100 eur. 

Tas pats ir dėl automobilio atsiėmimo/atidavimo nuomos filialo nedarbo metu. Susiorganizuoti įmanoma, bet už šią paslaugą mokėsite papildomai, apie 40 eur.

Vairuotojo pažymėjimas

Gimtosios šalies išduotas vairuotojo pažymėjimas galioja be problemų Kroatijoje. Privaloma sąlyga yra ta, kad pažymėjimas turi būti parašytas lotynų kalba. Kitais atvejais, reikalaujamas tarptautinis vairuotojo pažymėjimas.

Minimalus vairuotojo amžius

Paprastai minimalus reikalaujamas vairuotojo amžius automobilio nuomai Kroatijoje yra 22 m. Jei esate jaunesnis nei 22 m. automobilį vis vien galėsite išsinuomoti, tačiau teks susimokėti tam tikrą priemoką prie nuomos (apie 25 eur už dieną).

Ar reikia papildomo draudimo kertant Bosnijos sieną vykstant į Dubrovniką?

Parkingas

Didžiuosiuose miestuose labai mažai kur rasite nemokamų stovėjimo aikštelių ir apskritai jos dažnai būna perpildytos. Tikėkitės mokėti už valandą  maždaug apie 2 eur. Dubrovnikas – išimtis, čia už valandą sumokėsite nuo 10 eur šalia senamiesčio. 

Ypač atkreipkite dėmesį, kuomet rinksitės apgyvendinimą, ar yra nemokama parkingo vieta jūsų automobiliui. Dažnai apartamentų savininkai sako, kad taip, yra parkingas prie gatvės, bet nepamini, jog jis mokamas.

Ar galima keltis su keltu?

Taip, su nuomotu automobiliu jūs galite keltis į salas su vietiniais keltais, bet automobilių nuomos kompanijos dažniausiai ima papildomą mokestį už automobilio transportavimą keltu, nes neva draudimas nepadengia žalos, kuri gali atsitikti būtent kelte transportavimo metu. Tad jei norėsite persikelti į salą su automobiliu, už šią paslaugą greičiausiai sumokėsite maždaug 20 eur.

Iš kur nuomotis automobilį?

Kroatijoje rasite visas pagrindines tarptautines automobilių nuomos įmones ir keletą vietinių bendrovių.  Rekomenduojame, ieškant automobilio nuomai, peržiūrėti internete bent jau 3-4 įmones ir palyginti to paties automobilio nuomos siūlomas kainas bei kas į tą kainą įeina.

Mūsų bandymais palyginti kainas, kol kas DISCOVER CARS siūlė mažesnes kainas nei kiti. „Discover Cars“ siejama su didžiuliu nuomos įmonių pasirinkimu, įskaitant didesnius pavadinimus, tokius kaip „Avis“, „Budget“, „Hertz“, „Sixt“ ir „Europcar“. Tačiau juose taip pat yra mažiau žinomų vietinių įmonių, kur rasite geresnių pasiūlymų!
Puikus dalykas yra tai, kad jie lygina įvairių įmonių kainas, kad gautų geriausią pasiūlymą. Tai reiškia, kad nereikia vargti su tiesioginiais užsakymais ar ieškoti daugybėje svetainių, kad rastumėte geriausius pasiūlymus; jie atlieka palyginimą už jus. Išsirenkate jums tinkantį variantą, susipažįstate su išsirinktos autonuomos kompanijos nuomos sąlygomis ir jei tinka – rezervuojate automobilį. Be to, rezervavimo proceso metu taip pat galite išsirinkti ir norimą draudimą. 

Na o čia štai žemiau, pateikiu  vietinių ir dar keletos tarptautinių automobilių nuomos kompanijų, kuriose galite pasidairyti automobilio:

Oryx (vietinė)

Nova (vietinė)

Vetura (vietinė)

Sixt Croatia (tarptautinė)

Enterprise (tarptautinė)

Rentalcars (tarptautinė)

Dėmesio, atskrendantiems į Dubrovniko oro uostą!

Galime pasiūlyti Jums konkurencingas automobilio nuomos kainas atvykstantiems ir išvykstantiems iš Dubrovniko. Bendradarbiaujame su šeimos valdoma autonuomos įmone Dubrovniko oro uoste. Jų įmonė nereikalauja:

  • papildomo mokesčio, kertant Juodkalnijos ir Bosnijos sienas
  • papildomo mokesčio, keliantis su automobiliu keltu
  • susimokėjus pilną draudimą, neužšąldo pinigų sąskaitoje. 
  • priima ir DEBETINES korteles

Norėdami pasiteirauti dėl automobilio nuomos savo atostogoms, siųskite užklausą:

SVARBU: Atsakymas gali patekti į SPAM laiškų skiltį, tad išsiuntę užklausą, po kurio laiko pasitikrinkite.

Dėmesio, atskrendantiems į Splito, Zadaro ar Rijekos oro uostą!

Splite taip pat pavyko atrasti vietinę įmonę, kuri: 

  • pasirinkus pilną draudimą, pinigų neužšąldo kreditinėje, o jei neturite kreditinės, tuomet grynais 200 eur. 
  • priima ir DEBETINES korteles
  • nereikalauja papildomo mokesčio, keliant automobilį su keltu.  

Norėdami pasiteirauti dėl automobilio nuomos savo atostogoms, siųskite užklausą: 

SVARBU: Atsakymas gali patekti į SPAM laiškų skiltį, tad išsiuntę užklausą, po kurio laiko pasitikrinkite.

Prenumeruok naujienlaiškį