Blue Cave turas

Facebook
WhatsApp
Pinterest
Email
LinkedIn

Ką reikia žinoti apie šį Kroatijoje populiariausiąturą?

Atvykus į Kroatiją, jūs su žavesiu žiūrėsite į prabangias jachtas, katamaranus ar mažesnius laivelius, plaukiojančius jūroje.

 

Tikiu, jog daugelis nori bent trumpam pasimėgauti pasiplaukiojimu Adrijos jūroje. Tiesą pasakius, visai kitoks Kroatijos grožis atsiskleidžia tolstant nuo jos krantų, plaukiant greta salų ir šokant tiesiai iš laivo į žydrą jūrą pasimaudyti.

Vienas iš populiariausių turų Kroatijoje yra – “Blue Cave” turas, kurio reklamų iškabas dažnai matysite Dalmatijoje.  

Kas yra "Blue Cave" ?

Kroatijos mažytėje Biševo saloje, įlankoje, vadinamoje Balun, yra urvas jūroje „Blue Grotto“, dar vadinamas „Blue Cave“. Tai vienas iš 26 Kroatijos urvų ir, be abejo, pats gražiausias. Jis buvo atrastas dar 1880 metais. 

Biševo sala susidariusi iš klintinio akmens. Patį urvą suformavo erozija iš Adrijos jūros. 

Priartėjus prie olos, jus nustebins skvarbūs mėlyni urvo atspalviai, kuriuos sukelia saulės spinduliai, atsispindintys vandenyje ir atšokę nuo balto klintinio dugno.

Jau kuris laikas šis turas yra vienas populiariausių ir daugiausiai dėmėsio sulaukiančių. Ne nuostabu, kad kasmet atsiranda vis daugiau ir daugiau firmų, siūlančių “Blue Cave” turą. Tad ką reikėtų žinoti prieš užsisakant tokį turą?

Supraskite, kaip toli yra Biševo sala ir už ką mokate

“Blue cave” turai daugiausiai organizuojami iš Splito miesto, taip pat galite rasti šių turų ir iš Trogir miestelio, Hvar, Brač salų, bei kitų aplinkinių vietovių. 

Centrinėje Dalmatijoje populiariausios salų kryptys yra Hvaras, Brač ir viena iš tolimesnių – sala Vis. Vos už penkių mylių nuo Vis yra Biševo sala, kur ir yra Mėlynasis urvas. Taigi, nuo Splito maždaug nutolęs apie 70 km. 

Sezono metu iš Splito kasdien vyksta labai daug įvairiausių turų į “Blue Cave”. Splito promenados krantinėje matysite agentūrų stendus, kuriose jums siūlys pamatyti urvą kaip vieną iš objektų visos dienos ekskursijoje su maždaug tokiais pavadinimais:

5 Islands Tour (5 salų turas)

6 Islands Tour (6 salų turas)

Blue Cave Tour (Mėlynojo urvo turas)

Blue & Green Caves Tour (Mėlynojo ir Žaliojo urvų turas)

Hvar-Vis Island Blue Cave Tour (Hvar-Vis salų ir Mėlynojo urvo turas)

Pagrindinė bet kurios iš šių ekskursijų atrakcija, žinoma, yra Mėlynasis urvas, ir jūms tikriausiai jau įdomu, kaip rasti kelionę, kad pamatytumėt tik urvą, ar ne? 

Na, čia reikia atkreipti dėmesį į tai, kad Mėlynasis urvas yra tolimiausiame teritoriniame Kroatijos Adrijos jūros pakrantės taške, o tai yra tikrai ilgas kelias, norint praleisti 5 min urve ir grįžti.

Be to, norint nuvykti iki Mėlynojo urvo ir grįžti į Splitą, reikia vykti greitaeigiu kateriu – kelionė trunka 1,5 valandos į vieną pusę. Galite įsivaizduoti, jog vienos dienos kelionė greitaeigiu kateriu sunaudoja labai daug degalų ir tai kainuoja brangiai. 

Taigi, turų pardavėjai, norėdami suteikti vertę kelionei, už kurią jūs suplojate daugiau nei 100 eur, įtraukia į ekskursijas daugiau, vadinkime, stotelių kitose salose.

Optimaliausias turas - 5 sustojimai

Daugiau mažiau, daugelio agentūrų “Blue Cave” turai yra panašūs, bet kai kurios agentūros stengiasi prisivilioti daugiau turistų, siūlydamos  daugiau sustojimų ekskursijoje. 

Vidutiniškai 5 sustojimų ekskursija trunka apie 10 val. Iš jų maždaug 4 val praleisite greitaeigiame kateryje, o likusias 6 val – sustojimų tyrinėjimas ir maudynėms.

Pagrindiniai sustojimai “Blue cave” turo maršrutuose: 

Hvar miestelis (Hvar saloje)

Pakleni salos (Palmižana)

Vis sala (Komiža žvejų miestelis)

Budikovac sala (sekli žydra įlanka maudynėms)

Biševo sala (kur ir yra urvas)

*Maršrutai gali skirtis dažniausiai vienu sustojimu.

Laikas urve

Turėtumėte žinoti, kad laiką, kurį galite praleisti urve, nusprendžia ne jūsų laivo kapitonas, o vietinės savivaldos įgaliotas asmuo, kuris kontroliuoja patekimą į urvo vidų. Pagal nustatytas taisykles kiekvienam laiveliui įplaukiančiam į urvo vidų, skiriamos 5-10 min ten pabūti. Toks ribojimas įvestas dėl didelių srautų. 

Eilės prie urvo

Užsisakę turą iš bet kurios agentūros, jus atplukdins į Biševo salą ir iš ten už atskirą mokestį (ne visada jis būna įskaičiuotas į turo kainą – 10-14 eur) kitas mažas  motorinis laivelis jus nuplukdins į urvą. 

Prieš leisdamiesi į urvus, liepos – rugpjūčio mėnesiais, gali tekti laukti eilėje apie valandą, (žinoma, gali būti ir trumpiau), Biševo miestelyje. 

Dažniausiai bilietus jūsų vardu pirks kapitonas. Kol lauksite, galėsite mėgautis nuostabiais krištolo skaidrumo jūros vaizdais kavinėje, atsigaivindami alumi ar puodeliu kavos.

blue cave kroatija turas

Urve maudytis draudžiama

Mėlynasis urvas yra saugomas ir jame maudytis griežtai draudžiama. Taip, internete galbūt galite pamatyti nuotraukų, kur žmonės plaukioja urve, bet turbūt nuotrauka padaryta ne sezono metu, savavališkai ar tiesiog nuotrauka puikiai suredaguota 🙂

Ar galima plaukti su vaikais?

Kai kurios agentūros nurodo, kad turas nerekomenduojamas mažesniems nei 3 metų vaikams. Mano nuomone, kiekvieni tėvai turi nuspręsti, atsižvelgdami į savo vaiko galimybes. Visgi tai yra daugiau nei 10 valandų trukmės ekskursija. Taip pat greitaeigis kateris išvysto 40-60 km/h greitį. Mano subjektyvia nuomone,  tinkamiausias amžius galėtų būti apie 5-6 metai.

Galimybė nepatekti į urvą

Kartais gali taip atsitikti, kad esant dideliam vėjui ir banguotai jūrai, agentūra neplukdo iki Biševo salos dėl saugumo. Dažniausiai, jei įmanoma pakeičia maršrutą ir jūs galite rinktis: sutinkate su pasiūlytu maršrutu arba atsisakote ir jums grąžina pinigus. 

Kaip išsirinkti agentūrą?

Esminiai dalykai, į ką siūlyčiau atkreipti dėmesį renkantis “Blue Cave” turą: 

maršrutas (ne daugiau 5 sustojimų)

kas įskaičiuota į kainą (turėkite omenyje, kad dažniausiai maitinimo nėra ir gali būti neįskaičiuotas mokestis 10eur už patekimą į urvą), 

atsiliepimus internete

Svarbiausia, manau, skirti laiko paskaityti atsiliepimus ir komentarus, pažiūrėti agentūros reitingą Viator arba Getyourguide. Gali būti, jog patraukli kaina ir maršrutas, bet atsiliepimai prasti, nes labai senas kateris ir aptarnaujantis personalas ne itin malonus ar kokios kitos priežastys.

Mūsų rekomendacija

Po ilgų naršymų internete, atsiliepimų skaitymo, maršruto lyginimų, pavyko atrasti agentūrą Splite, kuri šiek tiek išsiskiria savo skiriamu dėmesiu klientui negu kitos.

Kaina šio turo yra 180 eur. Vaikui nuo 3 iki 8 metų – 130 eur. Vaikams iki 3 metų – nemokamai. 

Taip, kaina šiek tiek didesnė nei daugelio kitų. Tačiau, lyginant, kas įeina į kainą – tai vienintelis turas, kuris teikia maitinimą ir gėrimus. 

Pusryčiams kateryje gausite įvairiausių šviežių bandelių.

Pietums, jūs sustosite Vis salos įlankoje, kur jų privačioje vasaros rezidencijoje virtuvės šefas pagamins ant griliaus keptą šviežią žuvį ar mėsą.  Desertui ledai ir kava. 

Vanduo, alkoholiniai ir gaivinantys gėrimai kateryje įskaičiuoti jau į kainą.  

Nereikia rūpintis rankšluosčiais ir snorklinimo įranga – viskuo pasirūpinta.

Įskaičiuotas patekimo į urvą mokestis.

Nauji 2019 metų erdvūs greitaeigiai kateriai.

O štai čia puikus jų informacinis video apie turą:

Prenumeruok naujienlaiškį

DeLuxe Blue cave tour