Omišas

Facebook
WhatsApp
Pinterest
Email
LinkedIn

Kurortas Dalmatijos širdyje

Omišas –  tai nedidelis kurortinis miestelis Dalmatijos širdyje, nuo Splito nutolęs 25 km.

 
Dėl savo įspūdingos lokacijos, miestelis  iš tiesų yra vienas gražesnių Kroatijoje. Na bent jau mums. Vietovė apsupta kalnų, kuriuos skiria viena didžiausių Dalmatijos upių – Cetina, suformavusi nepaprasto grožio kanjoną. Būtent šioje Adrijos pakrantės vietoje galinga kalnų upė sulėtėja, išplatėja ir įteka į jūrą tarsi pro vartus. Omišas žymus kaip istorinis piratų miestas, įsikūręs neįveikiamame Cetinos upės kanjone, ir daugybę aktyvių pramogų siūlantis Dalmatijos kurortas.

Ką pamatyti Omiše?

Senamiestis

Kaip ir daugelis kitų Adrijos jūros pakrantės miestelių, nedidelis Omišo senamiestis pilnas jaukių siaurų gatvelių, praėjimų, istorinių akmeninių pastatų, menančių šimtus metų. Tiesiog paklaidžiokite nieko neieškodami ir prisėskite atsigaivinti ar papietauti bet kuriame iš jums patikusių restoranų.

Starigrad tvirtovė

XV a. tvirtovė kalno viršūnėje priešais pat senamiestį. Norint ją pasiekti, reikės sutelkti nemažai jėgų kopiant į kalną gana stačiu keliuku, žinoma, kopimo intensyvumas labai priklauso nuo jūsų fizinio pasiruošimo. Užkopti į kalną trunka maždaug 45 – 60 min, tačiau vaizdas į Omišo senamiestį ir žydrąją Adrijos jūrą atperka visus kopimo sunkumus.  Beje, patariame avėti specialius kopimo į kalnus batus, nes kelyje daug aštrių akmenų.  Kelias į tvirtovę prasideda tik išėjus iš senamiesčio, už gaisrinės gaisrinės pastato esančais laiptukais. 

O jeigu norite dar daugiau veiksmo, galite lipti su instruktoriais iki tvirtovės taip vadinama Via Ferrata (kalnų kelias su lynais). Specialaus pasiruošimo tam nereikia, instruktoriai apmokys ir lydės. Tokią pramogą galite užsisakyti ČIA. 

Mirabella tvirtovė

Dar viena unikali vieta ant kalvos, suteikianti panoraminį vaizdą į Omišo senamiestį ir Cetinos upę. Be abejo, ši tvirtovė yra kur kas žemiau negu Starigrad, tačiau vaizdai taip pat nuostabūs. Nedidelė XIII a. tvirtovė pasiekiama iš senamiesčio stačiais siaurais laiptais, o galutiniame taške reikia užlipti metalinėmis kopėčiomis. Įėjimas į tvirtovę yra mokamas, priklausomai nuo sezono 20-30 kunų.

Ivan Metrovič statula

Iš tikrųjų, ne kiek žavi pati ši statula, o vieta, kurioje ji yra. Statula stovi maždaug 5 km atstumu nuo Omišo centro, kurią lengvai pasieksite važiuojant automobiliu serpantininiu keliu. Iš statulos buvimo vietos atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į Omišo kanjoną, Cetinos upę, kalnus fone ir net nedidelį krioklį. Statulos koordinatės ČIA.

O mėgstantiems aktyvias atostogas, Omišas tikrai turi ką pasiūlyti:

Žinomiausia ir populiariausia pramoga Omiše – Zipline’as Cetina upės kanjone. Jį sudaro aštuonios (8) nusileidimo trosu sekcijos. Bendras visos trasos ilgis 2100 m. Ilgiausias trosas yra 700 m ilgio ir 150 m virš žemės. Gali leistis zipline’u vaikai nuo 7 metų. 

Kita smagi ir aktyvi pramoga  – raftingas Cetinos upe. Dažniausiai turų organizatoriai plaukia vidurinėje Cetinos upės dalyje, kur vanduo pradeda nurimti ir puikiai tinka vidutinio sunkumo turams. Plaukiate upės slenksčiais apie 10 km. Galite plaukti su vaikais nuo 6 metų. 

Daugiau pramogų Omiše galite pasižiūrėti šiame puslapyje:

Paplūdimiai

Velika Plaza

Populiariausias miestelio paplūdimys pačiame centre, kuriame pagrinde yra smėlis, tačiau su smulkiais akmenukais.  Paplūdimio teritorija gana didelė (700 m), krantas nuožulnus, tad puikiai tinkamas vaikams. Čia rasite visas reikalingas paslaugas  ir įvairiausias vandens pramogas.

omiš omišas kroatija papludimys
Velika Plaza

Brzet

15 min pėsčiomis atstumu nuo centro, labai gražus smulkių akmenukų paplūdimys, apgaubtas pušų alėja. Tai vienas geresnių Omišo paplūdimių ir itin mėgstamas šeimų su vaikais. Be to, čia galėsite mėgautis vaizdu į Karstų kalnus. Poilsiautojų patogumui yra dušai, gultų nuoma, maitinimo įstaigų aplink.

omiš omišas kroatija papludimys
Brzet

Galeb

Omišo priemiestyje Duce, kempingo teritorijoje esantis smėlio ir smulkių akmenukų paplūdimys. Paplūdimio teritorija gana didelė, yra galimybė pasislėpti nuo saulės pušų pavėsyje, taip pat rasite dušus ir vandens pramogų.

omiš omišas kroatija papludimys
Galeb
Booking.com

Prenumeruok naujienlaiškį