Atostogos kroatijoje 2024

Dar nesugalvojote, kur atostogausite 2024 metais vėlyvą pavasarį, vasarą ar rudenį? Pats laikas nuspręsti. Atminkite, planuojantys iš anksto ne tik sutaupo, bet ir gali rinktis iš platesnio apgyvendinimo asortimento. 

O aš tuo tarpu papasakosiu, dėl kokių priežasčių verta atostogauti Kroatijoje 2024 metais. Tikiuosi, jog bus kur kas lengviau apsispręsti dėl atostogų krypties. 

Turinys

Kroatija - TOP atostogų kryptis

Neretai Kroatija įvairiuose pasaulio kelionių žurnaluose patenka į TOP 10 ne tik tarp Europos šalių, bet netgi ir viso pasaulio. Šalis pozicionuojama tarp patraukliausių ir saugiausių šalių atostogoms. Ypatingai Kroatija išpopuliarėjo, kuomet šalyje ne vienoje vietoje buvo filmuojamas visame pasaulyje išgarsėjęs serialas “Games of Thrones” (lt. Sostų karai).

Šalis pritraukia ne tik europiečius, bet ir amerikiečius, australus. Pasaulio garsenybės kaip Beyonce, Sophie Lauren, Tom Cruise  ir kitos mielai renkasi Kroatiją ir jos salas poilsiui. 

Kvapą gniaužiantys peizažai, daugybė aktyvių užsiėmimų, Viduržemio jūros klimatas, draugiški žmonės išties pritraukia daugybę lankytojų iš įvairiausių pasaulio kampelių. 

Biokovo kalnų masyvas

Šalis turi ką pasiūlyti kiekvienam

Kroatija yra nuostabaus gamtos grožio šalis ir labai įvairiapusiška. Čia jus rasite visko, ko reikia produktyviam poilsiui: skaidrią ir šiltą Adrijos jūrą, romantiškus paplūdimius, daugiau nei 1700 km ilgio pakrantę su vienas už kitą žavesniais pajūrio miesteliais ir kvapą gniaužiančiais vaizdais, turtingą istoriją, įstabią architektūrą, nacionalinius ir gamtos parkus, daugybę salų, dienos pasiplaukiojimus su laivais/kateriais, išraiškingus kalnus, šviežią žuvį ir jūros gėrybes bei gardų vyną. Visa puokštė pasirinkimų!

Patogi geografinė padėtis

Artimiausias saulėtas kurortas nuo Lietuvos yra būtent Kroatija prie Adrijos jūros, kurią gana lengvai galite pasiekti automobiliu. Nepertraukiamai kelionė iki Kroatijos pajūrio trunka 22-24 val. Tad su viena tarpine nakvyne pakeliui, galite nepervargdami čia atvykti ir turėti visišką laisvę keliauti po šalį nuosavu automobiliu.

Taip pat vasaros metu vykdomi tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Dubrovniką ir Splitą. Visą informaciją apie skrydžius rasite šiame straipsnyje.

Maža šalis - turtinga gamta

Taip! Kroatija stebina savo nacionalinių parkų gausa, kurių šalyje net 8, kai kurie iš jų yra net salose. Žinoma, daugiausiai dėmesio sulaukia parkai su kriokliais – tai Pltivicų ežerų nacionalinis parkas ir Krka nacionalinis parkas. Kiekvienas iš jų unikalus ir vertas apsilankymo. Natūralus gamtos grožis nepaliks abejingų. Beje, vaizdingas pakrantės kelias vadinamas “Jadranka magistrala”, besitęsiantis daugiau nei 643 km palei rytinę Adrijos jūros pakrantę, yra vienas įspūdingesnių Europoje. 

"Jadranska magistrala" kelias

Kroatija nuostabi visais metų laikais

Jeigu jūs turite galimybę atostogauti pavasarį ar rudenį ir atostogų tikslas nėra tik pasyvus poilsis paplūdimyje, pirmyn į Kroatiją. Balandį – gegužę  jus pasitiks žaliuojanti augmenija ir sodrios spalvos, sraunesni kriokliai parkuose, upėse ir ežeruose.

O rudenį jūra bus įšilusi po vasaros, paplūdimiai jau tuštesni ir tai puikus laikas mėgautis rudens gėrybėbis: šviežiai spaustu alyvuogių aliejumi ir vynu. 

Tiek pavasarį, tiek rudenį dažniausiai orai labai malonūs ir saulėti, apgyvendinimo ir pramogų kainos patrauklesnės  ir žymiai mažesnis turistų srautas nei vasarą.

Euras ir Šengeno zona

Galbūt  žinojote, o gal ir kažkas nežinojote, jog Kroatijoje nacionalinė valiuto buvo Kuna…iki 2023 metų sausio 1 dienos.  Dabar jau karaliauja Euras, tad nebereikia sukti galvos dėl valiutos keitimų, kurso ir t.t.

Taip pat gera žinia keliaujantiems automobiliu, jog nuo šių metų sausio Kroatija buvo prijungta prie Šengeno zonos. Tai reiškia, kad nebeliko pasų kontrolės pasienyje, kur susidarydavo vasaros metu nemenkos eilės.

Įspūdingi muzikos festivaliai

Muzikos festivaliai galbūt ne pirmas dalykas, kas šauna į galvą pagalvojus apie Kroatiją, bet galite maloniai nustebti sužinoję, kiek įvairiausių muzikos festivalių šioje šalyje vyksta: nuo garsiausių pasaulio DJ’ėjų žinomausiame festivalyje ULTRA iki mažų grupių, nuo techno muzikos stiliaus iki regio. Daugiausia jų vyksta ant jūros kranto, Pag ir Murter salose (abi salas jungia tiltai su žemynu). Dažnai festivalius lydi ir vakarėliai laivuose.

Aktyvios pramogos

Gulėjimas prie jūros ir parkų lankymas ne jums? Norisi adrenalino? Ne bėda. Kroatijoje tikrai galite rasti įvairiausių pramogų. Adrenalino mėgėjams patiks 2 km ilgio zip line’as tarp kalnų kanjone, virš Cetinos upės. Zip line’as sudarytas iš 8 sekcijų.

Dar viena pramoga patirčių ieškantiems keliautojams – raftingas kalnų upe, praplaukiant mažus kriokliukus ir uolas. Arba tiesiog ėjimas kanjonu su grupe ir instruktoriumi, įveikiant įvairius upės slenksčius ir kriokliukus patiems. 

Galite šokti nuo 56 m aukščio tilto virš jūros, eiti į žygius kalnuose, važiuoti safari džipais ar keturračiais į kalnus. O gal tiesiog pašokinėti nuo aukštų uolų į jūrą?

Apie pramogas rasite daugiau šiame straipsnyje. 

Keliavimas jūra

Visi mes žinome įprastą keliavimo būdą: atvažiuojam į Kroatiją automobiliu iš Lietuvos arba atskrendame ir nuomojame automobilį (arba ne). Bet ar jūs kada pagalvojote apie keliavimą jūra? Kroatija nuostabiai tam tinka, juk tai tūkstančio salų šalis. 

Išsirenkate jachtą ar katamaraną savo kompanijai (6-10 žmonių) su patogiomis kajutėmis, išsinuomojate ją su laivavedžiu (skiperiu), jei neturite savo kompanijoje žmogaus, kuris turėtų teisę valdyti jachtą ir pasileidžiate į savaitės trukmės atostogas Adrijos jūroje: mėgaujatės nuostabiais peizažais ir saulėlydžiais jūroje, lankote skirtingas salas, kiekvieną vakarą švartuojatės vis kitame salos miestelyje ar nuošalioje įlankėlėje. Svajonių atostogos, ar ne?

Daugiau informacijos apie keliavimą jachta/katamaranu skaityti čia. 

jachta

Darbostogos Kroatijoje

Turite galimybę dirbti nuotoliniu būdu iš bet kurio pasaulio kampelio? Kaip puiku! Tuomet privalote išbandyti darbostogas Kroatijoje! Mūsų draugai atvyksta į Kroatiją jau trečią pavasarį ilgiau nei mėnesiui. Kiti draugai grįžo antrus metus ilgesniam laikui, nuo rugsėjo iki birželio. Ir jie visi negali atsidžiaugti šiuo sprendimu: gyvenimo būdas, oras, jūra, kiekvieną savaitgalį išvykos į pajūrio miestelius ar žygius gamtoje. 

Geriausia atvykti darbostogoms ne sezono metu, spalį – balandį. Dėl rugsėjo ar gegužės mėnesio šiek  tiek sudėtingiau su apgyvendinimu, bet jei pradedate paieškas kur kas anksčiau – įmanoma susiderėti geresnę kainą, nes apartamentai dažniausiai nuo gegužės iki pat spalio pradžios išnuomojami turistams. 

Kroatija labai orientuojasi į ‘digital nomad’us’ iš viso pasaulio. Sezono metu kai kurie viešbučiai net siūlo įvairius paketus ilgalaikiam apgyvendinimui su papildomomis paslaugomis dirbantiems nuotoliniu būdu. 

Atvykę iš Lietuvos nuosavu automobiliu su reikiamais daiktais, turėsite laisvę keliauti po šalį savaitgaliais ar laisvu nuo darbo laiku. Didesniuose pajūrio miestuose kaip Splitas, Dubrovnikas gyvenimas vyksta ir ne sezono metu, tad nesibaiminkite – veiklos netruks.

Ar jau planuojate atostogas/darbostogas Kroatijoje?

Drįstu manyti, jog po viso to, ką perskaitėte, tikrai sukirbėjo mintis aplankyti Kroatiją.  Pažadu, Kroatija pavergs jūsų širdis 🙂

O jei nežinote, nuo ko pradėti kelionės planavimą, aš esu tam, kad jums padėčiau.  

Pagal jūsų poreikius galiu sudaryti individualų maršrutą ir patarti visais klausimais dėl atostogų Kroatijoje.

Pigesnė alternatyva – jau sudaryti gidai lankytinų objektų gražiausiame Kroatijos regione – Dalmatijoje. 

Raginu ir kviečiu pažinti šią nuostabią šalį! P.S. perspėju, kad kartą atvykus, galite užsinorėti čia sugrįžti dar ne kartą 🙂 Sklandžių ir įsimintinų kelionių, Mielieji!

Prenumeruok naujienlaiškį