Splitas

Splitas - mūsų namai

Splitas – antras pagal dydį Kroatijos miestas ir be abejonės vienas unikaliausių savo istorija.

Pasaulyje nėra jokio kito miesto, pastatyto buvusiuose Romėnų rūmuose. Juos IV amžiuje pastatė imperatorius Diokletianas.  Šie rūmai laikomi vienais įspūdingiausių bei vienais geriausiai išsilaikiusių romėnų rūmų visame pasaulyje.

Diokletiano rūmai dabar tapo dalimi Splito senamiesčio, kuriame įsikūrė restoranai, parduotuvės, kavinės, o rūmų teritorija apima net 4 hektarus.

Tai lyg miestas – mieste. Geriausias būdas pažinti Splito senamiestį, tiesiog pasiklysti siaurų gatvelių ir praėjimų labirinte, ir netikėtai atrasti įspūdingus objektus.

Lankytinos vietos

Peristil aikštė  – pagrindinė senamiesčio aikštė, šalia katedros, apjuosta granito kolonomis.

Aikštė yra priešais Švento Dominyko katedrą, o jos varpinės bokštas – Splito simbolis, į kurį galite pasikelti ir apžiūrėti rūmų likučius iš viršaus (įėjimas mokamas), pasigrožėti miesto panorama bei Adrijos jūros supančių kalnų peizažais.

Beje, aplink aikštę, ant laiptų, yra daugybė pagalvėlių ant kurių galima prisėsti ir užsisakyti gėrimų, o vakarais mėgautis gyva muzika.

Iš šios aikštės laiptais nusileisite žemyn į Diokletiano rūmų rūsius, kuriuose įsikūrę suvenyrų prekeiviai.

Pazar ir Peškarijamaisto ir žuvies turgūs

Marjan kalva – iš viršaus atsiveria nuostabus Splito pusiasalio grožis. Norint tai pamatyti, teks įveikti tikrai nemažai laiptelių. Pusiaukėleje į pačią viršūnę yra apšvalgos aikštelė ir restoranas su vaizdu.

RivaSplito promenada su gausybe restoranų ir kavos barų.

Prieplauka – gražiai sutvarkyta krantinė pasivaikščiojimams su suoliukais. Vasarą dažnai čia žavimės prabangiomis jachtomis, o taip pat mėgaujamės kava lauko kavinėse

Kodėl verta rinktis splitą?

Splitas yra įsikūręs puikioje geografinėje vietoje ir turi ką pasiūlyti kiekvienam poilsiautojui. Istorinis senamiestis su siauromis ir jaukiomis gatvelėmis nepaliks abejingų. Miesto ribose yra net keletas paplūdimių, kurie pasiekiami pėstute. Aplink Splitą yra salos Brač, Hvar, Korčula, Vis ir kitos, kurios pasiekiamos keltais ar greitaeigiais katmaranais. Šalia Splito yra Klis tvirtovė, kurioje buvo filmuojamas serialas “Games of Thrones”. Šiek tiek toliau nuo Splito yra miesteliai Trogir, Omiš, Brela ir lietuvių taip mėgstama Makarska, kuriuos nesunkiai pasieksite automobiliu.

Reklama

Dešinėje pusėje yra 3 pramogos, kurios būtų rekomenduojamos, o labiausiais tai 5 salų turas. 

Paplūdimiai Splite

Bačvice vienintelis smėlėtas paplūdimys Splito apylinkėse, esantis tik 10 min. pėstute nuo Rivos, galime sakyti miesto centre.

Ilga negili krantinė, ideali mažiems vaikams turkštis vandenyje. Reikia paminėti, kad smėlis ant kranto ne toks kaip Baltijos jūros, o tamsus ir, deja, dažnai nešvarus. Taip pat, sezono metu jame lankosi daug turistų, todėl gali tekti pasisprausti ir atsigulti šalia kitų poilsiautojų..

Einant betonine krantine, kur gausu barų ir restoranų, yra ir kitų paplūdimių, tačiau jie akmenuoti, bet jūros vanduo skaidresnis.

Šis paplūdimys taip pat įdomus tuo, kad jame žaidžiamas piciginis, žaidimas išrastas būtent Kroatijoje, būtent Splite ir būtent šiame paplūdimyje.

Firulelabai nedidelis smėlėto kranto paplūdimys, esantis greta Bačvices paplūdimio. Smėlio pakrantė nedidelė, tačiau pats smėlis švaresnis. Itin populiarus tarp vietinių mamų, tad reiktų išsiruošti anksčiau, kad rasti laisvą vietelę.

Kašjunimūsų nuomone pats gražiausias paplūdimys Splite. Toliau nuo centro 3.5 km nutolęs nuostabaus grožio akmenuotas paplūdimys, nuo kurio atsiveria graži Marjan parko panorama, o vakare galima pasigrožėti romantiškais saulėlydžiais.

Norint į jį patekti galima eiti pėstute, galima važiuoti ir autobusu nr. 12 nuo Rivos, galima ir Uber’iu.

Šiame paplūdimyje, kaip ir daugelyje kitų Splite, veikia baras, tačiau iš visų esamų paplūdimio barų šis yra pats brangiausias, todėl prieš vykdami į jį rekomenduotina gėrimus ir maistą įsidėti, jeigu nenorite išlaidauti. Orientacinės kainos: alus 40 HRK ~ €5.5, o gultas 150 HRK ~ €20

Šis paplūdimys yra unikalus tuom, kad į jį be jokio vargo galima įvažiuoti ir su automobiliu. Kitoje paplūdimio pusėje yra speciali maudynių vieta ir keturkojams augintiniams.

Žnjandidžiausias iš visų paplūdimių esančių Splite. Akmenuotas, gan toliau nuo miesto centro nutolęs paplūdimys patogus privažiuoti ir prisiparkuoti su automobiliu, taip pat galima jį pasiekti 8 numerio autobusu.

Paplūdimyje yra nemažai pramogų vaikams, tačiau pati pakrantė vietomis ganėtinai gili, todėl su vaikais reiktų ieškoti seklesnių vietų.
Vienintelis paplūdimys Split, kuriame rasite vandens pramogų, tokių kaip parašiutai, vandens motociklai ir kita.